Foto: Pexels.com

Vērtīgs padoms! Kādas alternatīvas tīrīšanā varam izmantot sadzīves ķīmijas vietā? 0

Teju visiem mājās atrodamajiem priekšmetiem un virsmām veikalu plauktos varam atrast atbilstošu sadzīves ķīmijas līdzekļus. Tomēr, vai zinām, ka patiesībā tos varam lietot daudz mazākos apmēros un videi draudzīgāk?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

“Sadzīves ķīmija ir gan veļas mazgājamie līdzekļi, gan trauku mazgājamie līdzekļi, santehnikas tīrāmie, gan citi līdzekļi, ko izmantojam sadzīvē,” kanāla “RīgaTV 24 raidījumā skaidro sertificēts ķīmijas inženieris Oskars Kurpnieks. “Pirmais bauslis, ko vienmēr jāievēro, nejaukt sadzīves ķīmijas produktus kopā,” skaidro eksperts.

“Tas nozīmē, ka, piemēram, tīrot galdu ar vienu produktu un redzot, ka tas nestrādā gana labi, nevajadzētu uzreiz ķerties pie kāda cita tīrīšanas līdzekļa. “Otrkārt, lietojot sadzīves ķīmiju, obligāti jāizlasa tās lietošanas instrukcija,” uzsver O.Kurpnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa,  ikdienā varam arī izvēlēties sadzīves ķīmijai draudzīgākas un lētākas alternatīvas. “Protams, mēs varam daudzas lietas notīrīt ar etiķskābi, bet problēma ir tā, ka cilvēkiem nepatīk tās aromāts. Tāpat tīrīšanā var izmantot dzeramo sodu un vārāmo sāli. Tāpat var noderēt citronskābe.”

Situācijā, kad tomēr sadzīves ķīmiju iegādājamies veikalā noteikti varam pievērst uzmanību, vai konkrētajam produktam ir ekomarķējums.

“Ekodizains nozīmē, ka prece visā ražošanas ciklā, sākot no izejvielu iegūšanas, pārstrādes un preces saražošanas, ir ar mazāku ietekmi uz vidi,” raidījumā “Būtu zinājis” stāsta biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” valdes locekle Ilze Neimane.

“Kritēriju kopums, kas ražotājam jāizpilda, lai iegūtu ekomarķējumu, nav vienkāršs. Katrai produktu grupai ir savi kritēriji,” skaidro speciāliste. “Tie arī tiek pēc kādiem 4 gadiem pārskatīti.”

Visu šīs nedēļas raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fons.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.