Foto: Shutterstock

6 pārtikas produkti, kas vairo laimes sajūtu 6

Endorfīns, laimes hormons – kas tev par to zināms? Pārsvarā tiek runāts, ka tas visvairāk izdalās mīlas brīžos un sportisku aktivitāšu rezultātā, bet vai ir vēl kāds veids, kā stimulēt šo hormonu? Pārtikas un ikdienas preču interneta lielveikals Barbora.lv atklāj sešus produktus, kuri tev liks justies laimīgam.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Endorfīns ir cēlies no divu vārdu salikuma – “endogēns” un “morfīns”. Endogēns tulkojams kā “iekšā ķermenī”, bet morfīns ir sāpju mazināšanas līdzeklis. Līdz ar to kopā tas apzīmē ķīmisku savienojumu, kas uzlabo pašsajūtu, mazina sāpes, diskomfortu, stresu, depresiju un trauksmi. Vienkārši runājot, tas uzlabo dzīvi.

Pašlaik ir zināmi vairāki veidi, kā šo laimes hormonu var stimulēt savā ķermenī – nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, vingrinājumiem, biežāk smejoties, klausoties savu mīļāko mūziku, dejojot, ieslīgstot meditācijā vai ļaujoties mīlas priekiem. Lai gan var šķist, ka sarakstā ir nosaukti visi iespējamie laimes stimulētāji, tomēr tā tas nebūs. Esam piemirsuši garšīgo laimi – produktus, kuri stimulē endorfīnu rašanos. Ieskatāmies, kādi tie ir!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.