Publicitātes foto

9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2

Urīnpūslis ir orgāns, kurā uzkrājas urīns, tādējādi filtrējot nevajadzīgās un kaitīgās vielas, un izvadot tās no organisma. Problēmas šī svarīgā orgāna darbībā var būt ļoti traucējošas, tādēļ labāk tajās neiedzīvoties. Kā palīdzēt urīnpūslim būt veselam un ko darīt, ja tas niķojas – padomus apkopojusi „Mēness aptiekas” farmaceite Daiva Āboliņa.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 150
1 diena
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
20 eiro mēnesī – potētajiem pensionāriem, bet ne visiem. Kuriem valsts sola pabalstu? 222
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Ko valdība pēc deviņu stundu ilgām sarunām nolēma par kovida ierobežojumiem? 74
2 stundas
Lasīt citas ziņas

„Urīnpūslis ir īsts stiprinieks un spēj saturēt līdz pat četrām tasēm urīna,” skaidro Mēness aptiekas farmaceite Daiva Āboliņa.

“Brīdī, kad urīnpūslis ir pilns, nervu gali sūta signāls mūsu smadzenēm. Kad tas ir saņemts, mēs steidzamies uz tualeti, urīnpūšļa sienas savelkas un, atveroties vārstam līdzīgiem muskuļiem, šķidrums tiek izvadīts no organisma.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Urīnpūšļa veselības problēmas
Dažkārt urīnpūslis var nefunkcionēt, kā tam nākas, var rasties urīnpūšļa un urinēšanas problēmas. Lūk, izplatītākās no tām!

• Urīna nesaturēšana

Dažkārt šāda spēja nevarēšana saturēt urīnu ir brīžos, kad cilvēks tam nepavisam nav gatavs – šķaudot, klepojot vai smejoties.

Lielāka varbūtība urīna nesaturēšanai pieaug ar gadiem, aptaukošanās gadījumā un pēc vairākām dzemdību.

Perifēru nervu bojājumu var izraisīt arī alkoholisms un cukura diabēts, kas netiek pienācīgi kontrolēts. Nervu bojājums noved pie neatbilstošas muskuļu darbības urīnpūslī, kam seko urīna noplūdes.

Sievietēm pēc menopauzes krasi samazinās estrogēnu daudzums organismā, kas arī ietekmē urīnizvadsistēmu un var izraisīt nesaturēšanu.

“Nesaturēšana var liecināt arī par kādu veselības problēmu, piemēram, infekcijas slimību (vai tās sekām) vai palielinātu prostatu,” min farmaceite. “Ir situācijas, kad urīna nesaturēšana pāriet pati no sevis, taču var būt gadījumi, kad nepieciešami medikamenti. Tāpat ārsts var ieteikt arī speciālu diētu, īpašus vingrinājumus vai ierosināt veikt operāciju.”

• Pārāk aktīvs urīnpūslis

Vēlme urinēt parasti rodas pakāpeniski, urīnpūslim piepildoties. Taču pārāk aktīva urīnpūšļa gadījumā, muskuļi sāk sasprindzināties jau pie neliela urīna daudzuma, radot sajūtu urinēt pēkšņi un bieži. Tā mēdz būt tik spēcīga, ka pat izraisa nekontrolētas urīna noplūdes (inkontinenci).

Šī sajūta nakts laikā var pamodināt divas vai vairākas reizes, bet dienā likt apmeklēt tualeti pat astoņas vai vairāk reizes. Inkontinence ārkārtīgi pasliktina dzīves kvalitāti, tādēļ noteikti jāapmeklē ārsts, lai šo problēmu risinātu. Šādu nekontrolētu sasprindzināšanos var izraisīt neiroloģiskas problēmas, urīnpūšļa anomālijas vai izmainīta urīnpūšļa mikroflora.

• Urīnceļu infekcija

Urīna izvades sistēmā ietilpst ne tikai urīnpūslis, bet arī nieres un urīnizvadkanāls. Daiva Āboliņa skaidro, ka baktērijas urīnceļos var iekļūt caur urīnizvadkanālu un inficēt urīnceļus: “Nevēlamās baktērijas var izraisīt urīnpūšļa iekaisumu un pietūkumu, un radīt sāpīgu urinēšanu”.

Ja nav citu veselības problēmu, ārsts parasti iesaka medikamentus, kas palīdz novērst infekciju. Viens no šādu infekciju veidiem ir cistīts – urīnpūšļa gļotādas iekaisums. To parasti izraisa bakteriāla infekcija. Mēdz būt gadījumi, kad pie vainas ir arī lietotais krēms, aerosols vai cits kosmētisks produkts. Cistītu parasti ārstē ar antibiotikām.

• Lietotie medikamenti

Daži (ne visi!) antidepresanti, antipsihotiskie līdzekļi, pretalerģijas zāles, asinsspiedienu pazeminošie līdzekļi var ietekmēt urīnpūšļa muskuļu darbību. Tādēļ, lai ārsts efektīvi ārstētu problēmu, viņam jāzina par visiem medikamenti, ko lieto pacients. Situāciju pasliktina arī kofeīns un alkohols.

• Urīnpūšļa vēzis

Urīna nesaturēšanu var izraisīt urīnpūšļa vai dzemdes kakla vēzis, tiesa, šis ir krietni retāks iemels nekā iepriekšminētie cēloņi. Līdzīgi kā citi vēža veidi, arī urīnpūšļa vēzis rodas, ja kādas urīnpūšļa apvidū esošas šūnas nekontrolēti dalās, veidojot audzēju.

Ārsts var ieteikt operāciju, lai izņemtu pēc iespējas vairāk šo šūnu. Parasti tai seko staru vai ķīmijterapija, lai iznīcinātu atlikušos audzēja skartos audus. Smagākos gadījumos var nākties izņemt pat visu urīnpūsli, lai novērstu recidīvu.

9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai

„Mēness aptiekas” farmaceite Daiva Āboliņa sniedz vairākus ieteikumus, kā uzturēt un uzlabot urīnpūšļa veselību.

• Kontrolēt šķidruma uzņemšanas daudzumu

Nesaturēšanas gadījumā ir jāierobežo pārmērīga šķidruma uzņemšana. Jādzer biežāk un mazāki apjomi, jo liels šķidruma daudzums uzņemts vienā reizē provocē urīna noplūdi. Tomēr jāatceras, ka ūdens ir nepieciešams normālai organisma darbībai – tas jāuzņem pietiekoši, taču ne pārlieku lielā daudzumā.

• Laikus apmeklēt tualeti

Nav veselīgi ciesties un neiet uz tualeti. Tiklīdz rodas vēlēšanās urinēt, pēc iespējas ātrāk ir jāapmeklē tualete. Pārāk ilga ciešanās var novājināt urīnpūšļa muskuļus. Urinēšanas procesu gan nevajadzētu sasteigt – der pārliecinies, ka ir izvadīts viss urīns. Nepilnīgi izvadīts urīns arī var būt viens no inficēšanos veicinošiem faktoriem.

• Veikt iegurņa vingrinājumus

Par iegurni dēvējam apvidu no dzimumorgānu zonas līdz pat mugurkaula pamatnei. Tas ir veidots no muskuļiem, kas palīdz kontrolēt urīnpūsli. Lai padarītu tos stiprākus, ieteicamas īpašās aktivitātes. Vingrinājuma pamatā ir maksts muskuļu sasprindzināšana tā, ir kā mēs censtos no visa spēka apturēt urinēšanu. Vislabāk to izpildīt guļus uz cietas pamatnes un muskuļi ir jāsaspiež tā, lai rastos sasprindzinājuma sajūta dzimumorgānu apvidū un aizmugurē. Šāds sasprindzinājums jāmēģina noturēt līdz pat 10 sekundēm. Var veikt ātrus muskuļa sasprindzināšanas/atbrīvošanas ciklus 8 līdz 10 reizes. Iegurņa muskuļu nostiprināšana darbosies gan kā profilakse urīna nesaturēšanai, gan arī palīdzēs mazināt problēmu, ja tā būs jau radusies.

• Kustēties

Aktivitātes un kustēšanās ir veselīgas jebkurā gadījumā un palīdz arī tad, ja pie vainas kāda urīnpūšļa problēma. Tāpat aktīvs dzīvesveids, vingrošana var palīdzēt uzturēt veselīgu svaru un mazināt aizcietējumus – abos gadījumos urīnpūšļa problēmas ir visai ticamas, un, tiekot galā ar pamatproblēmu, iespējams, atkāpsies arī ar urīnpūsli saistītās.

• Pievērst īpašu uzmanību svaram

Jo, ja ķermeņa masas indekss uzrāda lieko svaru vai aptaukošanos, pastāv reāla iespēja, ka var sākties problēmas ar urīnpūsli. Pārāk liels svars noslogo iegurņa pamatni, ietekmējot urīna saturēšanu. Tas var arī radīt nevajadzīgu spiedienu uz iegurņa nerviem, izraisot sajūtu, ka nepieciešams urinēt nekavējoties un biežāk, nekā tas patiešām ir vajadzīgs. Svara kontrole var mazināt spiediena sajūtu un uzlabot dzīves kvalitāti.

• Ievērot higiēnu

Ir vairāki ieteikumi, kas jāņem vērā, domājot par higiēnu un urīnceļu veselību. Pēc urinēšanas apslaukoties, tualetes papīrs jāvirza no priekšas uz aizmuguri, lai baktērijas no tūpļa apvidus nenonāktu urīnceļos un dzimumorgānos. Mazgājoties jāatceras, ka šī zona prasa maigumu, proti, nederēs asas, kodīgas ziepes – tās var traumēt jutīgo ādu un radīt baktērijām labvēlīgu vidi. Tāpat der atcerēties, ka iešana dušā var būt labāka nekā vannošanās, jo vannojoties baktērijas un citi kairinātāji var iekļūt dziļāk urīnceļos.

• Atmest smēķēšanu

Cigarešu dūmi ir vaininieki daudzu slimību izraisīšanā, tie ir arī urīnpūšļa vēža riska faktors. Puse no visiem cilvēkiem, kuri saslimst ar šo slimību, ir smēķētāji. Smēķēšana var arī būt nesaturēšanas cēlonis, jo cigarete iet roku rokā ar klepu, kas sasprindzina iegurņa pamatni. Nikotīns var būt pie vainas urīnpūšļa muskuļa pastāvīgam sasprindzinājumam, radot nepieciešamību biežāk urinēt.

Atmest smēķēšanu nav vienkārši, iespējams, vajadzēs vērsties pēc palīdzības pie atkarību speciālista vai taujāt aptiekā. Jā, farmaceitam būs ieteikumi, kā atvieglot smēķēšanas atmešanu. Šādam nolūkam aptiekā ir pieejamas bezrecepšu zāles un arī medikamenti, ko var iegādāties ar ārsta recepti. Šīs zāles ietekmē sajūtas, kas rodas smēķējot, un palīdz atmest smēķēšanu. Parasti tās jālieto kursa veidā.

• Izvelēties veselīgu uzturu

Savukārt sabalansēts uzturs, kas bagāts ar dārzeņiem, augļiem un pilngraudu produktiem var pasargāt no liekā svara pieauguma. Īpaši svarīgi katrā ēdienreizē iekļaut pietiekami daudz šķiedrvielu – tās ir labākā aizcietējumu (vēl viens urīnceļu problēmu cēlonis) profilakse.

• Jautāt savam farmaceitam urīnpūšļa veselībai noderīgus produktus

Primāri tikt galā ar diskomfortu palīdzēs speciāli ieliktnīši gan sievietēm, gan vīriešiem, kas ir paredzēti urīna nesaturēšanai. Urīna noplūdes gadījumā tie ir noderīgāki nekā menstruālie ieliktnīši, jo pielāgoti tieši urīna uzsūkšanai. Ieliktnīša biezumu (uzsūktspēju) var izvēlēties, atkarībā no tā, cik spēcīga ir urīna noplūde. Pareizā izvēle nodrošinās sausuma sajūtu un samazinās arī nepatīkamo aromātu.

“Aptiekas plauktos ir bagātīgs dažādu preparātu klāsts, kas var palīdzēt gan profilaktiski, gan vieglākos gadījumos, ja urīnpūslis sagādā raizes. Piemēram, zarnu mikrofloras atjaunošanai pēc antibiotiku terapijas vai caurejas palīdzēs probiotiskie līdzekļi. Tie satur labvēlīgās zarnu baktērijas, kuras nodrošina gremošanas procesus zarnās.

Savukārt aizcietējuma gadījumā, kā arī, ja ikdienā lieto pārtiku ar mazu šķiedrvielu saturu, noderīgi būs šķiedrvielu pulveri. Tie jālieto, papildus uzņemot ūdeni. Pieejamas arī kombinācijas ar labvēlīgajām baktērijām.

Urīnpūšļa iekaisumam noderīgi būs augu ekstraktus saturoši preparāti, kas skalo urīna izvadsistēmu un samazina infekcijas iespējamību.

Zāļu tēju, kas palīdz urīnsistēmas infekciju samazināšanai, sastāvā parasti ir, piemēram, ortosifons, dzērvenes, brūklenes, bērzu lapas, pētersīlis.

Atceries, lai uzturētu urīnpūsli veselu un tas darbotos kā pulkstenis, pievērs uzmanību dzīvesveidam, lieto ikdienā atbilstošu daudzumu šķidruma (galvenokārt – ūdeni) un veselīgu pārtiku!” teic farmaceite Daiva Āboliņa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Latvijas veselības budžets kā septiņu aklu indiešu izpratne par ziloni 23
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Inovatīvo medikamentu izmantošana Latvijā aug un pietuvojas Igaunijas līmenim 1
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Mēs esam kraujas malā.” Pavļuts atklāj iespējamos risinājumus Covid-19 mazināšanai 292
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Gunita Berķe: “Eiropas valstīs vēzis ar metastāzēm ir hroniska slimība!” 10
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 150
1 diena
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
20 eiro mēnesī – potētajiem pensionāriem, bet ne visiem. Kuriem valsts sola pabalstu? 222
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Ko valdība pēc deviņu stundu ilgām sarunām nolēma par kovida ierobežojumiem? 74
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 96
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Atklāts, kurš Ivo Fomina koncertā ziņoja par viltus spridzekli 31
4 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Atnācis pozitīvs rezultāts, bet es šo testu neesmu veicis!”: vai ir iespējamas šādas kļūmes Covid-19 testēšanā 29
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 31
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 90
1 diena
LE
LETA
Veselam
“Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācijā lielākās valsts slimnīcas tiek noslogotas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu”: VCA pauž gatavību iesaistīties plānveida operāciju nodrošināšanā 9
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Katru gadu aptuveni 1200 sievietēm Latvijā diagnosticē krūts vēzi, bet skrīningu veic tikai katra trešā paciente 11
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 29
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
No ceturtdienas uz četrām nedēļām Latvijā spēkā stāsies stingrais “lokdauns” 114
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Ko valdība pēc deviņu stundu ilgām sarunām nolēma par kovida ierobežojumiem? 74
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Lokdauna” ieviešanai Latvijai būs jāaizņemas papildus finanšu līdzekļi, atklāj Kariņš
13 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Atstādināt var, atlaist – nereāli! Kamēr nav pabeigts kovida likums, darbinieki ir neaizsargāti 38
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Atklāts, kurš Ivo Fomina koncertā ziņoja par viltus spridzekli 31
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 7
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
SPKC: Latvija ir pirmajā vietā pasaulē pēc saslimstības ar Covid-19 tempa 93
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mācības lokdaunā: pagarināts brīvlaiks, daži klātienē, daži attālināti 7
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 150
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
“Latvenergo” finanšu direktors Guntars Baļčūns: “Latvijas patērētajiem šobrīd ir izdevīgāk veļu mazgāt brīvdienās un naktīs” 47
Intervija 1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 96
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Speciālists skaidro, kāpēc šobrīd tik strauji pieaug gāzes un elektrības cenas. Cik ļoti tās vēl kāps? 40
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 90
1 diena
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Pašiem savs “citplanētietis”: trausls, bet plēsējs – ūdens iemītnieks aksolotls 4
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Spridzeklis kultūras namā, jāevakuējas!”: Ivo Fomina koncerts Tukumā noslēdzas neplānoti. Aizdomas par apzinātu kaitniecību 40
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 31
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ir tiešām cilvēki, kas profesionāli pelna ar to naudu”: kā tiek “ražota” dezinformācija par Covid-19 160
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Lokdauna” ieviešanai Latvijai būs jāaizņemas papildus finanšu līdzekļi, atklāj Kariņš
23:26
LE
LETA
Ziņas
Valdība pagaidām nav spriedusi par iespēju “lokdaunu” atcelt pirms 15.novembra
23:16
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Pagaidām nav gaidāmi kādi būtiski ceļošanas ierobežojumi
23:13