Latvijā
Politika

Dālderis izstājas no “Par”, Čigāne vēl domā8


12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
Foto – LETA

Saeimas deputāts Ints Dālderis izstājies no partijas “Kustība Par””. Viņa piemēram drīzumā varētu sekot arī deputāte Lolita Čigāne

Dālderis savu lēmumu pieņēma, pēc pagājušajā sestdienā aizvadītā “Par” kongresa, kurā tika nolemts veidot sadarbību ar partijām “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme” nevis “Vienotību”. ” Līdz ar to izveidojās nestandarta situācija – esmu Saeimā ievēlēts no “Vienotības” frakcijas, bet vienlaikus esmu biedrs partijā, kura nolēmusi nesadarboties ar “Vienotību”. Šādos apstākļos strādāt būtu apgrūtinoši, tādēļ nācās izdarīt izvēli par labu vienam vai otram. Uzskatu, ka man ir pienākums vēlētāju priekšā turpināt strādāt “Vienotības” frakcijā, jo Saeimā tiku ievēlēts tieši no šīs partijas saraksta,” skaidroja Dālderis. Deputāts arī atzina, ka viņa redzējums par Latvijas nākotnes attīstību ideoloģiski atšķīries no “Par” biedru vairākuma redzējuma. “Es redzu Latviju, kā liberālu, bet vienlaikus nacionālu valsti. Līdzīgi kā Dānija. Savukārt “Par” biedru vairākums grib konstruēt kādu jaunu veidojumu, kur katrs runā savā valodā, bet sadzīvo draudzīgi. Nedomāju ka realitātē tāda valsts varētu pastāvēt,” teica Dālderis. Viņš vēl neesot izlēmis par to vai startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Iespējams pienācis laiks paiet malā no politikas un sākt nodarboties ar kaut ko citu. Nedomāju, ka atgriezīšos mūzikā vai kultūras dzīvē, bet man ir dažas ieceres privātajā sektorā. Taču vienlaikus ir ļoti būtiski, lai rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās eiropeiski noskaņotie politiskie spēki iegūtu vairākumu. Pašlaik viņu izredzes neizskatās pārliecinošas un ja varēšu kaut kādā veidā palīdzēt, tad noteikti to darīšu,” atzina Dālderis.

Pirms mēneša no “Par” izstājās “Vienotības” frakcijas pārstāvji Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins. Pēc Dāldera aiziešanas “Vienotības” frakcijā atlikusi tika viena “Par” pārstāve – Lolita Čigāne. Taču arī viņa šobrīd esot pārdomās par to, vai turpināt darboties šajā partijā. “Es biju viena no tiem 38 kongresa delegātiem, kuri balsoja pret apvienības veidošanu ar “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmi”. Taču es noteikti turpināšu strādāt “Vienotības” frakcijā, jo uzskatu, ka mans “darba līgums” ar to beigsies tikai ar nākamajām Saeimas vēlēšanām,” teica Čigāne. Gala lēmumu par to, vai pamest “Par” viņa pieņemšot pa Lieldienu brīvdienām.

“Notikušais mums nav pārsteigums. Jau uzreiz pēc “Par” valdes lēmuma aicināt savus biedrus atstāt valdošas koalīcijas rindas, par savu aiziešanu paziņoja divi deputāti, tagad pēc kongresa viņiem pievienojies vēl viens. Es novēlu veiksmi Intam un potenciāli arī Lolitai. Viņi ir izlēmuši turpināt darbu pašreizējā koalīcijā un tās ir viņu tiesības,” teica Par” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts. Uz jautājumu vai Dālderim varētu būt sekotāji no partijas biedru vidus, Pavļuts atzina, ka kopš kongresa notikusi biedru rotācija: “Ir cilvēki, kas šīs nedēļas laikā mums nāca klāt, ir tādi, kas paziņoja par savu aiziešanu. Taču nav nekādas masveida kustības. Es teiktu, ka lietas rit savu gaitu, kā tas demokrātiskā organizācijā pienākas.”.

Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri esošo un bijušo “paristu” darbību frakcijā vērtē pozitīvi. “Viņu lojalitāte un profesionalitāte ir augstā līmenī. Esmu gandarīts, ka viņi spēj būt arī gana drosmīgi, lai pieņemtu šādu lēmumu,” teica Abu Meri. Jautāts, vai viņiem uz nākamajām vēlēšanām atradīsies vieta “Vienotības” veidotās jaunās politiskās apvienības sarakstā Abu Meri atbildēja, ka viņaprāt vietu sarakstā būtu pelnījuši visi pašreizējie frakcijas deputāti.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
15 stundas