×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Desmit iemeslu, kāpēc ceļot kopā ar saviem bērniem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ceļošana maina dzīvi – tā ir lielisks veids, kā izrauties no ikdienas rutīnas un sajust piedzīvojuma garšu. Ceļot ir aizraujoši gan vienatnē, gan kopā ar draugiem vai ģimenes locekļiem. Lūk, 10 iemeslu, kāpēc vecākiem atvaļinājumu vajadzētu izmantot, lai dotos ceļojumā kopā ar savām atvasēm.

1. Lai parādītu bērniem, cik pasaule ir liela
Pavadot laiku tālu prom no mājām, kur neviens tevi nepazīst, tu saproti, ka pasaule ir daudz lielāka par tavu dzimto pilsētu. Vienalga, vai tavs bērns ir futbola komandas zvaigzne, vai viņam ir grūti atrast draugus skolā, izraušanās no ierastās ikdienas dzīves, palīdz ikvienam saprast, ka esi maza zivtiņa ļoti lielā jūrā. Parādot bērniem, cik plaša ir Zeme, mēs varam viņiem palīdzēt atrast savu vietu pasaulē.

2. Lai kvalitatīvi pavadītu kopā laiku
Mūsdienās gan pieaugušie, gan jaunieši un bērni arvien vairāk pavada brīvo laiku pie elektroniskajām ierīcēm. Daudzas ģimenes nevelta pietiekami daudz laika savstarpējām sarunām, jo ir vairāk saistītas ar tehnoloģijām, darbojoties sociālajos tīklos, rakstot īsziņas vai vērojot televizoru. Ceļošana ir lieliska iespēja, kas ļauj ģimenes locekļiem atrauties no datora vai tālrādes aparāta ekrāna, kvalitatīvi pavadīt laiku un izjust patiesu kopības sajūtu.

3. Lai uzzinātu vairāk citam par citu
Izraušanās no darba un bērnu piesātinātā ikdienas aktivitāšu grafika var palīdzēt jums uzzināt vairāk citam par citu. Piemēram, vai tavam bērnam patīk aizraujošas nodarbes, vai arī viņš baidās izmēģināt jaunas aktivitātes? Kā ir ar tevi pašu? Vai tavā ģimenē visi stingri vadās pēc grafika vai dod priekšroku spontanitātei? Kas ir kopīgas ceļošanas aizraujošākā daļa? Kuru vietu jūs gribētu izvēlēties par savu nākamo ceļojuma mērķi?

4. Lai ievērotu nianses
Bērni ir ļoti vērīgi, un viņi atvēl laiku, lai novērtētu dabas skaistumu. Ceļošana kopā ar bērniem liks tev pārvietoties atbilstoši viņu tempam – tava gaita būs lēnāka, un bērni tavu uzmanību pievērsīs niansēm, kuras tev bez viņu palīdzības paslīdētu garām.

5. Lai paplašinātu bērnu apvārsni
Ceļošana ļauj mums iepazīt jaunus ēdienus, mūziku, dzīves stilu, kultūru un valodas. Ceļojot, tavi bērni var atklāt jaunas lietas, ka viņiem patīk.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ceļot ar BĒRNIEM ir forši,bet tad,ja viņiem ir vecums,kad aptver to ,kas notiek.Nesaprotu,kādēļ man par savu naudu jāklausās brēcoši zīdaiņi no Rīgas līdz Hurgadai tikai tāpēc,ka vecāki visai pasaulei grib pierādīt-mēs,lūk,varam…Jau pieaugušie lidojot jūtas slikti,bet ar zīdaiņiem,šķiet,neviens nerēķinās.

  2. Ceļot kopā ar bērniem ir forši. Stulbi ir ka jākrāj visu gadu lai kaut kur aizbrauktu. Pareizi būtu jābūt ka arī ar minimālo algu strādājošie sev neko īpaši neatsakot varētu reizi gadā aizbraukt no Latvijas, teiksmi uz Peru, Tasmāniju vai Dienvidāfriku…

Draugiem Facebook Twitter Google+