Liepājā kopā ar vēsturnieku iepazīst Karostas noslēpumus un vēsturi

FOTO. Zemūdeņu angārs, izbrauciens ar zvejas kuģīti – vēsturnieka pavadībā interesentu pulks iepazīstas ar Karostas noslēpumiem 6

“Iespaidīga interese par Karostu – informatīvās dienas ietvaros ap simts apmeklētāju iepazinās ne tikai ar Karostas noslēpumiem vēsturnieka Jura Raķa vadībā, bet arī uzzināja daudz jauna par kanāla sanācijas darbu gaitu, savukārt kā pārsteigums atnākušajiem bija jaunas informatīvās filmas pirmizrāde bijušajā zemūdeņu angārā un izbrauciens ar zvejas kuģīti “Silje” pa Karostas kanālu,” tā savā soctīkla Facebook profilā raksta Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārstāvji, daloties ar sekotājiem ne vien ar pateicības vārdiem, bet arī plašu foto galeriju, lai arī daudzi citi interesenti varētu aplūkot Karostas vēsturiskos skatus.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Vēsturiskā ekskursija un informatīvā diena Karostā notika šo ceturtdien, 27.aprīlī, kādreiz pat Liepājas pilsētniekiem slēgtajā pilsētas teritorijā, kur uzturējās PSRS militāristi. Acīmredzot, arī tādēļ vēsturiskā ekskursija piesaistīja tik daudz interesentu, lai kopā ar vēsturnieku Raķi ieskatītos tajos Karostas nostūros un vietās, kas ikdienā nemaz nenonāk plašā publikas redzeslokā.

Karosta ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne vien Latvijas, bet arī pasaules vēstures un arhitektūras kontekstā. Karosta ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā un aizņem gandrīz vienu trešdaļu no visas Liepājas teritorijas, tā vēstīts Liepājas pilsētas pašvaldības mājas lapā internetā.

CITI ŠOBRĪD LASA

1890. gadā pēc Krievijas cara Aleksandra III pavēles uz ziemeļiem no Liepājas sākās apjomīga cietokšņa un kara pilsētas celtniecība. Sākotnēji tā tika dēvēta par Imperatora Aleksandra III ostu. Tikai Latvijas valsts neatkarības laikā šo vietu sāka dēvēt par Kara ostu, vēlāk Karostu.

Projektēta kā pilnīgi autonoma apdzīvota vieta ar savu infrastruktūru, elektrisko spēkstaciju un ūdensapgādi, baznīcu un skolām. Padomju laikā Karosta bija slēgta teritorija, kas nebija pieejama pat Liepājas civiliedzīvotājiem. Pēdējie padomju armijas karavīri Liepāju atstāja tikai 1994. gadā.

Mūsdienu Karostā savdabīgi savijas grezna 19. gs. beigu arhitektūra un militārais skarbums, kas tajā pašā laikā piemērots civilai un mūsdienīgai dzīvei un uzņēmējdarbībai.

Skaties foto galeriju un iepazīsti noslēpumaino Karostu no cita skatu punkta!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.