Sports
Ziemas sports

Rubenis pēc desmitās vietas Sočos aiziet no sporta0

EPA/LETA

Labākais no Latvijas kamaniņu braucējiem Soču olimpiskajās spēlēs bija Mārtiņš Rubenis, ierindojoties desmitajā vietā. Pēc finiša sportists atzina, ka pēc šīs sezonas beigs karjeru.

Inārs Kivlenieks palika 16., bet Kristapam Mauriņam debijas spēlēs 21. vieta. Par divkārtējo olimpisko čempionu kļuva vācietis Fēlikss Lohs, sudrabs krievam Albertam Demčenko, bet bronza itālietim Armīnam Cēgeleram, kurš tādējādi iegāja olimpisko spēļu vēsturē, jo ir izcīnījis medaļas visās sešās olimpiādēs, kurās startējis.

Lohs četrus braucienus veica 3:27,526 minūtēs un bija pārliecinoši labākais. Rubenis no viņa atpalika vairāk nekā par divām sekundēm. Mārtiņš pēc pirmās dienas, kad bija vienpadsmitais, nenolaida rokas un sacīja, ka ir izredzes krietni pacelties. Šodien trase bija ātrāka un visi sportisti uzrādīja labākus rezultātus, dažs pat vairāk nekā par pussekundi. Arī Rubenis attiecībā pret sevi dienu iepriekš bija ātrāks, bet konkurentu kamanas lejup traucās vēl straujāk. Trešajā braucienā Mārtiņš apsteidza kanādieti Edniju un ielauzās desmitniekā, taču sešnieks jau bija pārāk tālu. Ceturtajā par spīti tam, ka uzrādīja piekto laiku, palika turpat – 10. vieta viņam olimpiskajās spēlēs ir otrs labākais rezultāts pēc Turīnas bronzas.

35 gadus vecais Mārtiņš Rubenis pēc finiša atzina, ka šī ir viņa pēdējā sezona, lai gan nākamgad Siguldā risināsies pasaules čempionāts. Vēl gan priekšā Sočos ir komandu stafete.

Sacensību otrā diena arī Ināram Kivleniekam būtiskas pārmaiņas neatnesa un viņam 16. vieta, kas ir par divām augstāk nekā pirms četriem gadiem Vankūverā. Bet Kristaps Mauriņš palika 21. pozīcijā.

Pirmdien uz starta stāsies dāmas, kur Latviju pārstāvēs Elīza Tīruma un Ulla Zirne.

Kamaniņu sports

Vīrieši

1. Felikss Lohs (Vācija) 3:27,526

2. Alberts Demčenko (Krievija) +0,476

3. Armīns Cēgelers (Itālija) +1,271

4. Semjons Pavļičenko (Krievija) +1,829

5. Andijs Langenhans (Vācija) +1,910

6. Dominiks Fišnallers (Itālija) +1,953

..10. Mārtiņš Rubenis (Latvija) +2,171

..16. Inārs Kivlenieks (Latvija) +2,999

..21. Kristaps Mauriņš (Latvija) +3,689

 

LA.lv