Latvijā
Sabiedrība

Misijās kritušo karavīru ģimenēm saziedo 20 tūkstošus 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” akcijā “Atceries savējos!” savāktie ziedojumi, lai palīdzētu Nacionālo bruņoto spēku starptautiskajās operācijās kritušo karavīru ģimenēm.

Ziedojumi un fonda palīdzība ir nākusi tieši laikā, lai apmaksātu medicīniskās rehabilitācijas izdevumus Viestura ordeņa lielkrusta komandieru, kaprāļa Dāvja Baltābola tēvam un mātei un dižkareivja Ginta Bleijas mātei.

Lai arī palīdzības saņēmēji veselības uzlabošanai rehabilitācijas iestādes izvēlējas paši, fonds pateicas par izpratni un pretimnākšanu rehabilitācijas centra “Līgatne” un kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” speciālistiem.

Fonds ir sarūpējis arī dāvanas viena no kritušo karavīru bērniem, kuri savas dzimšanas dienas svinēja Patriotu mēnesī.

Līdz šim bojāgājušo karavīru bērnu, ģimeņu, starptautisko operāciju un visu veterānu sociālajam atbalstam saziedoti gandrīz 20 000 eiro, no kuriem akcijas atklāšanas un Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos – 1154,85 eiro, bet 18. novembra svētku pasākumos – 2929,82 eiro.

Fonds pateicas ikvienam ziedotājiem, jo īpaši, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas audzēkņiem, bruņoto spēku karavīriem, zemessargiem un darbiniekiem, Borisa un Ināras Teterevu fondam, Pasaules Brīvo latviešu apvienībai, Entuziastu hokeja līgas un amatieru sporta kustības “Entuziasti” hokejistiem, kā arī brīvprātīgo palīgu atbalsta grupai.

“Milzīgā cilvēku atsaucība un sirsnība, ar kādu viņi ziedoja naudu mūsu brīvprātīgajiem svētku pasākumos, iedrošina fondu vēl ar lielāku sparu turpināt aizsākto. Īpašs gandarījums ir par to, ka ziedojumu vākšanā iesaistījās arī karavīri no Ādažu bāzes, jo lielākā daļa mūsdienās kritušo karavīru dienēja tur izvietotajās apakšvienībās”, sacīja fonda priekšsēdētājs Raimonds Graube. Ieskicējot turpmākos darbības plānus, viņš norādīja, ka Patriotu mēnesī fonds vairāk pievērsās kritušo karavīru ģimeņu atbalstam, bet turpmāk tiek plānots atbalstīt arī veterānus, kas piedalījušies starptautiskajās operācijās un bijuši klāt pie mūsu valsts bruņoto spēku izveides.

Atsaucoties bijušā aizsardzības ministra, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aicinājumam, biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” 2015. gada 21. jūlijā izveidoja nodibinājumu “Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs””. Tā mērķis ir veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā, uzturēt starptautiskajās operācijās cietušo karavīru piemiņu un atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku attīstību un to uzdevumu izpildi valsts aizsardzībā.

Nodibinājuma darbība ir vērsta iniciatīvas rosināšanai un sabiedrības iesaistīšanai pilsoniskās un militāri patriotiskās audzināšanas pasākumos. Savukārt tā uzmanības lokā būs jauniešu militāri patriotiskās un ētiskās audzināšanas uzdevumi, kā arī karavīru piemiņas saglabāšanai veltītu projektu īstenošana.

LA.lv