Foto: Ieva Lūka / LETA

Cēsīs maijā skanēs Otrā tautasdziesmu nakts 0

18. maijā no plkst. 18 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja teritorijā norisināsies Otrā Latvijas Tautasdziesmu nakts, informē idejas autore, biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Arī šogad teju visas nakts garumā skanēs tautasdziesmas. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt tās no tradicionāla skanējuma līdz mūsdienu interpretācijām – post-folks, etno ārtroks, folkmetāls, no klausīšanās līdz kopā dziedāšanai un dejošanai.

Šis gads ir īpašs ar daudzveidīgo piedāvājumu – uz lielās skatuves Cēsu pils pagalmā kāps grupa “Jauno Jāņu Orķestris”, enerģiskā postfolkloras grupa “ImantaDimanta un draugi”, etno ātroka grupa “Bur Mani”, jaunā un talantīgā Aleksandra Špicberga ar grupu, tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”, folkroka grupa “Symbolic” un tradicionālās tautas mūzikas grupa “Trejasmens”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Cēsu pils dārzā būs iekārtota rāmāka un līganāka skatuve, tur būs dzirdams koklētāju ansamblis “Balti”, Lielvārdes folkloras kopa “Josta”, kā arī muzikālā apvienība “Rāmi Riti” un citas.

“Tautasdziesmu nakts ir laiks, kad izjust un saklausīt to dažādību, kas mūsos ir ielikta jau no senseniem laikiem. Lai kuplinātu tradicionālās kultūras mīļotāju pulku, vēlamies parādīt, cik daudzveidīga var būt tautasdziesma, tautas mūzikas skanējums un veicināt tās popularitāti, piedāvājot ne tikai tradicionālo folkloras kopu un tautas mūzikas ansambļu dalību, bet vakara gaitā nonākt līdz ļoti mūsdienīgai un savā ziņā pat netipiskai tautasdziesmu interpretācijai. Ļoti liels prieks, ka šogad programmu ir izdevies izveidot tik dažādu,” stāsta Daina Vanaga.

Paralēli Latvijas Tautasdziesmu nakts skanošajai daļai plānotas arī dažādas radošās darbnīcas sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, kurās būs iespējams izgatavot savu vaska sveci, iepazīt maizes cepšanas noslēpumus, uzzināt ko vairāk par vidzemnieku sakņu dārzu, kā arī veidot rotas no kaula vai pagatavot savas pastalas.

Mazākie varēs piedalīties bērzu tāss apstrādes darbnīcā vai iepazīt un izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus. Darbosies amatnieku tirdziņš.

Pasākums ir bez ieejas maksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.