Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Serhiy Kobyakov/SHUTTERSTOCK

Valodas spēlēs ļoti aktīvi piedalās ārzemēs dzīvojošie tautieši 1

Latviešu valodas aģentūra (LVA) 2020. gadu sāka ar jaunu tradīciju, piedāvājot tiešsaistē latviešu valodas apguves spēļu konkursus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei
Lasīt citas ziņas

Marta nogalē veiksmīgi noslēdzies nu jau trešais konkurss, un 15 uzvarētāji saņems dāvanā galda spēli “Saderēsim?”.

LVA speciāliste Liene Valdmane “LA” pastāstīja, ka tagad jau spēlei ir ap 500 dalībnieku, turklāt ļoti aktīvi piedalās diaspora. “Tas ir mūsu milzīgais prieks, jo tieši diasporas un mazākumtautību ģimenes ir spēļu galvenā mērķgrupa.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat idejas autorus īpaši priecē, ka dalībniekus – bērnus – ļoti atbalsta tēti, par to liecinot dalībnieku e-pastu adreses.

Uzvarētāji no Latviešu valodas aģentūras saņem balvas – galda spēles, ar kurām ģimene kopīgi var darboties latviešu valodas vidē.

LVA piedāvātā tiešsaistes spēle katru mēnesi mainās – ikreiz ir citi uzdevumi.

Piemēram, līdz pat 30. aprīlim bērni var izmēģināt savus spēkus, meklējot burtu mudžeklī ar svētkiem saistītus vārdiņus un iekļaujot tos teikumos, kas raksturo svētku tradīcijas.

“Skatīsimies, kas notiks ar skolu, bet vismaz līdz jūnijam konkursi turpināsies, tad atsāksim septembrī,” stāsta L. Valdmane, piebilstot, ka LVA vienmēr centusies meklēt interesantus, radošus un neparastus ceļus, lai sasniegtu bērnus, kas mācās latviešu valodu.

Kad vēl pastāvēja TV5, kopā ar bērniem latviešu valodu mācījās suņuks Tofiks, vēlāk tika rīkoti bērnu rīti tirdzniecības centros, bet patlaban ikviens, gan mazs, gan liels, var piedalīties konkursā “Atrodi vārdus”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.