Roberts Levandovskis Rīgā guva trīs vieglus vārtus.

FOTO, VIDEO: Levandovska trīs vārti sarūpē Latvijai vēl vienu sauso zaudējumu 0

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:3 (0:2) piekāpās spēcīgajai Polijai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Viesiem ar “hat-trick” izcēlās Minhenes “Bayern” uzbrukuma līderis Roberts Levandovskis.

Zīmīgi, ka šodien savu simto spēli Latvijas izlasē aizvadīja vārtsargs Andris Vaņins, kurš kļuva par astoto futbolistu “simtnieka klubiņā”.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 15 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot desmit zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts tieši pirms diviem gadiem.

Futbols Latvija - Polija

Pirmo sitienu pa vārtiem izdarīja Latvijas futbolisti, taču Vojceha Ščensnija cietoksni nopietni netika apdraudēts. Lai gan poļi nedominēja, tomēr viesiem ātri izdevās atklāt mača rezultātu. Levandovskis devītajā minūtē pēc paša iesākta uzbrukuma nonāca viens pret Vaņinu un raidīja bumbu tīklā. Četras minūtes vēlāk vēlreiz tika sarauta Latvijas izlases aizsardzība un pēc Kamila Grosicka piespēles Levandovskis no apmēram 13 metriem trieca bumbu mērķī – 2:0.

Pēc viesu ātrajiem diviem vārtiem spēle norimās. Lai gan neliels pārsvars bija poļiem, tomēr puslaika beigās Latvijai pāris reizes izdevās nedaudz apdraudēt pretinieku vārtus, 40.minūtē ar tālu sitienu Denisam Rakelam raidot bumbu gar labo vārtu stabu. Mājiniekiem izdevās vairākas reizes nogādāt bumbu soda laukumā, taču tur droši saimniekoja Polijas futbolisti.

Jau otrā puslaika pirmajās minūtēs Vaņins neitralizēja bīstamu Grosicka sitienu, bet otrajā desmitminūtē Polija centās izdarīt arvien lielāku spiedienu uz Latvijas vārtiem. Otrā puslaika vidū Denisa Rakela un Oļega Laizāna vietā laukumā devās Artūrs Karašausks un Kristers Tobers. Ar svaigiem spēkiem Latvijai izdevās saasināt uzbrukumu un pāris reizes pietuvoties viesu soda laukumam.

Spēles 76.minūtē Polija izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Levandovskis nokārtoja sev “hat-trick”, gūdams savus 60.vārtus valstsvienībā. Arī šajos vārtos viņam piespēlēja Grosickis. Spēles atlikušās 20 minūtes aizritēja mierīgi, nevienai komandai neveidojot bīstamus uzbrukumus.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklu iesākusi ar septiņiem zaudējumiem septiņās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju. Septembrī viesos ar 0:6 tika piedzīvota sagrāve pret Austriju un savās mājās ar 0:2 zaudēts Ziemeļmaķedonijai.