Ekrānuzņēmums

Grib, lai bargāk soda šoferus par traucēšanu sabiedriskajam transportam 18

Pašvaldības uzdevums “Rīgas satiksme” vērsies atbildīgajās institūcijās ar rosinājumu veikt izmaiņas normatīvajos aktos, lai palielinātu administratīvos sodus tiem automašīnu īpašniekiem, kuri savu automašīnu ir novietojuši nevērīgi un tai garām nevar pabraukt sabiedriskais transports, informēja “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka jau 2022.gada februārī uzņēmums vērsās Satiksmes ministrijā, lai rosinātu izmaņas Ceļu satiksmes likumā par bargāku sodu piemērošanu automašīnu īpašniekiem. Ierosinājumi sagatavoti atkārtoti un tiks iesniegti Satiksmes ministrijā.

Bartaševiča-Feldmane informēja, ka šī gada 11 mēnešos bijuši 47 gadījumi, kad automašīnas bloķējušas sabiedriskā transporta kustību Rīgā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pērn “Rīgas satiksme” saskārusies ar 74 gadījumiem, kad transportlīdzekļi ir bloķējuši sabiedriskā transporta kustību, piemēram, automašīna ir novietota tramvaju sliežu tiešā tuvumā.

Pērn kopumā no autovadītājiem par sabiedriskā transporta kustības traucēšanu piedzīti 28 000 eiro.

Katra situācija ir atšķirīga, un tiek vērtēts gan aizkavētais laiks, gan kopējais reisu skaits, kas netika izpildīts. Attiecīgi arī zaudējumu piedziņa katrā gadījumā ir citāda, un tā var būt, sākot no 100 eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro, informēja “Rīgas satiksmes” pārstāve.

Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, un gan līdz šim, gan arī turpmāk uzņēmums vērsīsies pie automašīnas īpašnieka, lai piedzītu zaudējumus.

Šādi gadījumi negatīvi ietekmē gan sabiedriskā transporta kustību, gan pasažierus, kuri nevar nokļūt savā galamērķī un ir spiesti meklēt citas alternatīvas vai ilgstoši gaidīt pieturvietās.

Vienlaikus autovadītājiem jārēķinās, ka par automašīnas novietošanu stāvēšanai, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, Rīgas pašvaldības policija noformē administratīvā pārkāpuma protokolu, kā arī uz notikuma vietu var tikt izsaukts evakuators transportlīdzekļa pārvietošanai.

Situācijas, kad automašīna tiek novērota nevērīgi un tai garām nevar pabraukt sabiedriskais transports nav tikai ziemā, tādi gadījumi ir arī vasarā, kad, dodoties uz pludmalēm, autovadītāji bieži neiedomājas, ka sabiedriskais transports automašīnai nevarēs pabraukt garām.

“Rīgas satiksme” atgādina, ka, novietojot automašīnu stāvvietā, noteikti ir jāpārliecinās, vai tai garām varēs pabraukt sabiedriskais transports. Ja automašīnas novietošanas vietas tuvumā kursē tramvajs, jāpārliecinās, ka auto attālums no tramvaja sliežu klātnes ir vismaz viens metrs.

Kā ziņots, “Rīgas satiksmes” apgrozījums 2022.gadā palielinājies par 5% – no 161,12 miljoniem eiro 2021.gadā līdz 168,7 miljoniem eiro pērn. Savukārt uzņēmuma peļņa 2022.gadā saruka vairāk nekā divas reizes un bija 1,25 miljoni eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.