“Nekā patīkama tajā nav…” Ziņkārīgie un asu sajūtu cienītāji dodas tūrismā uz Ukrainu 0

Ja Ukraina iestāsies Eiropas Savienībā, ja iestāsies pamiers, interese par valsti tikai pieaugs. Tūristi noteikti vēlēsies redzēt arī kara noziedzību vietas, līdzīgi kā tas noticis citur pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Šie suņi mirst samērā jauni – šķirnes ar īsāko dzīves ilgumu
Veselam
6 pārtikas produkti, kas “pa taisno” uzaudzē punčuku
6 dzērieni sirds veselībai: dabiski palīgi cīņā ar paaugstinātu asinsspiedienu
Lasīt citas ziņas

“Mēs jau šobrīd redzam, ka cilvēki brauc uz Ukrainu, lai klusi un personīgi piedzīvotu to, kas tur noticis. Tas ir īpašs fenomens – cilvēkiem ir vēlme ne tikai redzēt, bet arī izjust vēsturi klātienē – piedzīvot trauksmi, piedzīvot sirēnas,” TV24 raidījumā atklāja Rolands Birģelis,”Tez Tour” vadītājs Latvijā. Tajā pašā laikā viņš piebilst – redzētais tur nav nekas patīkams.

Birģelis ir pats pieredzējis šo realitāti — Kijivas centrā piedzīvots šahedu uzlidojums. “Sajūta bija ļoti sirreāla — gulēt pagrabstāvā, kas kalpo kā bumbu patvērums, un tajā pašā laikā dzirdēt, kā no Aizsardzības ministrijas puses tiek palaista raķete. Paiet aptuveni 30 sekundes, un tu zini — kaut kur tā trāpīja, notrieca okupantu dronu,” viņš atceras. “Tā nav patīkama sajūta.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš poiekrīt, ka prognozes par to, kā situācija attīstīsies, nav – var būt visādi. “Neviens nevar precīzi pateikt, kā viss beigsies,” viņš saka. “Sarunas var turpināties, var notikt konflikta iesaldēšana, iespējami dažādi scenāriji. Skaidrs ir viens — vienkārši tas nebeigsies.”

Vēlāk diskusijā iesaistās arī Lolita Čigāne, Ārlietu ministrijas civilā eksperte Ukrainā, “Eiropas Kustība Latvijā” viceprezidente. Vaicāta, vai dzīvojot Ukrainā šobrīd var sajust kaut ko līdzīgu mieram, viņa atbild noliedzoši. “Nē, nav tādas miera vai klusuma sajūtas. “Ir dažas naktis bez gaisa trauksmēm, taču kopumā nav nekādas paredzamas sistēmas – trauksme var sākties jebkurā brīdī.”

Viņa dalās kādā aizkustinošā brīdī — vienu rītu, sēžot Kijivas kafejnīcā kopā ar paziņu, kurai tika atzīmēta dzimšanas diena. “Uzdāvināju viņai skaistu īrisa ziedu. Mēs dzērām kafiju, un tieši pulksten deviņos no rīta sāka gaudot gaisa trauksme,” viņa stāsta. “Kafejnīca bija puspagrabstāvā, mēs palikām tur, jo iet nekur nedrīkst,” tas brīdis lika apzināties, cik ļoti karš iespiežas ikdienas dzīvē, rezumē Čigāne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.