Foto: PA/SCANPIX/ LETA

Atcelts aizliegums vairāku pakalpojumu sniegšanai. Ko un kā drīkstēs izmantot? 7

Valdība otrdien nolēma atcelt aizliegumus skaistumkopšanas, labsajūtas un fotopakalpojumu sniegšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Darbs nav vilks – uz mežu neaizskries! 5 datumi, kuros dzimst īsti sliņķi 2
“Būs par vienu policistu mazāk…” Mūziķis Puzikovs dziļi pārdzīvo tiesas spriedumu, atklājot, kāpēc neatzīst savu vainu 34
Eksperts nosauc 5 suņu šķirnes, kuras nevajadzētu turēt dzīvoklī 10
Lasīt citas ziņas

Ekonomikas ministrijā norādīja, ka aizliegumu jāatceļ, jo Latvijā uzlabojusies epidemioloģiskā situācija.

Vienlaikus šo pakalpojumu sniegšanas laikā ir jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un konkrētai nozarei pieņemtais drošas pakalpojumu sniegšanas protokols.

CITI ŠOBRĪD LASA

Operatīvās vadības grupā 14.jūnijā panākta starpinstitucionāla vienošanās par pakāpenisku dažādu sektoru darbības atsākšanu atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai Latvijā.

Kopš 1.jūnija ir atļauta visu skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniegšana, ja pakalpojumu sniedzēji ir vakcinēti vai pēdējā pusgada laikā izslimojuši Covid-19, spējot uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Savukārt no 15.jūnija skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji un saņēmēji papildu vakcinēšanās vai pārslimošanas faktam var uzrādīt negatīvu testu.

Vienlaikus frizieru, manikīru, pedikīru, un podologu pakalpojumu sniedzējiem ir noteikts pārejas periods līdz 1.septembrim vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanai. Grozījumi paredz precizējumus, nosakot arī pārejas periodu līdz 1.septembrim testēšanas sertifikāta iegūšanai.

Ņemot vērā, ka saslimstība ar Covid-19 mazinās, Ekonomikas ministrijas ieskatā, ir jāpārskata spēkā esošās prasības skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu jomā, nosakot, kuros gadījumos un kādā veidā minētie pakalpojumi var tikt sniegti un saņemti. Tāpat ir veikti tehniski grozījumi, nosakot, ka prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem attiecas arī uz labsajūtas pakalpojumu sniedzējiem.

Valdības atbalstītie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” paredz svītrot skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu no aizliegto pakalpojumu uzskaitījuma.

Tāpat paredzēts, ka skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumus, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu, var saņemt personas, kas ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju un ir pagājis atbilstošs katrai vakcīnai noteiktais laiks, personas, kas ir izslimojušas Covid-19, un personas, kam pēdējo 48 stundu laikā bijis negatīvs Covid-19 tests, kā arī šīs personas pavadošie bērni līdz 12 gadu vecumam bez sertifikātiem.

Reklāma
Reklāma

Minētās personas pakalpojumu saņem atbilstoši jau šobrīd noteiktajām prasībām, piemēram, personām nav jālieto respirators.

Valdības atbalstītie grozījumi paredz salāgot starplaiku, kāds jāievēro starp pakalpojuma saņēmējiem pie viena meistara, ar vēdināšanas laiku, proti, noteikts viens 15 minūšu intervāls starp pakalpojumu ņēmējiem, kura laikā notiek gan virsmu dezinfekcija, gan telpas vēdināšana.

Tāpat valdības atbalstītie grozījumi nosaka skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem lietot vienreizējos cimdus pakalpojumu sniegšanas laikā tikai tādos gadījumos, kad tas ir praktiski nepieciešams.

Visbiežāk skaistumkopšanas un labsajūtas speciālistiem pakalpojuma specifikas dēļ vienreizlietojamo cimdu lietošana nav iespējama (pirtis, saunas, sejas masāža, matu veidošana u.c.), tāpēc šī norma ir saglabāta pēc nepieciešamības.

Ņemot vērā to, ka tiek paredzēts, ka vakcinētām un pārslimojušām personām nav nepieciešamība pēc mutes un deguna aizsega, turpmāk nav pamata prasībai, par to, ka telpās nevar ielaist personas, kuras nelieto mutes vai deguna aizsegus. Tāpēc šī prasība svītrota.

Valdība arī nolēma noteikt pārejas periodu, kas ļauj friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumu sniedzējiem turpināt darbu līdz 2021.gada 1.septembrim, neizpildot prasību par sadarbspējīga sertifikāta esamību. Minētā norma ir pamatota ar tiesiskās paļāvības principu, lai pakalpojumu sniedzējiem, kas savu darbību atsāka pēc 2021.gada 1.marta, netiktu uzliktas jaunas administratīvās normas.

Tāpat valdība nolēma atļaut sniegt publisko pirts un saunas pakalpojumus baseinos ar rekreācijas zonu, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpu platības.

Grozījumi noteikumos arī paredz svītrot fotopakalpojumu sniegšanu iekštelpās kā aizliegtu pakalpojumu. Fotopakalpojumu sniegšanai iekštelpās jāievēro valstī spēkā esošās epidemioloģiskās prasības saimniecisko pakalpojumu sniedzējiem.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 27.maijā nolēma grozīt Epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, paredzot, ka visi individuālo pakalpojumu sniedzēji, kuru darbība ir ierobežota, no 1.jūnija varēs atsākt darbu, ja būs vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.

Līdz ar to no 1.jūnija varēja strādāt arī skaistumkopšanas nozare un citi pakalpojumi, kas saistīti ar labsajūtu un izklaidi.

Veselības ministrija iepriekš atzīmēja, ka cilvēkiem, kas nav vakcinējušies, drošības pasākumi tiks pakāpeniski mazināti atbilstoši iepriekš lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.

Ja pakalpojuma sniedzējs ir vakcinējies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā pārslimojis šo slimību, no 1.jūnija tas drīkst individuāli sniegt visa veida skaistumkopšanas pakalpojumus, sporta nomas un fotopakalpojumus, kā arī saimnieciskos pakalpojumus klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.