Eiropā atceļ Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Neskatoties uz Covid-19 saslimšanas rekordiem, Eiropā atceļ ierobežojumus 41

Vairākas Eiropas valstis atcēlušas Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, neskatoties uz rekordaugsto saslimšanu. Valdības uzskata, ka ierobežojumi vairs nav nepieciešami.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Dānija plāno no 1.februāra atcelt visus Covid-19 ierobežojumus

Neskatoties uz Covid-19 straujo izplatību, Dānijas valdība plāno no 1.februāra atcelt ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar pandēmiju, paziņojusi Veselības ministrija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es vēlētos (..), lai no 1.februāra Covid-19 vairs netiek kategorizēta kā sabiedrībai bīstama slimība,” vēstulē deputātiem norādīja Dānijas veselības ministrs Magnuss Heunike, ierosinot faktiski atcelt visus ierobežojumus, tostarp masku valkāšanu un saīsinātos darbalaikus bāriem un restorāniem.

Dānijā otrdien tika reģistrēti 46 000 jaunu Covid-19 gadījumu, un Heunike prognozēja, ka vīrusa izplatība drīz sasniegs kulmināciju.

Ministrs norādīja, ka no 5,8 miljoniem Dānijas iedzīvotāju 3,5 miljoni ir saņēmuši balstvakcīnu un koronavīrusa omikrona paveids ir mazāk bīstams.

Lai gan hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits turpina pieaugt un ir pārsniedzis 900, 35% no viņiem patiesībā hospitalizēti ar citu diagnozi.

Nīderlandē atsāk darbu restorāni un kultūrvietas

Nīderlandē atsāk darbu restorāni, teātri, muzeji un kinoteātri, neraugoties uz plašu inficēšanos ar Covid-19 omikrona paveidu, otrdien paziņoja premjerministrs Marks Rite.

Kafejnīcas, restorāni un kultūras iestādes drīkstēs darboties līdz plkst.22, bet ar tādiem ierobežojumiem kā obligāta sejas masku valkāšana un vakcinācijas pierādījuma uzrādīšana.

Sabiedrība arī drīkstēs apmeklēt sporta pasākumus, tostarp futbola spēles.

Veikali, kas tika slēgti pēc smaga “lokdauna” ieviešanas 18.decembrī, tika atkal atvērti pirms vairāk nekā nedēļas.

Uz valdību bija izdarīts milzīgs spiediens, lai tā atceltu ierobežojumus.
Protesti pret Covid-19 ierobežojumiem Eiropā

Pret tiem protestēja uzņēmēji un kultūras nozare, un arī pilsētu mēri aicināja izbeigt ierobežojumus, ņemot vērā, ka kaimiņvalstīs Vācijā un Beļģijā restorāni ir atvērti.

Nīderlandē turpina strauji pieaugt jaunu Covid-19 infekcijas gadījumu skaits. Pirmdien valstī bija reģistrēti 65 000 jaunu infekcijas gadījumu 24 stundu laikā.

Patiesais infekcijas gadījumu skaits var būt vēl lielāks, jo veselības iestāžu datori vairs nespēj apstrādāt lielo pozitīvu testu rezultātu skaitu.

Reklāma
Reklāma

Covid-19 septiņu dienu incidence ir gandrīz 2000 jaunu infekcijas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Somija sāks ātrāk mīkstināt Covid-19 ierobežojumus

Somijas valdība ceturtdien paziņoja, ka sāks ātrāk mīkstināt Covid-19 ierobežojumus, jo veselības aprūpes sistēmas noslodze mazinās par spīti omikrona paveida izplatībai Eiropā.

No 1.februāra tiks mīkstināti ierobežojumi zema riska pasākumiem un uzņēmumiem.

“Slogs uz slimnīcām vēl ir augsts, bet visnopietnāko gadījumu skaits samazinās un intensīvajā aprūpē situācija ir mainījusies uz labo pusi,” paziņojumā tviterī rakstīja veselības ministre Hanna Sarkinena.

Somijā Covid-19 pandēmijas gaitā ir bijis viens no zemākajiem koronavīrusa gadījumu incidences līmeņiem Eiropā, bet pēdējās nedēļās infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis omikrona paveida izplatības dēļ.

Somijas valdība 18.janvārī paplašināja decembrī ieviestus Covid-19 ierobežojumus, tai skaitā samazināja restorānu un bāru darba laiku un atļauto apmeklētāju skaitu sabiedriskos pasākumos.

Premjerministre Sanna Marina toreiz prognozēja, ka lielāko daļu šo ierobežojumu vajadzēs saglabāt līdz februāra vidum.

Tomēr valdība paziņoja, ka jau no 1.februāra restorāniem būs atļauts strādāt līdz plkst.21 – trīs stundas ilgāk par pašlaik atļauto laiku.

Bāri vēl arvien drīkstēs strādāt tikai līdz plkst.18, un alkoholisko dzērienu pasniegšana tajos ir atļauta līdz plkst.17.

Valdība arī paziņoja, ka no mēneša sākuma varēs mīkstināt ierobežojumus zema riska kultūras un sporta pasākumiem.

Somijas Veselības un labklājības institūts ceturtdien ziņoja, ka pagājušajā nedēļā reģistrēti 52 000 jaunu Covid-19 gadījumu, bet nedēļu pirms tam – 57 000. Ir arī samazinājies Covid-19 pacientu skaits intensīvās aprūpes nodaļās.

Kopš pandēmijas sākuma Somijā ir apstiprināti 470 665 inficēšanās gadījumi un 1973 nāves gadījumi.

Katalonija atsakās no prasības uzrādīt Covid-19 sertifikātu iekļūšanai sabiedriskās vietās

Spānijas Katalonijas reģions atteicies no prasības uzrādīt Covid-19 sertifikātu iekļūšanai restorānos, bāros un sporta zālēs, jo eksperti secinājuši, ka tas vairs nav efektīvs veids cīņā ar koronavīrusa omikrona paveida izplatīšanos.

Ekspertu komiteja reģiona valdībai norādīja, ka lipīgākais omikrona paveids nozīmē, ka saslimšanai atkal pakļauta liela daļa iedzīvotāju neatkarīgi no tā, vai viņi ir vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19.

Katalonijā ar 7,7 miljoniem iedzīvotāju prasība par Covid-19 sertifikāta uzrādīšanu, kas bijusi spēkā kopš novembra beigām, tiks atcelta no piektdienas.

Otrdien reģiona valdība atcēla ierobežojumus bāru un restorānu apmeklētāju skaitam un noteikumu, ka pulcēties drīkst ne vairāk par desmit cilvēkiem.

Pagājušajā nedēļā varasiestādes arī atcēla nakts komandantstundu, kas kopš decembra beigām bija spēkā Barselonā un lielākajā daļā reģiona.

Vienīgais ierobežojums, kas paliks spēkā, ir to iestāžu slēgšana, kas parasti darbojas naktīs.

Neskatoties uz augsto vakcinācijas aptveri – Spānijā pret Covid-19 vakcinēti 90,7% cilvēku, kas vecāki par 12 gadiem – koronovīrusa izplatība Ziemassvētku brīvdienas pieauga ļoti strauji.

Itālija atvieglo noteikumus iebraukšanai no citām ES valstīm

Itālija no februāra atvieglos Covid-19 ierobežojumus iebraukšanai no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, pieprasot pasažieriem uzrādīt vakcinācijas, nesenas pārslimošanas vai negatīva testa pierādījumu, bet vairs nepakļaujot viņus karantīnai.

Decembrī, kad pieauga Covid-19 omikrona paveida gadījumu skaits, Itālija pieprasīja no visiem iebraucējiem koronavīrusa testus un noteica piecu dienu karantīnu nevakcinētajiem iebraucējiem. Šī Covid-19 noteikumu pastipirnāšana izraisīja Briseles neapmierinātību.

Saskaņā ar veselības ministra Roberto Sperancas otrdienas vakarā parakstītu dekrētu iebraucējiem no ES valstīm no nākamā mēneša būs tikai jāuzrāda “zaļā pase” jeb Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju, nesenu pārslimošanu vai negatīvu testu.

Itālijas Covid-19 ārkārtas situāciju vadītājs pirmdien paziņoja, ka valsts ir sasniegusi omikrona infekcijas gadījumu skaita virsotni, un jauno omikrona infekcijas gadījumu skaits tagad krītas.

Itālija bija pirmā ES valsts, kas 2020.gada sākumā pieredzēja lielu Covid-19 uzliesmojumu.

Pēdējos mēnešos tā cenšas kontrolēt inficēšanos, pieprasot “zaļo pasi” ļoti plašā diapazonā – no došanās uz darbu līdz restorānu apmeklēšanai.

Itālijā trešdien tika reģistrēti vairāk nekā 167 000 jaunu Covid-19 gadījumu un 426 jauni nāves gadījumi.

“Šis ir īstais brīdis!” Anglijā atcelti visi karantīnas ierobežojumi

Anglijā atcelta lielākā daļa Covid-19 ierobežojumu

Anglijā atcelta lielākā daļa ierobežojumu, kas noteikti cīņā ar Covid-19, trešdien paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Cilvēkiem vairs nebūs jāvalkā maskas iekštelpās, jāstrādā no mājām un jāuzrāda pierādījums par vakcinēšanos pret Covid-19, lai iekļūtu sabiedriskās vietās, piemēram, naktsklubos, parlamentā paziņoja Džonsons.

Premjers norādīja, ka, pateicoties balstvakcinācijas kampaņai, Anglijā iespējams atgriezties pie plāna A, pārtraucot ierobežojumus, ko paredz plāns B.

Pagājušajā mēnesī Anglija pārslēdzās uz plānu B, lai ierobežotu lipīgākā koronavīrusa omikrona paveida izplatīšanos.

Taču Džonsons sastapās ar lielu pretestību savā partijā, daudziem konservatīvo kolēģiem uzskatot plāna B ierobežojumus par pārmērīgiem.

Ierobežojumu atvieglošana tiek uzskatīta par piekāpšanos kritiķiem, ko sadusmojušas ziņas, ka pats Džonsons un viņa darbinieki pārkāpuši karantīnas noteikumus, rīkojot ballītes Dauningstrītā.

“Lai gan ir dažas vietas, kur gadījumu skaits, iespējams, turpinās pieaugt, tostarp pamatskolās, mūsu zinātnieki uzskata, ka omikrona paveida vilnis šobrīd valstī, visticamāk, ir sasniedzis augstāko punktu,” parlamentā sacīja Džonsons.

No ceturtdienas vidusskolēniem vairs nebūs jāvalkā maskas, paziņoja Džonsons.

Pēc omikrona paveida parādīšanās Lielbritānijā janvāra sākumā diennaktī reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits sasniedza rekordu – 200 000, bet kopš tā laika samazinājies zem 100 000 diennaktī.

Taču Džonsons norādīja, ka Nacionālais veselības dienests joprojām pakļauts lielam spiedienam visā valstī, un aicināja cilvēkus doties saņemt balstvakcīnu.

“Mēs zinām, ka aptuveni 90% cilvēku intensīvajā aprūpē nav saņēmuši balstvakcīnu,” paziņoja Džonsons.

Pretēji vairāku zinātnieku rekomendācijām, premjerministrs decembrī nolēma neieviest karantīnas režīmu, un atļāva Anglijā turpināt sporta pasākumus ar ierobežotu skatītāju skaitu.

Skotijā un Velsā decembrī vietējās valdības aizliedza lielus cilvēku pūļus sporta pasākumos, bet vēlāk atcēla šo noteikumu.

Džonsons lemj par ierobežojumiem vienīgi Anglijā. Par ierobežojumiem Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā atbild reģionu valdības.

Skotija paziņoja, ka atvieglos arī citus ierobežojumus, tostarp atļaus atkal atvērties naktsklubiem un bāros cilvēki vairs nebūs obligāti jāapkalpo tikai pie galdiņiem. Tiks atcelta arī rekomendācija pasākumos iekštelpās netikties vairāk par trīs mājsaimniecību locekļiem.

Velsas valdība paziņoja, ka Covid-19 pacientu skaita samazināšanās intensīvās aprūpes nodaļās nozīmē, ka tuvāko nedēļu laikā tā samazinās trauksmes līmeni no otrā uz nulli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.