1936. gada 10. augustā 0

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 10. augustā, “Jaunākās Ziņas” vēsta par vasaras olimpisko spēļu gaitu Berlīnē un jautā: “Vai olimpiādes dalībnieces vairs ir sievietes?

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Kā zināms, poliete Stella Valšs vienā sacīkstē ieguva otro vietu. “Vai tiesa, ka Valšs neesot pilnīgā skaidrībā par savu dzimumu – vai viņa esot sieviete vai vīrietis?” jautājis franču žurnālists. “(..) Liela, kaulaina auguma, izciliem muskuļiem, gludām krūtīm, četrstūrainiem žokļiem – tādas esot olimpiādes sportistes.” Vieglatlētei ar Polijas pilsonību Staņislavai Valasevičai Berlīnē pēc otrās vietas ieņemšanas 100 m skrējienā iepriekš minēto aizdomu dēļ nācās iziet dzimuma pārbaudi. Ārsti atzina, ka viņa tomēr ir sieviete. Jau tuvāk mūsdienām, pēc Valasevičas nāves 1980. gadā, sekcijā noskaidrojās, ka viņa bijusi hermafrodīts, tas ir, cilvēks ar abu dzimumu pazīmēm. Viņas ģenētiskajā kodā bija “Y” hromosoma, kas nosaka vīrieša dzimumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.