×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Dod zaļo gaismu “kapu tramvaja” līnijas projekta sākšanai (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē ar 34 balsīm “par” un 15 “pret” atbalstīja Skanstes tramvaja līnijas projektēšanas sākšanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) klātesošajiem deputātiem norādīja, ka tieši Skanstes rajons pašlaik attīstās visstraujāk un tieši tur būs jaunais pilsētas centrs, kur jau tagad ir jaunie banku ofisi, kā arī top dažādas vīzijas par kultūras telpu. Viņš sacīja, ka šī līnija ļaus iedzīvotājiem mazāk izmantot privāto transportu.

“Šis ir labākais risinājums. Ja mēs redzam, ka šo projektu varam īstenot ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, šo iespēju nedrīkst laist garām,” sacīja Ušakovs.

Viņš gan neiztika bez slēptas kritikas biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidenta Andra Gobiņa virzienā. Gobiņš vēlējās izteikt savu viedokli, taču Ušakovs kritizēja viņa “melus vai arī kļūdas” par 1500 apbedījumu iznīcināšanu, norādot, ka apbedījuma vietas nedrīkst aizskart. Rīgas mērs vairākkārt aicināja idejas oponentus neaizrauties ar 1500 apbedījumu piesaukšanu.

Ārkārtas sēdes laikā neiztika arī bez opozīcijas paustās kritikas saistībā ar liegumu pārstāvjiem no sabiedrības izteikt savu viedokli par projektu. Piemēram, deputāts Uģis Rotbergs (V) kritizēja vadošo partiju mēģinājumus neieklausīties tajā sabiedrības daļā, uz kuru projekts tieši atstās ietekmi.

“Cik daudz cilvēku dzīvo Rumbulā un domā par tikšanu uz centru? Mēs pašiem rīdziniekiem nepaprasām to, ko viņi vēlas,” viņš uzsvēra.

Līdzīgu viedokli pauda arī “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis, kurš uzsvēra, ka diskusijas trūkst vairākos līmeņos, arī pašu deputātu starpā. “Iedzīvotāju pārstāvji šodien saņēma kārtējo negatīvo signālu, ka mēs jūsos neieklausāmies. Varat nākt jau, bet vārdu nedosim vispār. Tas ir visbriesmīgākais mīnuss,” viņš izteicās.

Savukārt Rīgas domes “Vienotības” frakcijas deputāts Valdis Gavars diskusiju laikā aicināja deputātus ņemt vērā, ka kapos guļ rīdzinieki, kuri cēla šo pilsētu.

“Es domāju, ka nevienam no jums nepatiktu, ja pār jūsu piederīgajiem palaistu kādu autobusu vai tramvaju. Neviens to negribētu. Nevajag teikt, ka tur ir tikai dažas kopiņas. Labāk atjaunojiet pieminekļus kapsētās un tad domājiet par citām lietām,” viņš aicināja.

Jau ziņots, ka turpmāko gadu laikā Rīgā ir plānots izbūvēt jaunu tramvaja līnijas posmu, kas savienos 6.tramvaja maršrutu un 5., 9.tramvaja maršrutu, lai nodrošinātu videi draudzīga elektrotransporta kustību Skanstes ielā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Es kaut ko nesaprotu… Lielie kapi taču ir LELB īpašums. Vakar televīzijā bija raidījums “Adreses”, kur kārtējo reizi tika izteikts pārmetums luterāņu baznīcai, ka tā nekopj savu īpašumu.

  2. RD saskaņas nelieši – turpinās okupācijas uzsākto kapu apgānīšanu!

  3. Anna,aciimredzot Juus neko neziniet par so divu cilveeku darbiem,ja variet vinus slaveet.

  4. Anna,laikam Juus neziniet par so divu cilveeku darbiem,ja taa variet slaveet.

  5. Vai komenteetaaj,Juus ziniet,kas tos kapos gul?Muusu tautas Lielie dizgari Krisjaanis Barons,Krisjaanis Valdemaars,pirmais Riigas meers u.c.Nepietiek,ka izkroplo K.Barona ielu,veel vina kapu vietu neliks mieraa.Postiit kapus ir necilveeciigi,taas ir sveetas vietas visaas valstiis,iznemot dazas.

  6. Tie kapi ir ļoti veci un sen vairs neizskatās pēc kapiem. Domāju, ka nebūs nekāda nelaime, ja tur ies tā tramvaja līnija. Es ne tuvu neesmu “Saskaņas” vēlētājs, taču nav prāta darbs iestāties pret visu tikai tāpēc, ka to veic netīkams politiskais spēks. Pienāks laiks un Saskaņa aizies, bet tramvajs rīdziniekiem paliks.

  7. Ko var cepties par to kapu tramvaju? Aizejiet uz paskataties, kur iet Senču iela. Tur gar malu ir aizaudzis mežs un tos grūti nosaukt par kapiem. Saskaņa kopā ar Ameriku tomēr ir izdarījusi daudz vairāk Rīdzinieku un Latvijas labā, nekā valdošie politiķi Saeimā. Ir jāskatās uz darbiem, nevis runām. Tik pazemojoši mūs aplaupa pie varas esošās Latviskās partijas, ka zemāk vairs nav kur krist.

  8. Pilnīga morālā degradācija no NU puses

  9. Tas ir pilnīgi skaidrs, ka Latvijas valss ienaidnieki ir izdomājuši jaunu metodi un to cenšas aprobēt – kā graut latvisko vidi un latvisko kultūrvidi. Latvijā ir ne tikai Nacionālā Apvienība, bet joprojām ir daudz, milzumdaudz Nacionālās Netkarības Kustības un Pilsoņu Kongresa, Daugavas Vanagu un daudzu citu, kā Latvijā, tā āzemēs esošu latviešu patriotisku organizāciju dalībnieku. Vajag tikai impulsu un visi latvieši organizēti izies ielās, lai cīnītos par savu valsti un pret Ļaunuma Impērijas PSRS-2 centieniem graut mūsu latviešu valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+