Latvijā
Rīga

Vai Rīgā būs iela ASV senatora Makeina vārdā?0

Foto-LETA

27.septembrī Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija lems, vai atbalstīt ieceri kādu no Rīgas ielām vai laukumiem nosaukt nesen mūžībā aizgājušā ASV senatora Džona Makeina vārdā, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Butāns atgādināja, ka līdzšinējā prakse liecina, ka Rīgā esot pieņemts nogaidīt pēc cilvēka nāves desmit gadus, pirms šādas ieceres īstenot.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ar šādu iniciatīvu pie Rīgas mēra vērsies Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns, kurš pārstāv domē opozīcijā esošo Jauno konservatīvo partiju. Bordāna vēstulē teikts, ka “Makeins bija amerikāņu valstsvīrs, politiķis un kara varonis, kurš vairākkārt ir paudis atbalstu Baltijas valstīm, un viņa nesavtīgais ieguldījums Latvijas valsts drošībā ir augstu vērtējams”. Tāpat vēstulē pausts, ka “Makeins vairākkārt vērsies pret autoritārisma režīmiem, asi kritizējot valstu valdības, kas ignorē cilvēces nenoliedzamās tiesības uz dzīvību, brīvību un tiekšanos pēc laimes”.

Līdz ar to Bordāns rosinājis vienu no Rīgas ielām nosaukt par godu amerikāņu politiķim un virzīt šo jautājumu skatīšanai Rīgas domes komitejās.

Šī gada martā ar lūgumu kādu no Rīgas ielām vai laukumiem nosaukt Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova vārdā pie mēra vērsās arī Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V). Tobrīd mērs medijiem pauda, ka “pēc būtības šāda iniciatīva ir atbalstāma”, taču Rīgā tomēr esot pieņemts nogaidīt pēc cilvēka nāves desmit gadus, pirms šādas ieceres īstenot.

Saistītie raksti

Tikmēr Viļņā skvērs pie Maskavas vēstniecības Ņemcova vārdā tika nosaukts maijā – vien trīs gadus pēc politiķa nāves.

ASV republikāņu senators un bijušais prezidenta amata kandidāts Makeins 25.augustā aizgāja mūžībā. Viņa nāves cēlonis bija pērn diagnosticētais smadzeņu vēzis.

LA.lv