Ēķis: “Viņš ir populists, līdz ar to populistam ir svarīgi kaut ko saduļķot un tad – kaut ko glābt” 1

Režisors un producents Andrejs Ēķis TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda satraukumu par pasaulē pieaugošo populismu, īpaši akcentējot ASV prezidenta Donalda Trampa iespējamo ietekmi uz globālo stabilitāti. Viņš pauda bažas par to, kā šāda tendence var ietekmēt demokrātijas nākotni un sabiedrības stabilitāti.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

“Mēs dzīvojam tādā laikā, kad viens cilvēks var sašūpot visu pasauli. Kādā ziņā viņš to sašūpo? Viņš ir populists, līdz ar ko, populistam svarīgi ir kaut ko saduļķot, tad kaut ko glābt,” sacīja Ēķis.

Turpinājumā viņš pievērsās arī Donalda Trampa iecerei tarifus piemērot arī farmācijas produktiem: “Ar zālēm viņš saka ļoti vienkārši: “Mēs Amerikā pat zāles neražojam.” Bet viņam pieder visas licences, viņš saka, ka viņam ir tirdzniecības deficīts, bet viņš jau nerēķina, ka ir divi veidi – ir tirdzniecības deficīts un tā saucamais intelektuālā, pakalpojumu bilance.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ēķis uzskata, ka šāda politiskā retorika var novest pie sabiedrības uzticības zuduma demokrātiskām vērtībām: “Viņš tagad tā pamatīgi šūpo to laivu. Es esmu nobijies, ka iestājās populisma laiks, cilvēki sajutīs nestabilitāti un negribēs vairāk demokrātiju.”

Viņš atgādināja arī par vēsturiskajiem piemēriem, kad sabiedrības vēlme pēc stabilitātes novedusi pie autoritāras varas nostiprināšanās: “Atcerieties, kāpēc nāca pie varas Ulmanis un Hitlers? Nestabilitātē visi grib stingru varu – vienu, kam mēs varētu sekot uz stabilitāti.”

Tāpat Ēķis vērsa uzmanību uz to, kā sabiedrībā bieži tiek uztverta ASV demokrātija: “Tramps izdarīs baigos sū**us – viņš uztaisīs nestabilitāti visai pasaulei. Otra lieta ir tāda, ka vienmēr māca, ka Amerika ir demokrātijas citadele. Bet tā nav, nav viņiem nekāda demokrātija.”

Noslēgumā Ēķis atzina, ka redz cerību Eiropas Savienības (ES) nostiprināšanās procesā: “Es uzskatu, ka mums Eiropas Savienībā tas ir labi, tāpēc, ka Eiropas Savienība pamostas un sāk organizēties kaut kādā veidā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.