“90 gadu vecums nav brīdis, kad jābeidzas dzīvei!” Kardiologs iesaka, kā nodzīvot līdz 120 gadu vecumam 79

“Mēs ejam uz to!” Tā uz jautājumu par to, kā nodzīvot līdz 120 gadiem, savu atbildi TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” sāk Andrejs Ērglis, LU profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, kardiologs.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

Viņš izceļ divus svarīgākos faktorus, par ko derētu piedomāt ikvienam, kurš vēlas dzīvot ilgi.

Viens ir izglītība: “Izglītība mūža garumā, vienalga, ja jums ir 80 gadi. Tas ir ļoti labi, ja sākat atkal kaut ko mācīties, jo jebkurš mērķis un jebkura kognitīvo funkciju uzlabošana (lasīšana, dzejas mācīšanās, teātra spēlēšana, sportošana – vienalga) ir tas, kas palīdz arī fiziskajai dzīvei.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra lieta – ja mēs gribam ilgi dzīvot, mums tam ir jāgatavojas visu mūžu. Cits jautājums gan te ir: kā neapnikt to darīt? Un kā neapnik pašam sev.

“Šis ir jautājums, ko es nevaru, protams, atbildēt. To ir jāprasa filozofiem. Bet ir viena lieta, ko es pilnīgi skaidri zinu. Tad, ka jūs aptaujās prasiet, līdz cik gadiem cilvēki grib dzīvot, viņi saka, ka līdz 90. Līdz 90 gadiem viņiem ir pieredze.”

Mēs redzam visapkārt cilvēkus līdz 90 gadu vecumam, redzam, ko viņi dara, taču mēs neredzam cilvēkus pēc 90, mēs nezinām, ko viņi dara.

Kardiologs saka, ka mums ir jāmaina domāšana. Mums ar prātu ir jāsaprot, ka 90 gadu vecums nav tas brīdis, kad būtu jābeidzas dzīvei. Ir jāsaprot, ko šie cilvēki var izdarīt. Vai viņi pēc 90 gadu vecuma var aiziet uz teātri? Ja var aiziet, kas viņus interesē teātrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.