Ekonomika
Kultūra

Mākslas muzejā spāru svētki; nākamziem rekonstrukcija jāpabeidz 0

Timura Subhankulova foto

Vakar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) jumta spicē pacēlās vainags, iezīmējot spāru svētkus, un Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja – 2015. gada 1. decembrī darbiem jābūt pilnībā pabeigtiem.

Šobrīd būvniekiem izmaksāta atlīdzība par aptuveni 40% darba, taču Oļegs Burovs atzina, ka reāli padarīts vairāk. Vēl gan neesot skaidri zināms, cik liels varētu būt muzeja rekonstrukcijas sadārdzinājums pret sākotnēji ieplānotajiem vairāk nekā 34 miljoniem eiro. Sadārdzinājums atkarīgs no vairākiem faktoriem – gan, piemēram, tehnikas piespiedu dīkstāve rekonstrukcijas sākumposmā, gan tā, vai vecās parketa grīdas izlems rekonstruēt vai nomainīt, gan arī daudziem citiem faktoriem.

Rekonstruētās telpas apmeklētājiem muzejs plāno vērt 2016. gada pavasarī, sacīja tā direktore Māra Lāce. Spāru svētku viesiem bija iespēja apskatīt jaunbūvi – pazemes izstāžu zāles apjomu, kā arī novērtēt iekšdarbus. Telpas pastāvīgajai ekspozīcijai būs aptuveni par ceturto daļu – 500 līdz 600 kvadrātmetriem – plašākas nekā pirms rekonstrukcijas, bet lielākā daļa sienu iegūs jaunu apdari un vienmērīgu gaišu krāsojumu; agrākajā izskatā restaurētas tiks vienīgi ārsienas, portālam LA.lv norādīja Māra Lāce.

Līgums par muzeja rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un būvuzņēmumu “RE&RE” parakstīts 2013. gada 22. janvārī; sākotnēji tika lēsts, ka muzeja rekonstrukcijai jānoslēdzas 2016. gada pavasarī.

Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a celta laikā no 1903. līdz 1905. gadam, tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija baltvācu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis bez kapitālā remonta kalpojis 107 gadus.

Galerijas nosaukums
LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
No Rīgas brīvostas pārvaldes piedzen 1,35 miljonus eiro. Spriedums jāizpilda 10 dienu laikā
3 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Elektroniķu sacensības un robotu cīņas. Kas vēl gaidāms “Elektronikas dienā 2018”?
4 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Būvuzņēmēju partnerība kopsapulcē izvēlējusies vadītāju 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
11 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
56 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
31 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Ar filmu “Saule brauca debesīs” radošā komanda vēlās mudināt cilvēkus domāt un just plašāk
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Novembra beigās Latviju sasniegs arktiskās gaisa masas
5 stundas