Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
3. janvāris, 2014
Drukāt

Britu uzņēmums ražo ziemas jakas vistām

Foto: LETAFoto: LETA

Britu uzņēmums atradis neparastu komercdarbības jomu – ziemas jaku ražošanu mājās turētām vistām.

Kompānijas “Omlet” dizaineri saņem pasūtījumus no visām pasaules malām. Ideja radusies tāpēc, ka pēdējos gados ziemas bijušas īpaši aukstas.

Jaciņu oderei izmantots Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) radīts materiāls flektalons, kas atstaro ķermeņa siltumu. Fluorescējošā krāsa nodrošina, ka mājputni būs drošībā diennakts tumšajā laikā.

Taču uzņēmums piedāvā arī tvīda jaciņas.

Kompānija sākotnēji ražoja vistu sprostus. Taču klienti izteica vēlmi pēc to apsildīšanas gada aukstākajos mēnešos.

“Daudzi pircēji tur vistas savā pagalmā un rūpējas par tām gluži tāpat kā par citiem mājdzīvniekiem. Pēdējos gados ziemas bijušas ļoti aukstas. Daudzi mums teica, ka vistas izskatoties nosalušas un tām vajagot mēteļus,” sacīja “Omlet” līdzīpašnieks Johaness Pols.

Viņš noraida iebildumus, ka mājputniem neesot nepieciešama papildu aizsardzība. “Tas ir ērtību jautājums,” viņš skaidro. “Varbūt tie varētu iztikt arī tāpat, bet kāpēc gan ļaut izdzīvot tikai stiprākajiem?”

Kompānija izmēģināja sešus prototipus un izvēlējās vienu dizainu, kas neapgrūtināja dzīvnieku kustības. Plecu daļai jābūt atsegtai, lai vistas un gaiļi nezaudētu līdzsvaru, un jaka nedrīkst noslīdēt par zemu, lai nesapinas kājas.

Aptuveni miljons britu mājsaimniecību tur vistas un gaiļus, liecina Dzīvnieku barības ražotāju asociācijas apkopotā informācija.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+