×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

“Mantkārīgās” darbinieces…Sāk tiesāt sešas Ogres bērnudārza “Riekstiņš” darbinieces (76)

Foto - Ritvars RaitsFoto - Ritvars Raits

Plāksne pie Ogres bērnudārza "Riekstiņš". Šī pirmsskolas iestāde ogrēniešu vidū tiek augstu vērtēta.

Ogres rajona tiesas tiesnese Inese Punte 11. decembrī sāka izskatīt lietu, kurā apsūdzētas Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” darbinieces. Nez vai Ogres tiesā vēl bijis tāds gadījums, kad uz apsūdzēto sola vienā rindā sēž sešas pusmūža sievietes – bērnudārza “Riekstiņš” vadītāja Vita Kravale un piecas viņas padotās.

 

Deva iespēju piepelnīties

Tiesā gan izskanēja, ka ne visas darbinieces patlaban ar šo iestādi vēl ir darba attiecībās, taču visas tur strādāja no 2010. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 1. aprīlim, kad tika veiktas darbības, kas apsūdzībā kvalificētas pēc trim Krimināllikuma pantiem. Lielāka atbildība gulstas uz “Riekstiņa” vadītājas V. Kravales pleciem, jo viņai tiek inkriminēta dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kas izraisījusi smagas sekas, dienesta viltojums, kā arī dokumentu viltošana un viltotu dokumentu izmantošana. Piecām pārējām apsūdzētajām jāatbild par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Skaidrojot to pašu vienkāršā valodā – bērnudārza vadītāja četrus ar pusi gadus deva iespēju savām darbiniecēm piepelnīties turpat pirmsskolas izglītības iestādē, papildus savam amatam strādājot arī par muzikālo audzinātāju, sargu, dārznieci un veļas mazgātāju. Šīs darba vietas bija vakantas, bet, ja ievēro Darba likumu, tad tās pašas iestādes darbinieki tās nedrīkst aizpildīt. Risinājums tika atrasts, sameklējot četras personas, kuras piekrita fiktīvi iestāties darbā “Riekstiņā”, bet viņu amata pienākumus veica piecas šobrīd apsūdzētās darbinieces un, kā izrādās, vēl divas bērnudārza audzinātājas, kurām no sēšanās uz apsūdzēto sola izdevies izvairīties. Parakstus uz līgumiem, amata aprakstiem un citiem dokumentiem viltojušas apsūdzētās. Fiktīvi darbā iekārtotās personas bankā atvērušas kontus, bet maksājumu kartes atdevušas faktiskajām strādātājām, kuras tās izmantoja, lai saņemtu atalgojumu.

Valsts apsūdzību šajā kriminālprocesā uztur Ogres rajona prokuratūras prokurore Svetlana Rulle. Viņas sagatavotais apsūdzības raksts ir iespaidīgs – prokurore to klātesošajiem lasīja ilgāk nekā divas stundas. Bija redzams, ka apsūdzētajām tas ķērās pie sirds, vienai noritēja pa asarai. Diez vai viņas varēja iedomāties, ka kādreiz dzīvē nokļūs tiesājamo lomā, kam draud pat reāls cietumsods – Krimināllikuma pantos paredzētā smagākā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trijiem, četriem un pat pieciem gadiem.

Par cietušo personu šajā kriminālprocesā atzīta Ogres novada pašvaldība, kas pieteikusi prasību par mantisko kompensāciju – 43 697,16 eiro. (Ņemot vērā mēnešu skaitu un darbinieču skaitu, saņemtā papildu atlīdzība iznāk vidēji ap 160 eiro uz vienu darbinieci mēnesī.) Apsūdzētās savu vainu atzina, taču uz tiesneses jautājumu, vai piekrīt pašvaldības pieteiktajai kompensācijai, tiesājamās atbildēja noliedzoši, skaidrojot, ka darbu, par ko saņēmušas papildu samaksu, godprātīgi veikušas un pašu amata pienākumu pildīšanai tas neesot traucējis. Pirmajā tiesas sēdē apsūdzētās vēl netika pratinātas, bet izskanēja fakti, ka bērnudārza vadītāja Vita Kravale pati fiktīvi pieņemto darbinieču vietā nav strādājusi, arī no to darba samaksas viņa neesot sev ņēmusi ne centa. V. Kravale tikai noorganizējusi iespēju savām darbiniecēm piepelnīties.

 

Prasa 43 697 eiro kompensāciju

Uz tiesas sēdi bija izsauktas četras liecinieces, kā varēja saprast – tās pašas četras fiktīvi darbā noformētās personas. Taču pēc piecām stundām tika paziņots, ka liecinieku pratināšana notiks nākamās tiesas sēdes laikā. Toties tiesa paspēja sākt uzklausīt advokāti Sandru Heidingeri, kura pārstāv Ogres novada pašvaldību. Jāatzīst, ka lielas jēgas tam nebija, jo ar lietas materiāliem juriste gan bija iepazinusies, bet par lietas faktiskajiem apstākļiem, ņemot vērā, ka viņa nav pašvaldības darbiniece, neko daudz pastāstīt nevarēja. Apsūdzēto aizstāvji viņai ieteica nākamajā reizē kā lieciniekus uzaicināt Ogres novada pašvaldības darbiniekus.

Iespējams, šīs lietas iztiesāšana noritētu samērā raiti, jo visas apsūdzētās savu vainu atzīst. Tomēr kriminālprocesā ir savs klupšanas akmens, šajā gadījumā – pašvaldības pieteiktais tai it kā nodarītais materiālais kaitējums. No apsūdzēto advokātu teiktā izrietēja, ka laikā, kad “Riekstiņā” tikko bija konstatētas fiktīvi nodarbinātās personas, iestādē notika pašvaldības audits, kura laikā atzīts, ka pašvaldībai zaudējumi nav nodarīti vispār. Toreiz pret bērnudārza vadītāju uzsākta disciplinārlieta, viņa arī saņēmusi sodu. Tomēr kādam ar to licies par maz, tāpēc kāda persona vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kas uzsāka kriminālprocesu. Pašvaldībai nodarītā mantiskā kaitējuma apmērs tagad noteikts ar tiesu ekspertīzes palīdzību, bet par to apsūdzēto aizstāvjiem bija visvairāk jautājumu. Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka 43 697,16 eiro ir summa, ko faktiski saņēmušas apsūdzētās sievietes (pēc nodokļu nomaksas).

Jau iepriekš pieminētajām divām bērnudārza darbiniecēm, kuras arī papildus strādājušas, saņemto naudu gan neatprasa, jo viņas it kā neko neesot zinājušas par noziedzīgo nodarījumu – parakstus nav viltojušas, bet savu papildu algu saņēmušas no kolēģēm skaidrā naudā. Nekādu pretenziju (ne krimināltiesisku, ne materiālu) nav arī pret tām četrām personām, kuras fiktīvi bija noformētas darbā, lai arī bez viņu atbalsta šāda nozieguma izdarīšana nebūtu iespējama, turklāt viņas taču arī guva zināmu materiālo labumu (nodokļu un sociālo garantiju veidā), turklāt bez reālas strādāšanas. Grūti pateikt, kā Ogres novada pašvaldības pārstāve spēs tiesā pamatot mantiskās kompensācijas esamību, jo darbs par šo summu tika izdarīts, turklāt par tā kvalitāti nekādu pretenziju neesot. Advokāte Heidingere uzstāja, ka pašvaldība nevar atbalstīt to, ka tās nauda tiek nopelnīta nelikumīgā veidā.

 

Zvans par diviem spridzekļiem

Nākamās tiesas sēdes notiks tikai pēc pusgada – 2018. gada maija beigās un jūnija sākumā. Savdabīgi, ka drīz pēc šīs tiesas sēdes beigām Ogres rajona tiesa saņēma zvanu par to, ka divās tās telpās ievietoti spridzekļi. Tika veikta cilvēku evakuācija no visas ēkas. Tieši ar bērnudārza “Riekstiņš” lietas izskatīšanu tas nevarētu būt saistīts, bet iespējams, ka netieši. Neoficiāla informācija liecina par to, ka tieši šajā dienā policijas darbinieki gribēja lūgt tiesai piemērot kā drošības līdzekli apcietinājumu trim personām – rīdziniekiem, kuri bija ieradušies Ogrē, lai no veikala nozagtu dārgus tālruņa aparātus. Kamēr visi advokāti bija aizņemti “Riekstiņa” tiesas sēdē, aizturētajiem un arī droši vien viņu līdzzinātājiem bija cerības, ka policijai neizdosies iecerētais. Kad sēde beidzās un advokāti atbrīvojās, sekoja šis viltus zvans par spridzekļiem. Zvanītāju iecerētais plāns gan izgāzās, jo policijas un tiesas darbinieki ātri noorganizēja izbraukuma sēdi Valsts probācijas dienesta telpās. Tiesnesis, kuram bija jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu, šoreiz bija bargs – par telefonu zādzību aizdomās turētie šobrīd no sabiedrības esot izolēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (76)

 1. Ja tiesa uzskatīs, ka tām mazatalgotajām sievietēm jāatmaksā valstij nauda, ko viņas saņēma par padarītu darbu (tiesa, pārkāpjot DL), tad iznāks, ka valsts atbalsta vergturību. Par darbu ir jāsaņem atlīdzība, pat ja darba līgums ir apšaubāms.

 2. Biju pārsteigts.Pēc virsraksta spriežot- aplaupīja vismaz banku, bet izrādās vnk naudu nopelnīja.Nezināmu iemeslu dēļ likums bija tāds kas spieda to darīt nelikumīgi.Es tur neredzu mantkārību- vnk cilvēki gribēja mazliet vairāk kā nožēlojamaus grašus nopelnīt.Atbalstu vadītāju ,kura savukārt gribēja darbiniecēm dot tādu iespēju.

  • Es vēl krievu laikā biju spiesta tā darīt. Darbu nebija, kas dara, noformēja kolēģa sievu, bet darbu darīju es. Atceros, ka katru mēnesi iedevu viņai 5 rubļus. Tagad var teikt, ka biju disidente, grāvu Padomju savienību.

 3. Kekava ari tas pats notiek

 4. TO PAŠVALDIBU UZSPRIDZINĀT.
  KĀDAS PRĒMIJAS TIE DRAŅĶI SAŅEM BET TE CILVĒKI GODIGI NOPELNIJA

 5. Nebūtu interesanti, ja nebūtu dzirdēts par tiesnesi Punti. Lai tie sievieši saturas. Bet vēl nožēlojamāk ir veltīt šādai nožēlojamai lietai jebkādu preses uzmanību. Par e-veselību būtu bijis jāraksta.

 6. Elite var neskaitāmās valdēs un padomēs amatus ieņemt, tur pat diennaktī stundu pietrūkst, lai visas iestādes apskrietu un noteikto laiku visos amatos nostrādātu. Te cilvēkus , kas ne aiz labas dzīves reāli darbu par dažiem desmitiem eiro papildus darīja , tagad paraugprāvā kā miljonu izlaupītājas tiesā . Laikam visu Ogri izputinājušas , nabaga pašvaldībai būs visiem iebraukšanas maksa pilsētā jāuzliek , lai kaut kā budžetu salāpītu un nebankrotētu.

  • Tos ,,treknos” jau nedrīkst aiztikt,tie jau ,,pārstrādājušies” sēžot daudzajos krēslos un dzerot kafiju un konjakus.
   Parasto ,strādāt gribošo ,to gan var dzīvu zemē aprakt.
   Tad jau labāk sēdēt uz pabalstiem un vaidēt par grūto dzīvi,toties neviens netiesās un ar cietumu nedraudēs.

 7. Šī vadītāja, droši vien ir foršs, jauks cilvēks. Mūsu valstī un vispār jau pasaulē arī -parastais cilvēks jau daudz ko nenozīmē, īpaši “naudas maisiem”, bet diemžēl ir arī vietējie, kas spēj pret padotajiem izpausties ar nepamatotām ambīcijām, otru pazemojot, it kā likumīgos ietvaros vai nesavākto emociju dēļ.

 8. LA, nekļūstiet par ākstiem.

 9. Neieredzu šo valsti!

 10. Preteķļi tie cilvēki, kas nosūdzēja….. gan jau bumerangs atgriezīsies….

 11. Šadurska zvaigznes Atbildēt

  Valsts un pašvaldības vēl ir parādā visiem Latvijas pirmsskolas skolotājiem par darbu, ko skolotāji ir strādājuši citu kolēģu vietā-tos aizvietojot, jo bija laiks, kad skolotājiem pirmsskolā par aizvietošanu tika maksāti kaut kādi mistiskie mazie procenti un tā tas vilkās vairākus gadus. Tagad , laikam nobijās un tagad maksā tā kā visu nopelnīto. Jo ugunsdzēsēji jau izcīnīja no valsts kaut kādu kompensāciju, bet vēl par 10 gadiem palika parādā -cilvēks vēl cīnās. Pirmsskolā tika strādātas virsstundas, jo parasti nebija , kas aizvieto. Žurnālists ir pilnīgi nekorekts kā dzeltenā prese.. Pretīgs virsraksts-nezinot reālo situāciju. Pirmsskolā gadiem ir bijusi diskriminācija darba samaksā-labāk to papētiet-cik tika maksāts, kad aizvietoja saslimušo vai vispār trūkstošu skolotāju.

 12. vēlēšanas tuvojas !

  • Galvenie “taisnības cīnītāji”: Edvīns Bartkevičs, Vita Pūķe, Gunārs Kārkliņš – var paskatīt netā piemēram šo:(…www.delfipunktslv/temas/edvins-bartkevics/).
   “Apsūdzības” nemainās – “veica fiktīvi nodarbināto personu pienākumus, saņēma viņu vietā naudu, kā arī viltoja dokumentus… “- tieši par ko šī komanda, ar Bartkeviču priekšgalā, toreiz zaudēja krēslus.
   Tagad uzbruka strādājošajiem…

  • Ar savu analfabētismu labāk nelielies.

 13. Sistemas upuri! Kapēc negodigi? Vai sargs un skolotaja strada vienlaicigi? Daži musu valsti vienlaicigi car ieņemt nez cik amatus …

 14. …vadītāja cilvēcīgi izturējās pret darbiniecēm, rodot iespēju veikt papildus darbu, kaut nedaudz palielināt pieticīgo izglītības iestāžu darbinieku algu. Darbs par šo summu tika izdarīts, turklāt par tā kvalitāti nekādu pretenziju neesot. Pašvaldība diez vai būtu sameklējusi darbiniekus, kas par tādu algu strādātu. Varbūt pašvaldības darbinieki vai deputāti paši gribēja tā piepelnīties?

 15. EU nu jau ir dibenā. Cilvēki par kapeikām strādā, un par to vēl cietumu nopelnījuši?

 16. Sapujusi valsts.

 17. Visu cieņu bērnudārza darbiniekiem!!!! Par to, ka viņas tiešām STRĀDĀ. Vai tiešām Ogres dome tā rīkojas ar saviem darbiniekiem? Ko tad viņas ir nozagušas, ka divas stundas jālasa apsūdzība? Viņas strādāja un nav izdarījušas nekādu noziegumu. Kauns, kauns, kauns tiem, kuri meklē zagļus tur, kur viņu nav. Bērnudārzos strādā darbinieki, kuri audzina, māca un lolo arī šo augstprātīgo tiesātāju un labi nodrošināto ierēdņu bērnus. Es izlasīju šo rakstu un reāli apraudājos. Kas gan notiek mūsu valstī?

 18. Tie, kas zog miljonus netiek sodīti, te cilvēki reāli strādā, lai pie jau tā mazās naudas varētu nopelnīt ko klāt. Nav kauna organizēt tādu tiesas sēdi. Cilvēku bērnudārzos trūkst, nav kas par tādiem grašiem strādā, bet te organizē paraugprāvu. Kauns un negods, tas šoreiz attiecas uz valsts iestādēm

 19. Kas attiecas uz pirmsskolas sistēmu valstī – tad jāsaka – fui! valstij! Jau tā zemākās algas pirmsskolas skolotājiem (par likmi 680 eiro bruto; bet likme jau nesanāk, jo valsts izdomājusi, ka var samazināt likmi uz 0,83). Par vienu un to pašu skolotāja darbupirmsskolas sistēmā reāli ir zemākas algas.
  Vai valsts ierēdņiem interesē mūsu pašu bērni un viņu audzināšana?! Nē! Tikai pašu algas un privilēģijas. Ne jau zaga šīs darbinieces – bet strādāja uz cita vārda – reālais darbs jau notika.
  Secinājums – Likumus LV pielāgo un interpretē nabagajiem (resp. – pirmsskolas darbiniekiem) Varbūt uztaisīt auditu Ogres u.c. pašvaldībās, saeimā un Ministru kabinetā?!

 20. Kas attiecas uz pirmsskolas sistēmu valstī – tad jāsaka – fui! valstij! Jau tā zemākās algas pirmsskolas skolotājiem (par likmi 680 eiro bruto; bet likme jau nesanāk, jo valsts izdomājusi, ka var samazināt likmi uz 0,83). Par vienu un to pašu skolotāja darbupirmsskolas sistēmā reāli ir zemākas algas.
  Vai valsts ierēdņiem interesē mūsu pašu bērni un viņu audzināšana?! Nē! Tikai pašu algas un privilēģijas. Ne jau zaga šīs darbinieces – bet strādāja uz cita vārda – reālais darbs jau notika.
  Secinājums – Likumus LV pielāgo un interpretē nabagajiem (resp. – pirmsskolas darbiniekiem) Varbūt uztaisīt auditu Ogres u.c. pašvaldībās, saeimā un Ministru kabinetā?!

 21. kādas mantkarīgas, raujas vairākos darbos lai iztiktu a te tiesa kauns par mūsu likumiem a kur deputāti vēl vairākas vietās padomnieki tur likums nav pārkapts brīviba

 22. Bļāviens!!!! Cilvēki naudu nopelnīja !!!!!! Nezaga !!!! Kas te notiek??!!

 23. Nu gluži kā krievu laikos, kad nedrīkstēja strādāt vairākās darba vietās. Nevienam neinteresēja, ka cilvēks, strādājot par medmāsu, nevar trīs bēŗnus pabarot un tēvam( tēviņam) par to nekādu sankciju nav. Arī tad par to draudēja cietumsods. 26 gadus pēc neatkarības esam tajos pašos sūdos, kur agrāk. Ko tie nobarotie mūļi taisās svinēt par 60 miljoniem nodokļos iekasētās naudas? Ka sistēma strādā, tāpat kā agrāk- bagātie (partijām pietuvinātie) peld taukos, bet nabagiem neļauj kļūt kaut nedaudz turīgākiem, pat strādājot vairākos darbos.

 24. Pašvaldības darbinieki nestrādā dažādās komisijās ,valdēs u.c. vienlaicīgi? Rijīgie skauģi! Darbs taču, kā noprotu, bija paveikts-gan sētnieka, gan muzikālā audzinātāja utt. Lai labo likumu, nevis soda cilvēkus! Pašiem, laikam, ar savām algām nav jāsūdzas par maizes trūkumu?

 25. Jāiet ielās ar lozungiem – Attaisnot!!!

 26. Un kā ar amatu savienošanu valsts uzņēmumu valdes locekļiem 5+ darbavietās?

 27. Šobrīd mūsu „projektu” varētu izteikt vienkāršā formulā: „grābj, kas var!”Dr.hist. Harijs Tumans: Par valsts identitāti un par ciklopiem valstī (la/MājasViesis)

 28. Un tiešām tas ir TĀDS mega noziegums? Strādāja taču. Algas ir tieši tik mazas lai vajadzētu meklēt papildu darbu. Ne jau aiz kabas dzīves. Interesanti, kuram tik ļoti skauda. Žēl ši suevuešu. Sviests kkāds. Lielos patiešām zagļus neviens tā arī netiesā….

 29. Ar kādu lepnumu tas tiek pasniegts- lūk, atkal atradām ne tos bagātākos cilvēkus, kas par savu darbu saņēma naudu. Atkal jānosarkst aiz kauna. Ko tie blēži, kas visādās padomēs un komisijās saņem tūkstošiem mēnesī, pilnīgi neko nedarot… Tāpat kā tas pārbarojies kuilis, kas valsti izzaga atmodas sākumā, būdams pie varas un kurš tagad LG saņem 50 tūkstošus mēnesī…. Vēl TV 24 raidījumā izsmēja tautu… kauns šai valstij. Zemais cilvēku izglītības līmenis un mazais atalgojums liedz tiem sevi aizstāvēt, tāpēc tādi kā kalvītis var brīvi ņirgt par tautu un mūsu valsti kopumā.
  Runājot par audzinātājām- turieties, Jums vajadzīgs labs advokāts, kas spēs Jūs attaisnot. Ja vēl šādus cilvēkus sēdināsim cietumā, kur tad ir kāds piemērs, kad kāds no lielajiem darboņiem būtu iesēdies? Viss, ko mums stāsta TV, presē- tie visi ir meli un tautas acu aizmiglošana. Tautai tak beidzot jānāk pie prāta un jājūt, ka Veidenbauma idejas šodien ir tik aktuālas. Visi gudrie ir aizbraukuši, bet nabagi un ar visai vāju domāšanu nav pretinieki šai varzai… Domājiet, tauta, par ko balsosiet un ieklausieties, kā lakstīgalu balstiņas mainās pirmsvēlēšanu laikā…. Kauns šai valstij un ne jau no tās labākās tautas daļas, bet no izsaimniekotājiem kalvīšiem, gaiļiem, godmaņiem un tml.

  • Palasot komentārus, mati ceļas stāvus:)))) Un mums tuvojas simtgade! Un vienkāršie izies ielās un atkal slavinās valsti un tās darboņus. Vai tādiem jābūt svētkiem? Vai pasaule aiz melu un liekulības runu plīvura saskatīs, kā patiesībā dzīvo vēl šeit palikusī tauta, kā dzīvo cilvēki, kādas nelikumības te valda…
   Miljoni, kas tiks tērēti liekulības pavadā? Kam tas vajadzīgs? Nu īstais Tekerija “Liekulības tirgus”. Domāju , vairums cilvēku pilnībā boikotēs Latvijas simtgades atzīmēšanu . Tie, kuri stāvēja pie mūsu valsts dibināšanas, pelnījuši godu, tiem ar svecītes aizdegsim, bet atbalstīt šādu melu, liekulības , negoda valsti, kāda tā pataisīta šodien, nevēlamies…..

  • Pārgurusī medmāsa Atbildēt

   Piekrītu! Tas pats slimnīcās, pagarināto normālo darba laiku, pateicoties LVSADA, samazināja no 240 uz 216 stundām mēnesī, neļauj nopelnīt, tagad jāskrien vēl uz vairākām vietām, lai varētu saņemt iepriekšējo darba algu, vairs nav spēka, kurš aprūpēs pacientus …

 30. Jā, spilgts piemērs, ka mazie cilvēki tiek tiesāti visbargākajā veidā kaut arī darbs tiek reāli izpildīts, bet lielie staigā smaidīdami par reāli no valsts nozagtajiem miljoniem. Kauns lasīt, kas notiek šajā valstī….Laikam jau visiem būs jāaizbrauc no Latvijas, lai varētu savas ģimenes uzturēt legāli un bez satricinājumiem, jo šajā gadījumā cilvēki tiek pataisīti par zagļiem kaut darbu viņi ir padarījuši. Interesanti kas notiek ar uzņēmumiem, kur joprojām tiek maksātas aplokšņu naudas un valsts kasei garām iet garām ievērojami līdzekļi… Sen vajadzēja Valsti sakārtot, tad šādi cilvēkiem nevajadzētu darīt, lai normāli varētu savas ģimenes uzturēt

 31. Likuma dīvainības Atbildēt

  Ha, VIT darbinieki saņem 500000 mantojumā no zila gaisa un viņiem piespriež tikai simbolisku administratīvo sodu vai pat iztiek bez tā :))

 32. Vai ir kāda iespēja ietekmēt likumus, lai šādas tiesas prāvas nebūtu iespējamas? Esmu reāli uztraukusies, jau kādu laiku mēģinot saprast, kas Latvijā ir tāds, ka cilvēki joprojām pārceļas uz ārzemēm dzīvot. Kas grauj latviešu tautas iespēju izdzīvot? Un te ir viens piemērs – Latvijā likumi liedz par padarītu darbu saņemt nopelnītu algu, par to var tiesāt. Pēc visa spriežot, runa ir par tiešām paveiktu darbu, par tiešām NOPELNĪTU nelielu naudiņu ik mēnesi. Tātad – kā apturēt šo nejēdzību? Te ir jārīkojas ātri un visas Latvijas mērogā, lai vairs nekad nebūtu iespējas juristiem pelnīt uz darba darītāju rēķina. Lai katrs, kas strādā, par to arī saņem atlīdzību. Un ne tikai jālikvidē ierobežojumi oficiāli noformēt dokumentus godīgi nākotnē, bet arī jāatceļ atbildība par visiem tādiem gadījumiem kā aprakstītais pagātnē, jo tur nevienam kaitējums nodarīts nebija.

 33. Trūkst darbinieku, esošie strādā papildus, piekrīt to darīt par dažiem grašiem, bet izrādās, ka likums to atļauj tikai augsti stāvošiem, labi apmaksātiem ierēdņiem par lielu naudu.
  Deputāti sanāk, nobalso par algas pielikumu un likumīgi. Valsts kancelejā izdod attiecīgu depešu un – likumīgi. Un jāstrādā arī nav vairāk.
  Bargajām tiesnesēm un prokuroriem arī naudiņas netrūkst, ja ikurāt kādu no šitiem apsūdz nelikumībās, tad ļauj izgrozīties.

 34. Ogres domei papildus prasība pret VID jāiesniedz- nodokļi nomaksāti nelikumiīgi!!! VIDam jāsaprot, ka Ogres dome neatbalsta nelikumīgu nodokļu nomaksu.

 35. Nagļu bd ( priedīte) Atbildēt

  Esmu apmulsis! Tāds sods par to ka cilvēks meklē iespēju nopelnīt!? Bet kad Nagļu bērnu dārza, tā direktore un daža laba auklite, gadiem fiziski un morāli iespaidoja bērnus, saņēma vien 1,6 gadu cietumsodu?! Vai tas ir normāli?

 36. Tie, kas ir miljonus ierāvuši nāsīs, ieskaitot visādas fiktīvas OIK firmas utt, kas nav reāli strādājušas , bet naudu saņēmušas, par šīm lietām tiek noklusēts. Bet te audzinātājas, kas zinot cik reāli maz saņem- pie minimālās, grib mazliet ģimenei naudu piepelnīties, tiek tiesātas kā kriminālnoziedznieces. Ņemot vērā, ka reāli arī strādājušas, nu un fantastisku summu piepelnījušās ap 160 eur pie algas mēnesī. Apsmiekls ne tiesa un visa mūsu valsts sistēma ar visu likumdošanu.

 37. protams, ka mantkārīgās. Nez ko sagribējušās – pie savas minimālās algas vēl kādus 30 eiro klāt. Laikam iedomājušās, ka viņas arī ir pelnījušas cilvēka cienīgu dzīvi

 38. Nu gan pārkāpums… Taisnība vien ir- mazos zaglēnus soda, bet lielos slavina! Apkopēja nedrīkst ņemt papildus slodzi, bet visi direktori, priekšnieki un vietnieki- “resnā” gala darboņi “strādā” n-tajās darba vietās un saņem tūkstošus…

 39. viens otrs politiķis darbojas desmitiem uzņēmumu valdēs, komisijās, komitejās u.t.t. Kā tad ar vienu likumu un taisnību visiem?

 40. kaut kads pashvaldibas aparata noteikumu murga rezultats. Viss buutu norm., ja buutu likumiigi paredzeta piemaksa par, piem., telpu uzkopshanu, vai kas tur katraa gadiijumaa bija par papildus pienakumiem. Neviens deelj paaris stundu darba reizi dienaa vai retaak neies speciali pienjemt atsevishkjus darbiniekus, un nevajadzetu

 41. tas nav komentārs, tas ir fakts Atbildēt

  “Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kancelejā septiņi darbinieki mēnešalgā bruto jeb pirms nodokļu nomaksas saņem virs 3000 eiro, liecina Valsts prezidenta mājaslapā publicētā informācija”. Ierausim par simtgadi?

 42. Pašiem domes darbiniekiem viss kārtībā ar amatiem un radinieku amatiem?????????????????

 43. Un kā ar valdībā esošajiem vairākiem amatiem vairākās valdēs?Un pašiem domniekiem viss okei?

 44. Es lasīju un nodomāju, ka tas = humors:))), bet…nē – nabaga sievietes izģērbs plikas, jo viņas atļāvās strādāt!!!
  Nu gan Ogres pašvaldībā strādā m ēsli gatavie, ne cilvēki. Ieteiktu iedzīvotājiem par to padomāt, kad būs pašvaldību vēlēšanas.

 45. Rakstīšanas stils tāds jocīgs. Nepiestāv rqksta temata izklāstīšanai.

 46. Un kā tad ar mūsu valdošajiem? Vairāki amati vairākās valdēs, deputātiem biznesi un vēl nez kas.Te – nabaga grašiņus veļas mazgāšanai noskauda. Pašiem domes darbiniekiem viss kārtībā ar amatiem un radinieku amatiem?

 47. Galvenais, ka tāda prakse pastāv gadiem izglītības iestādēs. Uz to visu piespiež stulbais likums, kas ierobežo slodzes.
  Piemēram – skolā strādā skolotājs ar pilnu slodzi, viņš vairs nevar ņemt stundas, bet skolā vēl vajag šo speciālistu 4 stundām. Bet nedrīkst!!!! Direktors raksta šīs stundas citam, bet reāli strādā iepriekšējais. Jo neviens no malas nenāks uz 4 stundām!Ticiet man , ja ne katrā, tad katrā otrajā skolā tā notiek.
  Šī ir paraugprāva grēkāžiem.

 48. Varoņi, tādas noziedznieces noķērām.

 49. Kārtējais salašņu uznāciens, cilvēki reāli strādājuši, un par to viņus drāž. Nodokļus jau arī ir maksājuši!
  Pilnīga sūdu bedre, nav brīnums, ka jāmūk prom no šejienes

 50. Gaužām skumji… Kad ir tik maz darba valstī, cilvēki gaida, meklē darbu, bet te vienprātīgi izlemj, ka pašas strādās. Skumji… Un tā arī rodas viedoklis no cilvēkiem, ka visi tiek darbā pa blatu, ka parastie strādāt gribētāji nemaz tik viegli darbā nevar iekārtoties. Ceru,ka sauks pie atbildības šīs personas,jo tas ir gaužām negodīgi arī pret citiem cilvēkiem,kas arī vēlas strādāt.

  • Patiesībā darbu dabūt var, tikai algas ļoti mazas. Te bija rasta iespēja cilvēkiem nopelnīt mazliet vairāk, neskrienot uz otro darbu tālu prom, tādēļ labāk veicot savus pienākumus. Neģēļi un Latvijas grāvēji par ko tādu var tiesāt! Godīgi cilvēki par padarītu labu darbu otru netiesā, pat ja dokumenti nav perfekti sakārtoti. Reiz būtu jāsāk vērtēt lietas pēc sirdsapziņas, nevis nekvalitatīva likuma burta!

 51. Zagt var ,tad nesoda,bet ja darbu dara.,tad soda.Jocīgi likumi. Tāpēc mūsu seima nodarbojas ar zagšanu ,jo viņa labi pārzina likumus.

  • Manuprāt godīgi. Šoreiz piekrītu un esmu par to,ka nedrīkst jau strādājošie izlemt piepelnīties turpat uz vietas. Ja vietas ir vakantas, tad ir jādod iespēja strādāt kādam citam. Kā tad tas bezdarba līmenis pazemināsies?

   • Bērnudārza audzinātājām algas ir mazas. Cilvēki gribēja ar godīgu darbu nopelnīt vairāk, lai var iztikt, un par to viņas soda!!! Protams, viss būtu pareizi, ja kaut kur skrietu uz citu vietu piestrādāt, tad nebūtu likums pārkāpts. Tikai darba kvalitāte ciestu, jo ceļā arī paiet laiks, kas rada steigu un stresu. Nav jāmazina bezdarbs, spiežot cilvēkus iztikt ar ļoti maziem līdzekļiem un neļaujot strādāt. Pašvaldībā ir noziedzīgi cilvēki, kas prasa tagad samaksāt naudu, ko sievietes ar DARBU pelnījušas un par DARBU saņēmušas!

 52. Kārtējais Latvijas kretīnisms. Kur cilvēki tiešām fiziski strādājuši, lai kaut ko piepelnītu pie Latvijas nožēlojamajām algām, kaut arī ne visai likumīgi, bet STRĀDĀJUŠI!!!, Tur mūsu tiesa baigā varone, un Ogres pašvaldība vispār bez teksta – grib vēl iedzīvoties , kaut faktiski nekādu zaudējumu nav. Bet, kur valdības piesegti mahinatori grābj miljonus, tur mūsu tiesas bezspēcīgas…nožēlojamā Latvija.

 53. …ko tad domei jaunam braucamajam pietrūka naudiņas?Un ko tad tās darbinieces tādu sliktu izdarīja,vienam otram domes darbiniekam ir vairāki amati tajā pašā domē vienlaikus,ar pirkstu nerādīsim!

Draugiem Facebook Twitter Google+