Ekonomika
Bizness

ASV atļauj tirgot tabakas karsēšanas sistēmu IQOS kā samazinātas negatīvās ietekmes produktu0

Publicitātes foto

Šī gada 7. jūlijā ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) izdeva modificēta riska tabakas produkta (MRTP) atļauju uzņēmuma “Philip Morris International” (PMI) elektroniskai tabakas karsēšanas sistēmai IQOS.

Pieņemot lēmumu un tādējādi atzīstot produkta samazināto negatīvo iedarbību, FDA atzīst IQOS par piemērotu kopējai sabiedrības veselības veicināšanai, pie nosacījuma, ka parasto cigarešu smēķētāji pilnībā pāriet no cigaretēm uz IQOS lietošanu, tādējādi mazinot kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu iedarbība gan uz savu, gan apkārtējo veselību.

IQOS ir pirmais un vienīgais elektroniskais produkts nikotīna uzņemšanai, kas saņēmis FDA MRTP atļauju.

Kā uzsver PMI pārstāvji, pieņemtais lēmums parāda, ka IQOS principiāli atšķiras no smēķējamās tabakas produktiem un ir labāka izvēle pieaugušajiem, kuri citādi turpinātu smēķēt cigaretes.

FDA devusi šo atļauju, ņemot vērā zinātniskos pierādījumus, ka:
– IQOS ierīcē tabaka tiek karsēta, nevis dedzināta;
– tas ievērojami samazina kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu rašanos;
– zinātniskie pētījumi pierāda, ka pilnībā pārejot no cigaretēm uz IQOS sistēmas lietošanu, samazinās kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu iedarbība uz lietotāja organismu.

Ņemot vērā pieejamos zinātniskos pierādījumus, FDA paredz, ka IQOS var sniegt pozitīvu efektu cigarešu smēķētājiem un apkārtējiem, tādējādi veicinot sabiedrības veselību kopumā, pie nosacījuma, ka smēķētāji pilnībā pāriet no cigaretēm uz IQOS lietošanu.

FDA lēmums balstās uz starptautisku neatkarīgu zinātnisko konsensu, ka IQOS ir labāka izvēle nekā turpināt smēķēt cigaretes. Lēmums piešķirt MRTP turpina FDA 2019. gada aprīlī pieņemto lēmumu, atļaujot IQOS tirdzniecību ASV.

FDA lēmums kalpo kā piemērs tam, kā valsts iestādes un sabiedrības veselības organizācijas var regulēt bezdūmu alternatīvas, lai atšķirtu tās no cigaretēm nolūkā aizsargāt un veicināt sabiedrības veselību.

Lēmums tika pieņemts, izskatot plašu zinātnisko pierādījumu kopumu, kuru PMI iesniedza FDA kopā ar MRTP pieteikumu 2016. gada decembrī.

Komentējot FDA paziņojumu, PMI izpilddirektors Andrē Kalantzopuloss (André Calantzopoulos) uzsvēra, ka “FDA lēmums ir vēsturisks pavērsiens sabiedrības veselības jomā, atzīstot, ka IQOS sistēma ir konceptuāli atšķirīga no cigaretēm un labāka izvēle pieaugušajiem, kuri citādi turpinātu smēķēt.

Mums steidzami nepieciešams būtiski atšķirīgs sabiedrības dialogs un sabiedrības veselības politikas virziens, aicinot vīriešus un sievietes, kuri citādi turpinātu smēķēt, izvēlēties zinātniski pamatotas bezdūmu alternatīvas.”

“Philip Morris International”: par nākotni bez tabakas dūmiem

Philip Morris International (PMI) vada pārmaiņas tabakas nozarē, lai radītu nākotni, kas brīva no tabakas dūmiem un visbeidzot aizvietotu cigaretes ar bezdūmu produktiem.

PMI veido nākotni, balstoties uz jaunu bezdūmu produktu kategoriju, kura, lai gan nav bez riska, ir daudz labāka izvēle, nekā turpināt smēķēt cigaretes.

Izmantojot daudznozaru iespējas produktu izstrādē, vismodernākās ražotnes un zinātnisko pamatojumu, PMI mērķis ir nodrošināt, lai tā ražotie bezdūmu produkti atbilstu pieaugušo smēķētāju vēlmēm un stingrām normatīvām prasībām.

PMI bezdūmu IQOS produktu portfelī ir tabakas karsēšanas un nikotīna tvaiku izdaloši produkti. Pēc PMI aplēsēm, kopš š.g. 31. marta aptuveni 10,6 miljoni pieaugušo smēķētāju visā pasaulē ir pārtraukuši smēķēšanu un pārgājuši uz IQOS, kas tiek tirgota 53 valstīs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.