Sports
Ziemas sports

Latvijas čempionātā olimpiskie slēpotāji ātrāki par biatlonistiem0

Reuters/Scanpix

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startējušie distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Indulis Bikše svētdien Vietalvā izcīnīja uzvaras Latvijas čempionāta otrā posma sacensībās desmit un 15 kilometru brīvā stila distancēs, attiecīgi aiz sevis atstājot biatlonistus Baibu Bendiku un Ilmāru Brici.

Sacensībās, kurām vienlaicīgi bija arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statuss, Eiduka desmit kilometru distanci veica 26 minūtēs un 9,2 sekundēs, kas viņai deva 108,95 FIS kategorijas punktus.

Tikmēr Phjončhanas olimpisko spēļu dalībniece biatlonā Bendika uzvarētājai zaudēja 29,9 sekundes, tiekot pie 124,19 FIS punktiem, bet bronzas medaļu izcīnīja Anda Muižniece, kura no uzvarētājas atpalika jau par divām minūtēm un 23,5 sekundēm, kas deva 181,11 FIS punktus.
Sacensībās startēja astoņas slēpotājas, kuru vidū nebija Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieces Ingas Paškovskas.

Saistītie raksti

Tikmēr vīriešiem 15 kilometru distancē Bikše distanci veica 35 minūtēs un 48,8 sekundēs, tiekot pie 88,04 FIS punktiem. Viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru, jo 47 gadus vecais Bricis, kurš joprojām turpina biatlonista karjeru, kā arī ir Bendikas treneris, Bikšem zaudēja minūti un 15 sekundes, kas veterānam deva 115,96 FIS punktus.

Trešo vietu ieņēma Raimo Vīgants, no Bikšes atpaliekot minūti un 38 sekundes, bet uzreiz aiz goda pjedestāla palika biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš, kuri līderim zaudēja nepilnas divas minūtes.
Vīru sacensībās piedalījās 25 sportisti.

Eiduka un Bikše sestdien turpat Vietalvā bija labākie arī sprinta sacensībās.

LA.lv