Apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts
Apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts
Foto: LETA

“Attīstībai/Par!” biedri saka “nē” dalībai Gobzema valdībā 4

Apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) veidojošo partiju biedru aptaujā 86,3% biedru nobalsojuši pret dalību Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) veidotajā valdībā, aģentūru LETA informēja AP pārstāve Laila Spaliņa.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
Lasīt citas ziņas

Savukārt 13,7% no aptaujas dalībniekiem balsojuši “par”. Kopskaitā savu viedokli pauduši 539 apvienību veidojošo partiju biedri.

AP biedru aptauja ilga 24 stundas un tajā biedri atbildēja uz jautājumu “Vai atbalstāt apvienības “Attīstībai/Par!” dalību Alda Gobzema vadītā valdībā?”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, AP 3.decembra vakarā nolēma rīkot šādu aptauju, ņemot vērā neskaidrības, kas biedriem bija radušās saistībā ar Gobzema valdības tapšanu. Savukārt 4.decembra rītā premjera amata kandidāts paziņoja, ka izslēdz AP no sarunām par valdības veidošanu.

“Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu “Attīstībai/Par”, kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem,” bija teikts Gobzema paziņojumā.

Savukārt AP pārmet Gobzemam saistību ar bijušo politiķi Aināru Šleseru un plānus “pa sētas durvīm” ievilkt valdībā partiju “Saskaņa”. Kā aģentūru LETA informēja politiskā spēka pārstāve, Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts Gobzems esot sapratis, ka AP nepieļaus viņa izlolotos plānus par “Saskaņas” ievilkšanu valdībā pa sētas durvīm un ka politiskais spēks kategoriski iebilst bezprecedenta slepenības un mediju ierobežošanas idejām.

Gobzems pēc tam nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā “sarkanā līnija” un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā “KPV LV”, AP, JKP, nacionālā apvienība, ZZS, kā arī “Jaunā Vienotība”.

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā “sarkanā līnija” par sadarbību ar ZZS. Ja šīs “sarkanās līnijas” dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.