Foto – Shutterstock.com

4 vienkārši triki lieliskam un kvalitatīvam miegam 0

No neizgulēšanās cieš ļoti liels daudzums cilvēku. Un, kā izrādās, laba miega noslēpumi ir tepat – katram no mums turpat vai blakus!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Sākumā tiksim skaidrībā, cik daudz miega stundas ir nepieciešamas, lai miegu varētu uzskatīt par pilnvērtīgu. Pareizā atbilde – tieši tik daudz stundu, cik katram no mums tas ļauj justies labi. Pavēro, cik daudz stundu tu noguli tad, kad neuzliec modinātāju – tieši tik daudz stundu tev ir nepieciešams, lai tavs miegs būtu kvalitatīvs. Vienam tās var būt 7 stundas, bet kādam citam – 10. Un tas ir normāli. Katram cilvēkam miega režīms ir atšķirīgs.

Miegs ir vissvarīgākais! Atceries to reizi par visām reizēm! Ne filma vakarā, ne ziņas, ne mājas darbi, ne bērni nav iemesls tam, kāpēc tu esi neizgulējies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai tu labi izgulētos un ātri varētu iemigt, ievēro šos vienkāršos principus:

1. Ievies rituālu

Foto: Unsplash

No konkrēta pulksteņa laika atliec malā visus gadžetus, izslēdz TV un doties, piemēram, siltā vakara vannā. Ir dažas ēteriskās eļļas (piemēram, lavandas), un tikai daži to pilieni palīdzēs tavai nervu sistēmai atslābināties. Tā, piemēram, iešana siltā vannā vakarā kļūs par tavu vakara rituālu pirms miega. Atceries, ka šajā laikā (lai arī kāds būtu tavs rituāls), tevi nekas no malas nedrīkst traucēt.

2. Nopērc lielu un ērtu gultu

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Matracis un gulta – divi ļoti svarīgi faktori, lai tu varētu labi izgulēties un no rīta pamosties lieliskā noskaņojumā. Tikpat svarīga ir arī kvalitatīva gultasveļa, kas ir patīkama tavai ādai.

3. Izvēdini guļamistabu

Foto: Fotolia

Parūpējies, lai guļamistaba pirms tam, kad tu dodies gulēt ir izvēdināta. Tieši no skābekļa daudzuma telpā ir atkarīga tava miega kvalitāte. Šī iemesla dēļ cilvēki bieži cieš no neizgulēšanās un slikta miega.

4. Guļamistabai jābūt teju lielākajai telpai mājoklī

Guļamistabai mājīguma radīšanai iesaka lampas ar gaismas temperatūru līdz 3000 K.
Foto: Svet_Feo/Shutterstock

Daudzi no mums kļūdaini par guļamistabu vai bērnistabu, kurā bērns arī guļ, izvēlas neliela izmēra telpas. Jo mazāka telpa, jo ātrāk guļot sāk trūkt tajā skābekļa. Šis ir ļoti bieži sastopams iemesls, kāpēc miega kvalitāte ir slikta un bieži mēs jau pamostamies noguruši. Atceries, ka guļamistabai būtu jābūt teju vai lielākajai telpai visā mājoklī!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.