Foto – Shutterstock.com

15 ES valstis, tostarp Latvija un Lietuva, aizliegušas ĢMO savā teritorijā 2

15 no 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Latvija un Lietuva, ir aizliegušas ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) kultivēšanu visā savā teritorijā vai tās daļā, paziņoja Eiropas Komisija (EK).

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Sestdien ir pēdējais termiņš, līdz kuram ES dalībvalstis var paziņot par ģenētiski modificētu augu kultivēšanas ierobežošanu vai aizliegšanu savā teritorijā, tādējādi nepievienojoties jauniem ES likumiem par ĢMO.

Šogad pieņemti ES tiesību akti paredz, ka ES dalībvalstis drīkst ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētu augu kultivēšanu savās teritorijās, pat ja to ir atļāvusi ES.

CITI ŠOBRĪD LASA

ĢMO kultivēšanu savā teritorijā ir pilnīgi aizliegušas Austrija, Bulgārija, Francija, Grieķija, Horvātija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija, Ungārija un Vācija.

Beļģija ir aizliegusi ĢMO kultivēšanu Valonijas reģionā, bet Lielbritānija to aizliegusi Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā.

ES līdz šim ir atzinusi par nekaitīgiem vairāk nekā 70 ģenētiski modificētus produktus, tostarp cilvēku pārtiku, lopbarību un grieztas puķes.

ĢMO ir dzīvie organismi, kas pārveidoti ar citu organismu gēniem. Izplatītākie ģenētiski modificētie augi galvenokārt ir soja un kukurūza, taču pašlaik pasaulē pārtikā jau plaši izmanto arī ģenētiski modificētus rīsus un rapsi. Pašlaik ES gan atļauta tikai vienas ģenētiski modificētas kukurūzas šķirnes audzēšana.

Dažas ES valstis ir nobažījušās, ka ģenētiski modificēta pārtika var radīt potenciālus draudus cilvēku veselībai un ietekmēt vietējās lauksaimniecības produkcijas reputāciju un integritāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.