Latvijā
Politika

AM skaidro, kāpēc mācības “Namejs 2018” notiks tieši Jēkabpilī un Valmierā4

Foto: LETA

No 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā norisināsies līdz šim vērienīgākās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētās mācības “Namejs 2018”. Mācību laikā tiks ņemta vērā Ukrainas pieredze – viens no scenārijiem paredzēs spontānu nemieru likvidēšanu Jēkabpilī un Valmierā. Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “Globuss”, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons atklāja, kāpēc tika izvēlētas tieši šīs pašvaldības.

“Šīs pašvaldības tika izvēlētas, ņemot vērā sadarbību ar šīm pašvaldībām, kā arī Iekšlietu ministrijas struktūru intereses,” sacīja Garisons.

Jautāts, kāpēc mācības netiek rīkotas pilsētās, kuru nacionālais sastāvs nākotnē varētu izraisīt konfliktus, piemēram, Zilupē vai Daugavpilī, Garisons atbildēja, ka nacionālajam sastāvam nav nozīmes – svarīgāki ir citi faktori. “Tas, kur izspēlē šādu operāciju, ir pilnīgi vienalga. Galvenais ir šīs darbības un treniņš. Manuprāt, nevajadzētu replicēt uz nacionālajiem sastāviem, jo mums ir vairāk jāuztraucas par to, kādā veidā tiek ietekmēti iedzīvotāji. Tikpat labi arī latviešu iedzīvotājus var ietekmēt,” viņš norādīja.

Garisons arī kritizēja mēģinājumus “asociēt Latgali ar kaut ko nedrošu”. Viņš uzskata, ka tas ir nepareizs stereotips: “Stiprākā Zemessardzes brigāde mums ir Latgalē, turklāt aptaujas uzrāda, ka Latgalē ir vispatriotiskākie cilvēki.”

Garisons arī sacīja, ka izspēlētajās operācijās iedzīvotāji netiks iesaistīti. “Protams, piedalīsies nevis iedzīvotāji, bet gan spēki, kuri tēlos gan pretinieku, gan savējos. Valmierā pretinieka lomā, visdrīzāk, iejutīsies igauņi,” viņš atklāja.

Jau ziņots, ka kopumā mācībās piedalīsies aptuveni 10 000 profesionālā dienesta karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, rezervisti, iekšlietu struktūru darbinieki un sabiedrotie. Sabiedrotos pārstāvēs Latvijā izvietotais NATO bataljons, ASV karavīri, kā arī karavīri no Lietuvas un Igaunijas. Lai arī Polija un Čehija jau pārstāvēta NATO bataljonā, abas valstis uz mācību laiku nosūtīs papildus karavīrus.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Irānas varasiestādes joprojām liedz iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Virpuļviesulī cietušajā kapsētā Balvu pusē jāatjauno kapella-nojume un zvanu torņa jumts
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Pļaviņš pēc sava varoņdarba Portugālē kādu laiku būs spiests iztikt bez spēlēšanas
48 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35”
14 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
2 stundas