Kadrs no biogrāfiskās filmas “Dāma no Katves”.
Kadrs no biogrāfiskās filmas “Dāma no Katves”.
Publicitātes foto

Atklāj stāstu par meiteni, kura aug Ugandas galvaspilsētas graustu rajonā Katvē. Aktuālā kino izlase 1

Zane Dzene, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

“Corpus Christi” (2019, Polija) – “LTV7” 27. martā plkst. 22.00

Jana Komasa drāma “Corpus Christi” kategorijā “Labākā starptautiskā mākslas filma” bija nominēta “Oskaram”, taču piekāpās Pona Čunho “Parazītam”, kas Amerikas Kinoakadēmijas vēsturē paliks uz visiem laikiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Corpus Christi” starptautiskais triumfs aizsākās ar filmas pirmizrādi Venēcijas kinofestivālā, tā bija nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvām, kā arī nosmēla krējumu Polijas kino balvu pasniegšanas ceremonijās. 20 gadus vecais Daniels lielāko daļu savas dzīves jau pavadījis nebrīvē un jauniešu apcietinājuma iestādē piedzīvo apskaidrību.

Kaut arī puiša paveiktais noziegums neļauj pieteikties garīgajā seminārā un pēc soda izciešanas viņu nosūta strādāt nomaļā kokapstrādes uzņēmumā, Daniels nav ar mieru atteikties no sapņa un pārpratuma dēļ sāk kalpot kādas mazpilsētas draudzē, kur kļūst par atslēgu iepriekš samilzuša konflikta risinājumā.

Filmā risinātās mūžīgās tēmas jaunā aktiera Bartoša Bjelenijas izpildījumā iegūst ļoti personalizētu nozīmi un iekļaujas Austrumeiropas kinematogrāfa apzinātajā askētismā, kura kvalitātes pēdējos gados ļāvušas autoriem gan plūkt kārotas balvas, gan pārliecināt izlutināto skatītāju par kino mākslas vērtībām.

“Dāma no Katves” (“Queen of Katwe”, 2016, ASV) – “TV3 Life” 27. martā plkst. 18.25

Holivudā vēl joprojām nav daudz sieviešu režisoru, bet Mira Naira ir viena no viņām un veiksmīgi darbojas dažādos žanros. Zināmākais šīs Indijā dzimušās un Hārvardā studējušās autores darbs ir Viljama Tekerija romāna “Liekulības tirgus” ekranizācija (2004) ar Rīzu Viterspūnu galvenajā lomā.

Biogrāfiskā filma “Dāma no Katves” atklāj stāstu par meiteni, kura aug Ugandas galvaspilsētas Kampalas graustu rajonā Katvē – M. Nairas vīrs ir no Ugandas – un cīnās par izdzīvošanu.

Dienā, kad Fiona sastop Robertu Katendi, kurš Ugandā ieradies misionāru programmas ietvaros, mainās viņas dzīve, un aizraušanās ar neparasto spēli – šahu – meiteni aizved ļoti tālos ceļos.

Reklāma
Reklāma

Fiona Mutesi šajā spēlē gan uzvarēja savus tautiešus, gan piedalījās Pasaules šaha čempionātā, un šī godalgotā filma savā ziņā ir Pelnrušķītes stāsts, turklāt producējošā kompānija ir “Walt Disney Pictures”.

Lomās iejutušies Madina Nalvanga un aktieri ar Holivudas pieredzi – oskarotā Lupita Niongo (“12 gadi verdzībā”, 2013) un Deivids Oijelovo.

“Tuksneša dēli” (“The Sons of Desert”, 1933) – “Shortcut”

Lieliska iespēja ieskatīties Holivudas vēstures zelta fondā! “Tuksneša dēli” ir komiķu dueta Stena Lorela un Olivera Hārdija viena no labākajām filmām. 2012. gadā to iekļāva Nacionālajā kino reģistrā, bet tās nosaukumu izvēlējusies starptautiska šo aktieru talantu pielūdzēju brālība.

Naivais S. Lorels un bezkaunīgais O. Hārdijs par tandēmu kļuva, jau guvuši atzinību katrs par sevi, taču kopš 1927. gada viņi kļuva par skatītāju ļoti iemīļotu pāri un pavisam piedalījās 107 filmās, no kurām 23 ir pilnmetrāžas.

Pēc veiksmīgās karjeras Holivudā viņi uzstājās arī teātros, kā arī piedalījās Eiropas kino.

“Shortcut” piedāvājumā skatāma arī Lorela un Hārdija komēdija “Lidojošie dūži” (“The Flying Deu­ces”, 1939, ASV), kā arī Džona S. Bērda biogrāfiskā filma “Stens un Ollijs” (“Stan & Ollie”, 2018, ASV, Lielbritānija, Kanāda), kas fokusējas uz abu karjeru pēckara Lielbritānijā, un tajā titullomas atveido Stīvs Kūgans un Džons K. Reilijs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.