Latvijā
Sabiedrība

Datu regulas sekas: atsakās sniegt pirmo palīdzību bērnam, kuru uz slimnīcu atvedis vectēvs58

Foto – pexels.com

Slimnīcā septiņus gadus vecam bērnam sākotnēji atteikta palīdzība, jo viņu ārstniecības iestādē nogādāja vectēvs. Tikai pēc ilgākām pārrunām bērna pārsistā piere apkopta un uzlikta šuve, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Septiņus gadus vecais zēns vasaras brīvlaiku pavada pie vectētiņa laukos. Puisēns, istabā lēkājot, pārsitis pieri, un vectēvs nolēma viņu nogādāt uz tuvāko slimnīcu pie speciālistiem. Tomēr palīdzības vietā puisēna vectēvam nācās atbildēt uz daudziem jautājumiem un pierādīt, ka viņš ir zēna radinieks.

Slimnīcas administrācija palūgusi vectēvu atstāt puisēnu vienu un doties uz citām telpām. Kamēr skaidrota zēna un vectēva radniecība, puisēnam netika sniegta medicīniskā palīdzība.

”Uzņemšanā vectēvam teica, ka viņš nedrīkst bērnu tur vest. Bērns esot jāaiztur uz 24 stundām, līdz vecāki varēs viņu izņemt. Bērns sēdēja uzņemšanā, bet viņam netika sniegta palīdzība, jo vēl nebija noskaidrots, kas viņu ir atvedis,” raidījumam pastāstīja zēna māte.

Galu galā, palīdzība tika sniegta, taču stingri pieteikts, ka tā bijusi pēdējā reize, kad sniedz palīdzību bērnam, kurš uz slimnīcu atvests bez vecākiem vai kopā ar personu, kurai nav nokārtota attiecīga pilnvara. Slimnīcas personāls esot norādījis, ka jāievēro personas datu aizsardzības prasības, tādēļ palīdzību nevarot sniegt.

Veselības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Šneiders norāda, ka apstiprinātā datu regula nekādas jaunas prasības pacientiem un ārstniecības iestādēm nenosaka. Latvijā jau gadiem ilgi darbojas gan Pacientu tiesību likums, gan citi likumi, kas regulē kārtību, kā jārīkojas ārstniecības iestādēm.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv