×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Iesaka hokeja faniem mazāk dzert
 (3)

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Latvijas hokeja fani Min­skā uzvedušies draudzīgi, tomēr daudzi pārmērīgi aizrāvušies ar alkohola lietošanu, sarunā ar “LA” savus novērojumus atklāja čempionāta oficiālās tūrisma aģentūras “Centrkurort” pārstāvis Aleksejs Streļčenko.

Kā brāļi


“Tūrismā strādāju 22 gadus, bet pirmo reizi uzņemam tik daudz hokeja līdzjutēju. Mūs patīkami pārsteidza, ka vispār nav agresijas pret konkurējošo komandu faniem, kas ir aktuāli futbolā. Hokeja līdzjutēji ir kā brāļi, svinēja un priecājās kopā,” sacīja Streļčenko, kurš pasaules čempionāta laikā darbojās galvenajā fanu mītnē – studentu ciematā. Tajā ir sešas daudzstāvu mājas, kurās kopā var izmitināt sešus tūkstošus cilvēku. Uz čempionāta laiku studenti bija pārvietoti uz citām kopmītnēm, bet viena no ēkām nodota Latvijas izlases līdzjutējiem, izpelnoties nosaukumu “latviešu māja”.

Streļčenko novērojis, ka latvieši bijuši visaktīvākie svinētāji – līdz pat rīta gaismai nav devušies pie miera, rībinājuši bungas, dziedājuši. “Gaidījām, ka krievu līdzjutēji būs aktīvāki, bet viņi lielākoties bija no turīgā gala, ar labām mašīnām. Latvijas publika bija vairāk demokrātiska, ieradās ar autobusiem un vairāk trokšņoja, bet tam arī bija radīti apstākļi un neviens neprotestēja,” teica Streļčenko. Studentu ciematā vienlaikus mitinājušies ap tūkstoš latviešu, bet kopā mūsējiem pirmajās spēlēs juta līdzi 6000 – 7000 cilvēku, pēc tam skaits mazliet samazinājās. Pirmajās dienās daudz esot bijis tādu atbalstītāju, kas nakts vidū ierodas un nezina, kur dzīvo, – daudzstāvu mājas ir kā dvīņi un reibuma stāvoklī grūti noorientēties, kura tad ir īstā.

Lēts alkohols


Streļčenko skatījumā latvieši pārmērīgi aizrāvušies ar alkohola lietošanu. Dzēruši arī citu valstu fani, bet latvieši šajā ziņā izcēlušies jo īpaši. “Ievēroju, ka pēc vairāku dienu dzīvošanas jaunieši izrakstoties bija normālā stāvoklī, bet 40 gadus un vecākiem cilvēkiem bija pagrūti. Man ir liela pieredze, un es jau sejā varu izlasīt, kuram spiediens augsts, kuram ar sirdi problēmas. Daudzi ar nožēlu teica: žēl, ka bija auksts laiks. Bet es saku – paldies Dievam, jo karstumā organismam būtu daudz grūtāk,” norādīja Aleksejs Streļčenko, piebilstot, ka mediķu palīdzība ciematiņa iedzīvotājam alkohola lietošanas dēļ neesot bijusi vajadzīga. Tiesa, gūtas vairākas traumas un kāds pat salauzis kāju.

Jau čempionāta pirmajās dienās no pašiem latviešiem varēja dzirdēt līdzīgu viedokli – ka šoreiz dzerot pārmēru. Piemēram, iepriekšējos divos pasaules čempionātos Helsinkos un Stokholmā alkohols bija ļoti dārgs, līdz ar to pārsvarā tika lietota līdzi paņemtā dzira. Turpretim Minskā stipro grādīgo dzērienu cenas ir zemākas nekā Latvijā, līdz ar to dažbrīd netiek izrēķināts mērs. Arī alus cena hallē ir demokrātiska – nepilni divi eiro, bet fanu zonās, kur vakaros uzstājās daudzi mūziķi, – nedaudz virs viena eiro. Veikalos alkoholu varēja iegādāties līdz diviem naktī.

Pazudušās durvis


Par spīti alkohola lietošanai lielu ekscesu nav bijis, miliči fanus lielākoties neaiztika, visbiežāk pieverot acis uz alkohola lietošanu sabiedriskās vietās. Bet dažādu amizantu gadījumu netrūka. Piemēram, kāds Anglijā strādājošs latvietis, kurš pirmo reizi atbalstīja Latvijas hokejistus klātienē un bija paredzējis palikt uz visām septiņām spēlēm, pēc piektā mača palūdzis nopirkt atpakaļbiļeti uz mājām. Organisms neturot tādu slodzi…

Tāpat bijis kāds atgadījums, kas pārsteidzis studentu ciemata darbiniekus. “Viens latvietis iesprūda tualetē un, netiekot ārā, izlauza durvis. Zinot, ka vajadzēs kompensēt zaudējumus, naktī atrada savā stāvā neaizslēgtu numuriņu, kurā visi guļ, izņēma no eņģēm durvis, ielika savā numuriņā, bet salauztās kaut kur noslēpa un tās jo­projām nav atrastas,” latvieša izdoma izbrīnījusi Streļčenko. Drošības nolūkos jau pirms fanu ierašanās atslēgtas elektriskās plītis, kas daudziem sagādāja vilšanos, jo bija solīts, ka varēs gatavot ēst, un attiecīgi līdzi bija paņemti virtuves piederumi un produkti. Dažs mēģinājis tās pašrocīgi pieslēgt, un čempionāta gaitā pa numuriņiem jau notikušas pārbaudes. Garlaicīgi nebija, bet visas problēmas varēja atrisināt, rezumēja Aleksejs Streļčenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Fotogrāfijā izskatās, ka daudzi tagad iemācījušies piedzērušā ādā iejusties skaidrā prātā… :D))) -I love it! :))

  2. Tieši tapēc man riebjas hokeja fani, ka viņu vairākums ir drausmīgi dzērāji…

Draugiem Facebook Twitter Google+