Foto: Zoomg.ir

11 aizraujošas filmas, kas izglābs visgarlaicīgākās brīvdienas 0

Nekas nav labāks par skatīšanos, kā kāds cits dodas uz pasaules malu, zaudē un atdzimst no pelniem, mirst un mīl, šauj un bēg, bet tu sēdi, ietinies segā, ar kaķi klēpī, tasi tējas rokā, konfekti blakus un saproti, ka šī brīvdiena ir skaistākā diena tavā dzīvē. Ja tev jau ilgi pietrūkst tādas sajūtas, izvēlies jebkuru filmu no saraksta, un izbaudi.

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas

AdMe.ru apkopojusi aizraujošas filmas ar veikli savērptu sižetu, kas ļaus sajust, cik mājīgs un drošs var būt tavs mīļais dīvāns. Un tieši tas mums visiem dažreiz ir vajadzīgs.

“Par katru cenu”

CITI ŠOBRĪD LASA

Nosaukums oriģinālā “Hell or High Water”, 2016

IMDb reitings — 7,6

Lomās Kriss Pains, Bens Fosters, Džefs Bridžess

Mūsdienu vesterns par banku laupītājiem. Brāļu Hovardu māte ir mirusi, atstājot viņiem rančo un zemes gabalu, kurus par parādiem banka draud atņemt. Šajā zemē ir atrasta nafta, un, lai parādu samaksātu, brāļi sāk aplaupīt bankas. Viens no viņiem ir izmisis trūcīgs cilvēks, bet otrs – kriminālnoziedznieks, kurš daudzus gadus pavadījis cietumā.

Viņus medī gados vecais šerifs – ja viņš notvers laupītājus, tās būs perfektas viņa karjeras beigas.

“Tevis te nebija”

Nosaukums oriģinālā “You Were Never Really Here”, 2017

IMDb reitings — 7,2

Lomās Hoakins Fīnikss, Jekaterina Samsonova

Aizraujošs trilleris par nolaupītu meiteni un varoni-vientuļnieku ar sarežģītu likteni. Džo ir bijušais jūras kājnieks un FBI aģents ar bārdu, kurā iezogas sirmi pavedieni un smagu pagātni, kas nekādi nevēlas viņu atlaist. Viņš glābj nolaupītos bērnus un ir absolūti nežēlīgs pret viņu nolaupītājiem.

Viens no senatoriem nolīgst Džo, lai viņš izglābtu pusaugu meitu no bagātiem pedofiliem paredzēta bordeļa. Nežēlīgas ainas šeit paliek aiz kadra, toties ātrums, kādā attīstās sižets, saglabājas nemainīgi spraigs.

Par hipnotizējošos atmosfēru atbildīga Radiohead dalībnieka Džonija Grīnvuda radītā mūzika. Kannu kinofestivālā Hoakins Fīnikss par savu lomu atzīts par labāko aktieri.

“Rītdienas robeža”

Nosaukums oriģinālā “Edge of Tomorrow”, 2014

IMDb reitings — 7,9

Lomās Toms Krūzs, Emīlija Blanta

“Murkšķa diena”, kas pārvērsta fantastiskas žanra asa sižeta filmā. Citplanētieši uzsākuši iznīcinošu uzbrukumu Zemei, un majors Viljams Keidžs tiek nogalināts pirmajās kaujas minūtēs. Pēc nāves viņš nonāk laika cilpā, atmostas dienu pirms savas nāves un piedzīvo kauju atkal un atkal.

Sastopot citu kareivi – Ritu, kura atrodas tajā pašā stāvoklī, viņš atgriežas pagātnē, lai pārtrauktu apburto loku un mainītu kara gaitu, kurā līdz šim uzvarējis ienaidnieks.

Nosaukums oriģinālā “The Railway Man”, 2013

IMDb reitings — 7,1

Lomās Kolins Fērts, Nikola Kidmena, Stellans Skašgords

Skaista drāma par gara spēku un izlīgumu ar saviem mocītājiem, kas balstīta uz reāliem notikumiem. Vientuļa medicīnas māsa vilcienā iepazīstas ar apburošu vīrieti Ēriku Lomaksu, drīz vien viņi apprecas.

Tomēr laimīgu ģimenes dzīvi aizēno atmiņas, kas moka Lomaksu: Otrā pasaules kara laikā viņš nonāca japāņu gūstā un piedalījās dzelzceļa līnijas izbūvēšanā, tika pakļauts pazemošanai un spīdzināšanai. Pēc desmitiem gadu viņš nolemj satikties ar savu bendi.

“Uzmanības centrā”

Nosaukums oriģinālā “Spotlight”, 2015

IMDb reitings — 8.1

Lomās Marks Rafalo, Reičela Makadamsa, Līvs Šreibers, Maikls Kītons

Drāma par pētniecisko žurnālistiku par neērtu tēmu. Reportieru grupa saņem informāciju par sērijveida priesteri – pedofilu, kuru piesedz vadība. Neskatoties uz ietekmīgās katoļu baznīcas pretestību, viņiem izdodas atmaskot virkni līdzīgu noziegumu un vispārēju klusēšanas sazvērestību par to.

Filmas sižets veidots pēc reāliem notikumiem: “The Boston Globe” saņēma Pulicera prēmiju par materiālu par katoļu baznīcas priesteriem – pedofiliem.

“Septiņu māsu noslēpums”

Nosaukums oriģinālā “What Happened to Monday”, 2017

IMDb reitings — 6.9

Lomās Noumi Rapasa, Vilems Defo, Glenna Klouza

Fantastikas žanra filma anti-utopija par pārapdzīvoto nākotnes pasauli. Nākotnes ģenētiski modificētie produkti noveduši pie tā, ka cilvēkiem attīstījusies daudzaugļu grūtniecība un Zemes populācija ik pēc četrām dienām pieaug par miljonu cilvēku. Tagad planēta ir tik pieblīvēta, ka aizliegts dzemdēt vairāk par vienu bērnu, un cilvēkiem pienākums valkāt identifikācijas aproces.

Kad Terenca Setmana ģimenē piedzimst septiņi dvīņi, viņš nolemj atstāt visus, bet katrai no māsām publiski jāparādās savā nedēļas dienā, attēlojot vienu un to pašu meiteni. Bet tad Pirmdiena pazūd, un māsām jādodas viņu meklēt.

“Sadursme”

Nosaukums oriģinālā “Crash”, 2004

IMDb reitings — 7.8

Lomās Sandra Buloka, Mets Dilons, Brendans Freizers

Astoņi aizraujoši stāsti, kas liks aizdomāties. Losandželosas priekšpilsētā policija atrod noslepkavotu melnādainu puisi, tūlīt pēc tam filmas darbība atgriežas notikumos pirms dienas. Mēs redzam to cilvēku stāstus, kuri vienā vai otrā veidā saistīti ar šo noziegumu.

Laupīšana, apšaudes, autoavārijas savstarpēji cieši sasaista sižeta līnijas, un mūsu acu priekšā labie cilvēki kļūst par ļaundariem, nelieši – par varoņiem.

Meksikāņu atslēdznieks, Irānas tirgotājs, kurš nolēmis nopirkt pistoli, melnādainie pusaudži, kas aplaupījuši balto, izrādās ierauti dažādu kultūru sadursmē, liekot aizdomāties par atšķirīgu cilvēku līdzāspastāvēšanas grūtībām.

Filma saņēma Oskaru par labāko filmu un labāko scenāriju.

“Lūzums”

Nosaukums oriģinālā “Fracture”, 2007

IMDb reitings — 7.2

Lomās Raiens Goslings, Entonijs Hopkinss, Rozamunda Paika

Gandrīz “Jēru klusēšana”, tikai Džodijas Fosteres vietā – Raiens Goslings. Jauns un ambiciozs apgabala prokurora palīgs uzņemas mānīgi vieglu lietu: vīrs iešāvis sievai galvā, jo tā viņu krāpusi ar citu vīrieti un atzinis savu vainu. Taču izrādās, ka bez atzīšanās nav citu nozieguma pierādījumu.

Starp prokuroru un spēcīgo, gudro un viltīgo apsūdzēto uzsākas īsta divkauja. Jaunajam juristam iesēdināt noziedznieku aiz restēm kļūst par goda jautājumu. Negaidīti sižeta pavērsieni tur skatītājus spriedzē līdz pat beigām.

“Laika patruļa”

Nosaukums oriģinālā “Predestination”, 2014

IMDb reitings — 7.5

Lomās Ītans Hoks, Sāra Snūka, Noa Teilors

Fantastikas žanra trilleris ar galvu reibinošu sižetu un lieliskiem aktieriem. Pēc laika mašīnas izgudrošanas tika izveidots īpašs birojs, kas nodarbojas ar pagātnē notikušu noziegumu novēršanu.

Viens no Laika biroja aģentiem dzenās pakaļ teroristiem, kuri sarīkojuši vairākus lielus sprādzienus, taču viņa pārvietošanās laikā limits tuvojas beigām. Lai turpinātu darbu, viņam jāsavervē cilvēks, kurš kādreiz bija sieviete – Džons (Džeina). Džons vēlas atgriezties laikā, lai atriebtos vīrietim, kurš kādreiz pamet Džeinu kā grūtnieci.

Filma aizrauj līdz pašam beigām, un liek palauzīt galvu par veikli savērptā sižeta noslēpumiem.

“Fredija Heinekena nolaupīšana”

Nosaukums oriģinālā “Kidnapping Mr. Heineken”, 2015

IMDb reitings — 6.1

Lomās Entonijs Hopkinss, Sems Vortingtons

Piedzīvojumu filma par bezkaunīgu nolaupīšanu, kas balstīta uz reāliem notikumiem. Pieci draugi vēlas skaistu un vieglu dzīvi, bet pagaidām viņiem ir tikai parādi un nepatikšanas. Tad viņi nolemj nolaupīt alu magnātu Heinekenu, lai saņemtu 35 miljonu Holandes guldenu lielu izpirkuma naudu (16 miljonus eiro).

Nolaupīšana ir veiksmīga, taču laiks iet, situācija saasinās, emocijas bango, bet neviens īpaši nesteidzas samaksāt pieprasīto. Piekalts pie sienas, necilvēcīgos apstākļos Heinekens iesaistās psiholoģiskā cīņā ar nolaupītāju līderi un uzvar. Taču uzvarēt raksturu cīņā un izdzīvot nav viens un tas pats.

“Ne/sevī”

Nosaukums oriģinālā “Self/less”, 2015

IMDb reitings — 6.5

Lomās Raiens Renoldss, Bens Kingslijs, Metjū Guds, Mišela Dokerī

Zinātniskās fantastikas trilleris par prāta pārvietošanu uz jaunu ķermeni. Bagāts gados vecāks uzņēmējs Demians uzzina, ka mirst no vēža. Bet viņam tiek piedāvāts izeja – viņa apziņa tiks pārvietota uz jaunu ķermeni, kurš it kā izaudzēts testa mēģenē.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pēc procedūras viņš īsu brīdi bauda jauno dzīvi – patiesā “ķermeņa īpašnieka” atmiņas uzsāk cīņu ar jaunā īpašnieka prātu. Izrādās, ka bijušajam “īpašniekam” palikušas sievu un maza meitiņa un Demians viņas atrod.

Tāda notikumu attīstība nav pa prātam uzņēmumam, kas veica pārvietošanu, un tāpēc variet būt droši, ka bez šaušanas taisnīguma un ģimenes vērtību vārdā neiztikt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
C vitamīnam nepatīk, ja to cep vai vāra
noteikt savas atmiņas kvalitāti un rūpēties par tās saglabāšanu
Vēstule par rezervēm – Pabrikam, Pavļutam un visiem deputātu kandidātiem, kas domās sevi redz sēžam aizsardzības vai veselības ministra krēslā 1
Otrdien reģistrēts 1881 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 803 nevakcinētie
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Orientieri veselībai ar atgādinājumu – nekad neaizmirsti padzerties!
„Mēness aptiekās” pēc studijām šogad darbu sākuši gandrīz 40 jaunie farmaceiti un farmaceita asistenti
„Centrālā laboratorija”: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži
Ne kājas, bet bluķi – ko darīt? 3
„Mēness aptieka”: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gatavo veselīgu pārtikas produktu krājumus ziemai
„Veselības centru apvienība” atver magnētiskās rezonanses kabinetu tirdzniecības centrā „Sāga” 3
Ar doktorātu – tuvāk iedzīvotājiem ārpus Rīgas
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
Trīs īpašie acu veselības riski vasarā
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Pirmdien Latvijā reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 759 nevakcinētie 4
“Galva strādā, krunku nav, mati aug!” Anitra Tooma par ugunspuķes tējas labo iedarbību 12
Gailenes, baravikas, bekas ne tikai vēderpriekam. Arī veselībai! 1
Ārste: Lēkšana uz galvas ūdenī ir viens no izplatītākajiem mugurkaula traumu iemesliem 6
Pārtikas produktus ar titāna dioksīdu jeb E171 vairs nevarēs laist tirgū 14
Sapļauj kājas, nozāģē pirkstus… Kā izvairīties no “tipiskajām vasaras” traumām? 1
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 15
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 4
21:40
Vācija, Čehija, Zviedrija
21:00