Foto – Shutterstock

Ērces modušās neierasti agri 0

Siltā ziema bijusi labvēlīga kukaiņiem, tādēļ veiksmīgi pārziemojušas ērces, un mediķu statistika liecina par regulāriem ērču piesūkšanās gadījumiem, ziņo raidījums “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Lasīt citas ziņas

Pirmais kodums reģistrēts jau februāra vidū, kas ir anomālija, uzsver Voldemārs Spuņģis, Latvijas Universitātes bioloģijas katedras vadītājs: “Interesanti ir tas, ka tagad ērces ir aktīvas ilgāk rudenī un agrāk pavasarī. Agrāk nebija iedomājams, ka ērce februārī piesūktos. Tādās dienās kā šopavasar ērces noteikti mēģinās sameklēt savu upuri.”

Šogad pirmais cilvēks ar piesūkušos ērci Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” (LIC) ieradies jau 18. februārī, nākamais – 8. martā, kopš pirmdienas, 27. marta, katru dienu nesot pa vienai ērcei. Pirmajām trim ērču encefalīta vīruss nav konstatēts, bet pārējām pārbaudes vēl nav pabeigtas, informēja slimnīcā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Infektologi atgādina, ka vakcīna pasargā tikai pret encefalītu, taču ērces pārnēsā arī citas bīstamas slimības – Laimas slimību, ērlihiozi un boreliozi. No tām iespējams pasargāties, vien parūpējoties, lai kukaiņi nepiesūcas, proti, izvēloties piemērotu apģērbu un apstrādājot to ar repelentiem, kā arī pēc katras pastaigas mežos un pļavās – arī Pierīgā! – rūpīgi pārbaudot matus, ķermeni un apģērbu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.