Foto – LETA

Atklāj neatbilstības 97% motociklistu ķiveru un 24% autosēdeklīšu modeļu 0

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), veicot Transportlīdzekļu sastāvdaļu uzraudzības projektu, tirdzniecības vietās atklājis neatbilstības 97% motociklistu ķiveru un 24% bērnu autosēdeklīšu modeļu, aģentūrai BNS pavēstīja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Ilze Žunde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei
Lasīt citas ziņas

Viņa informēja, ka projekta ietvaros tika pārbaudīti 86 autosēdeklīšu modeļi dažādas to tirdzniecības vietās un 24% no pārbaudītajiem modeļiem konstatētas dažādas neatbilstības. “Tostarp atklāts instrukcijas trūkums valsts valodā, nepilnīga instrukcija, daži modeļi vispār nebija nodrošināti ar instrukciju, pieci modeļi nebija nodrošināti ar tipa apstiprinājuma sertifikātu, viena modeļa tipa apstiprinājuma sertifikāts nebija autentisks, divi modeļi nebija nodrošināti ar informācijas par ražotāju,” sacīja Žunde, taču norādīja, ka projekta norises laikā daudzas neatbilstības tika novērstas.

Saskaņā ar sniegto informāciju lietu izskatīšanas dēļ tika atzīti par nedrošiem un no Latvijas tirgus tika izņemti trīs normatīvo aktu prasībām neatbilstoši auto sēdeklīšu modeļi, kopā 51 gabals.

CITI ŠOBRĪD LASA

PTAC pārstāve uzsvēra, ka autosēdeklītis ir jāizvēlas atbilstoši bērna svaram, ir jāpārliecinās, ka autosēdeklītis ir marķēts ar tipa apstiprinājuma marķējumu, uzstādot autosēdeklīti, ir stingri jāievēro ražotāja norādījums, autosēdeklītim ir jābūt nodrošinātam ar instrukciju valsts valodā, bet jostām, ar kurām autosēdeklītis ir nostiprināts transporta līdzeklī, ir jābūt nostieptām, jostām, ar kurām tiek stiprināts bērns, ir jāpieguļ bērna ķermenim, un jostas nedrīkst būt sagrieztas.

Projekta ietvaros pārbaudīti 58 aizsargķiveru modeļi, veicot 29 pārbaudes dažādos Latvijas reģionos. Žunde informēja, ka 97% no pārbaudītajiem modeļiem konstatētas dažādas neatbilstības, tostarp modeļu instrukciju, kā arī brīdinājumu neesamība valsts valodā, seši modeļi konstatēti bez tipa apstiprinājuma, kā arī viens modelis nebija nodrošināts ar informāciju par ražotāju.

Pēc PTAC pārstāves teiktā, lietu izskatīšanas dēļ no Latvijas tirgus tika izņemti pieci normatīvo aktu prasībām neatbilstošie motobraucēju aizsargķiveru modeļi.

Vienlaikus Žunde piebilda, ka patērētājiem, kas iegādājušies nedrošos autosēdeklīšu un motobraucēju aizsargķiveru modeļus, jāvēršas pie komersanta ar pirkumu apliecinošu dokumentu un prasījuma pieteikumu, lai šo situāciju risinātu kārtībā, kādā piesakāma pretenzija par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu.

PTAC izskata patērētāju iesniegumus un sūdzības par patērētāju tiesību pārkāpumiem, sniedz juridisku palīdzību patērētājiem un var aizstāvēt tiesā viņu tiesības un ar likumu aizsargātās intereses un citas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.