Sports
Citi sporta veidi

Ordeņa kapitulam iesniegs pieteikumu, lai Briedim piešķirtu Triju Zvaigžņu ordeni 27

foto: LETA

Maira Brieža panākumi boksa ringā un allaž uzsvērtais lepnums par savu tautu un latviešiem ir pamatots iemesls, lai sportistam piešķirtu Triju Zvaigžņu ordeni.

Tā uzskata režisore un žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Vija Beinerte, kura savā “facebook” profilā ierakstījusi: “”Latvieši ir stipra tauta” bija pirmie vārdi, ko MAIRIS BRIEDIS vakar pateica jau kā pasaules čempions boksā. “Mans dopings ir mana tauta” – šie Maira vārdi kļuva par pagājušā gada spārnoto teicienu. Divdesmit divas cīņas, divdesmit divas uzvaras. Ja arī Tev šķiet, ka Mairis ir pelnījis TRIJU ZVAIGŽŅU ORDENI, dalies ar šo ziņu. Rīt es mūsu vēlmi noformulēšu, lai varam to iesniegt Ordeņa kapitulam.”

Briedis sestdien uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Neviens cits latvietis tam nav bijis pat tuvumā. Fantastika!

Atgriežoties mājās Rīgas lidostā viņu sagaidīja plašs atbalstītāju pulks, skandējot: Mairi, Mairi un – tavs dopings ir tava tauta. Bokseris visiem pateicās, uzsverot, ka bez līdzjutēju enerģijas nebūtu sasniedzis tādas virsotnes.

Saistītie raksti

Triju Zvaigžņu ordenis ir augstākais apbalvojums Latvijā un to pasniedz divas reizes gadā – uz 4. maija un 18. novembra svētkiem.

Galerijas nosaukums
LA.lv