Foto: Timurs Subhankulovs

Maksāt ar kriptovalūtu par lidmašīnas biļetēm grib aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju 13

Ieva Ēvalde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Maksāt ar kriptovalūtu par lidmašīnas biļetēm grib aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju.

Nacionālā aviokompānija “Air Baltic” ziņo, ka 2021. gada trešajā ceturksnī ar kriptovalūtām apmaksāto kompānijas lidojumu rezervāciju skaits salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaudzis par 44%. Aptuveni pusi darījumu kriptovalūtās veikuši klienti no Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šogad interese par iespēju norēķināties ar kriptovalūtām pieauga brīdī, kad “Air Baltic” paziņoja, ka sadarbībā ar pakalpojumu sniedzēju “BitPay” ieviesta iespēja lidsabiedrības mājaslapā norēķināties ne tikai ar “Bitcoin”, bet arī citām kriptovalūtām, tostarp “Bitcoin Cash”, “Ether” un “Dogecoin”,” skaidro “Air Baltic” korporatīvās komunikācijas vecākā viceprezidente Alise Bethere.

“Air Baltic” blokķēžu žetons jeb NFT “Sigulda”. Tādi radīti pavisam 14 Latvijas pilsētām.
Publicitātes foto
Visvairāk – aptuveni pusi – darījumu kriptovalūtās, iegādājoties lidojumu biļetes, veikuši klienti no Latvijas, savukārt otrajā vietā ir Igaunija.

(Arī no Tallinas “Air Baltic” piedāvā vairākus tiešos galamērķus.) Starp pārējām valstu grupām visvairāk klientu, kas norēķinājušies ar kriptovalūtām, nākuši no Skandināvijas un Beniluksa valstīm.

Iepriekš aktīvāks rezervāciju skaita pieaugums, norēķinoties ar kriptovalūtām, bijis vērojams no 2014. līdz 2017. gadam, kas tiek skaidrots ar augošu šādu norēķinu popularitāti. Savukārt 2018. un 2019. gadā pakalpojuma popularitāte saglabājusies stabila, katru mēnesi to lietojot vidēji 20 klientiem.

“Air Baltic” korporatīvās komunikācijas viceprezidente arī informē, ka kriptovalūtas pagaidām nepretendē uz dominējošu lomu norēķinos par biļetēm: “Lai arī, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, trešajā ceturksnī ir pieaudzis ar kriptovalūtām veikto rezervāciju skaits, šo norēķinu īpatsvars pret kopējo rezervāciju skaitu joprojām ir ļoti zems un kopš pandēmijas sākuma būtiski nav mainījies.”

Arī jautāta par iespējamajiem riskiem, ko aviokompānijai ar laiku varētu sagādāt darījumi kriptovalūtās, Alise Bethere atsaucas uz zemo šādu norēķinu īpatsvaru un atklāj arī citas risku minimizēšanas detaļas: “Maksājumu sistēmas operators kriptovalūtas automātiski pārvērš eiro pēc pašreizējā valūtas maiņas kursa, līdz ar to “Air Baltic” kriptovalūtas neapgroza un tās nekādus riskus nerada.”

Reklāma
Reklāma

Pozicionējot sevi kā inovatīvu lidsabiedrību, “Air Baltic” ne vien piedāvā iespēju norēķināties par lidojumiem ar kriptovalūtām, bet arī izdod pati savus blokķēžu žetonus jeb NFT (non-fungible token). Latviešu valodā NFT vislabāk būtu saukt par neaizstājamām digitālām vienībām. Šajā kontekstā NFT nozīmē kaut ko unikālu, ko nevar aizstāt nekas cits.

“Air Baltic” 2014. gadā kļuva par pirmo lidsabiedrību pasaulē, kas norēķiniem par lidojumu biļetēm sāka pieņemt “Bitcoin”.

Kopš 2014. gada iespēju par biļetēm norēķināties kriptovalūtās izmantojuši vairāk nekā 1000 aviosabiedrības klientu.

Norēķināties ar kriptovalūtu var, iegādājoties “Air Baltic” “GREEN” biļetes uzņēmuma mājaslapā par lidojumiem, kas rezervēti vismaz piecas dienas pirms to paredzētās izlidošanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.