Foto – Atis Jansons

“Google” navigācija tagad arī Latvijā 0

Šķiet, ka GPS navigācijas ierīces automobiļiem, kuru ienākšana Latvijā sākās pagājušā gadsimta beigās, varam sākt novietot tehnikas relikviju plauktā līdzās audiokasetēm, filmu fotoaparātiem, mobilo telefonu priekšgājējiem, tā sauktajiem peidžeriem. Varenais un straujais gājiens virzienā “viss vienā” turpinās.


Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 26
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
Lasīt citas ziņas

Kartes telefonā (ar interneta pieslēgumu) jau vairākus gadus bija pieejamas. Vispirms “Google Maps”, kopš pagājušā mūsu pašu “Jāņa sētas” “Baltic Maps”. Fotoradaru ērā strauji popularitāti ieguva globālais sociālais “Waze”. Ja jūsu telefons bija apgādāts ar GPS uztvērēju, kartē redzējāt arī savu atrašanās vietu. Līdz “TomTom”, “Garmin” vai “Magelan” autonomo navigatoru līmenim trūka tikai viena – tā sauktās maršrutēšanas un balss vadības. Tiesa – “Waze” marš-rutu kalkulē un arī uz mērķi vada. Bet dara to tikai Rīgā. Tālāk datu bāzes un kartes detalizācija ir nepietiekama. “Baltic Maps” ir smalka un precīza kartografija visā Latvijā. Bet vadība neietilpst bezmaksas paketē. Jāparakstās uz gadu – 7,99 eiro. “Google” mobilo programmiņu veikals “App store” jau labu laiku arī mums piedāvāja bezmaksas aplikāciju “Navigation”. Taču, to “novilkuši”, uzinstalējuši un palaiduši, redzējām – sorry! Jūsu reģionā pakalpojums nav pieejams.

Kopš pagājušās nedēļas “Navigation” Latvijā darbojas pilnā apjomā. Un, cik paspēju pamēģināt, Rīgā ir perfekts. Ātrs, precīzs. Līdz sīkas ieliņas namam aizvedis, pat nepaslinko pateikt, ka nams šis, lūk, atrodas ielas labajā pusē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tātad – Latvijā atsevišķu navigācijas ierīci automobilī man vairs nevajag. Ar “Waze”, “Baltic Maps” un “Navigon” jebkuru orientēšanās problēmu atrisināšu gan Rīgā, gan Liepājā, gan Dundagā un Slīteres mežos. Veco labo “Garmin” var nākties tomēr ņemt līdzi uz Poliju, Austriju utt. Jo tam par naudu pirktas Eiropas kartes ir, kā saka, iekšā. Nedomāju, ka telefona “Navigon” Eiropā būtu vājāks. Taču tas “ēdīs” karšu lejuplādes megabaitus, kas var iznākt dārgi.

Lai gan – var plašajā pasaulē neturēt “Navigation” pastāvīgi ieslēgtu, braukt pa lielceļiem (romantiski un nostalģiski) pēc papīra kartes. Un elektronisko palīgu palaist tikai, piemēram, Zalcburgā – lai atrastu Mocarta ielu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.