Gļotaini oranži izaugumi uz inficētajiem kadiķu zariem,
Gļotaini oranži izaugumi uz inficētajiem kadiķu zariem,
Foto- VAAD

Brīdina par bīstamu kaiti, kas no kadiķiem pāriet uz bumbierēm 0

Līdz šim pavasaris bija par vēsu un sausu, bet 17.maija nokrišņi veicināja kadiķu rūsas attīstību, līdz ar to šobrīd ir augsts risks bumbierēm inficēties ar sporām, kuras šo kaiti uz augļu koku pārnes no kadiķiem, portālu laukos.lv informēja Valsts augu aizsardzības dienestā.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Lasīt citas ziņas

Kad sporas nonāk uz bumbieres lapām, tās sāk dīgt un inficētajā vietā lapas virspusē pēc vienas vai divām nedēļām veidojas spilgti oranži plankumiņi. Slimības izplatību veicinājusi ieņēmīgo kadiķu formu ienākšana Latvijas apstādījumos. Pilnam sēnes attīstības ciklam nepieciešami divi saimniekaugi: bumbieres un kadiķi. Visbiežāk tiek inficēti kazaku kadiķi (Juniperus sabina), retāk Ķīnas (Juniperus chinensis) un Virdžīnijas (Juniperus virginiana) kadiķi. Pret šo slimību izturīgāki ir parastie, klājeniskie un zvīņainie kadiķi. Daudzās skujeņu stādu kokaudzētavās, parkos, apstādījumos, kā arī kapsētās ir satopamas ieņēmīgās kadiķu formas ar izteiktām slimības pazīmēm uz kadiķu zariem.

Kā norāda VAAD, šajos slimību izplatībai labvēlīgajos laika apstākļos rūpīgi un regulāri jāapskata savi kultūraugi un jāizvērtē augu aizsardzības pasākumu lietderība. Inficētie kadiķu zaru nekavējoši jāizgriež un jāiznīcina.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.