Latvijā
Politika

AM skaidro, kāpēc mācības “Namejs 2018” notiks tieši Jēkabpilī un Valmierā4

Foto: LETA

No 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā norisināsies līdz šim vērienīgākās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētās mācības “Namejs 2018”. Mācību laikā tiks ņemta vērā Ukrainas pieredze – viens no scenārijiem paredzēs spontānu nemieru likvidēšanu Jēkabpilī un Valmierā. Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “Globuss”, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons atklāja, kāpēc tika izvēlētas tieši šīs pašvaldības.

“Šīs pašvaldības tika izvēlētas, ņemot vērā sadarbību ar šīm pašvaldībām, kā arī Iekšlietu ministrijas struktūru intereses,” sacīja Garisons.

Jautāts, kāpēc mācības netiek rīkotas pilsētās, kuru nacionālais sastāvs nākotnē varētu izraisīt konfliktus, piemēram, Zilupē vai Daugavpilī, Garisons atbildēja, ka nacionālajam sastāvam nav nozīmes – svarīgāki ir citi faktori. “Tas, kur izspēlē šādu operāciju, ir pilnīgi vienalga. Galvenais ir šīs darbības un treniņš. Manuprāt, nevajadzētu replicēt uz nacionālajiem sastāviem, jo mums ir vairāk jāuztraucas par to, kādā veidā tiek ietekmēti iedzīvotāji. Tikpat labi arī latviešu iedzīvotājus var ietekmēt,” viņš norādīja.

Garisons arī kritizēja mēģinājumus “asociēt Latgali ar kaut ko nedrošu”. Viņš uzskata, ka tas ir nepareizs stereotips: “Stiprākā Zemessardzes brigāde mums ir Latgalē, turklāt aptaujas uzrāda, ka Latgalē ir vispatriotiskākie cilvēki.”

Garisons arī sacīja, ka izspēlētajās operācijās iedzīvotāji netiks iesaistīti. “Protams, piedalīsies nevis iedzīvotāji, bet gan spēki, kuri tēlos gan pretinieku, gan savējos. Valmierā pretinieka lomā, visdrīzāk, iejutīsies igauņi,” viņš atklāja.

Jau ziņots, ka kopumā mācībās piedalīsies aptuveni 10 000 profesionālā dienesta karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, rezervisti, iekšlietu struktūru darbinieki un sabiedrotie. Sabiedrotos pārstāvēs Latvijā izvietotais NATO bataljons, ASV karavīri, kā arī karavīri no Lietuvas un Igaunijas. Lai arī Polija un Čehija jau pārstāvēta NATO bataljonā, abas valstis uz mācību laiku nosūtīs papildus karavīrus.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
6 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
4 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
9 stundas