Induļa Burkas zīmējums

Var siltināt arī senas guļbūves pamatus. Skaidro būvnieks Māris Stiprais 0

Kā siltināt pirms 80 gadiem būvētas guļbūves pamatus? Telpās aukstums ieplūst caur grīdu. Pamati ir nelīdzeni, veidoti no laukakmeņiem. Vietām akmeņi kustas, jo java, kas tos saista, kļuvusi irdena. Kā rīkoties? MARGITA SPROĢE

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā 207
Lasīt citas ziņas

Skaidro būvfirmas “KMT Projekts” valdes loceklis Māris Stiprais: – Lai nosiltinātu šādus pamatus, vispirms tie jāatrok no ārpuses. Ja akmeņu mūris drūp, šis darbs jāveic pa nelieliem posmiem.

Pamatiem jāizveido armēta betona atbalsta siena. Tā, pirmkārt, nodrošinās veco pamatu stabilitāti, otrkārt, veidos līdzenu virsmu, uz kuras var klāt hidroizolāciju un modernos siltināšanas materiālus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Betonam jābūt ap 15 cm biezam. Vislabāk, ja to var iestrādāt arī zem pamatu mūra, veidojot stabilu atbalstu. Lai saistītu betona lējumu ar vecajiem pamatiem, izturīgākajās vietās vecajos pamatos iestiprina armatūras stieņus, kas beidzas jaunajā betonējumā.

Tad ierīko hidroizolāciju un piestiprina ekstrudētā putu polistirola loksnes 100 mm biezumā un vēl vienu aizsargkārtu no ruberoīda vai apmetuma no putu polistirola līmes. Kad tas izdarīts, tranšeju var aizbērt. Obligāti jāierīko lāsenis, kas pamatus sargās no lietusūdens.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.