Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Timurs Subhankulovs

Gribi zināt par jauno izglītības saturu, skaties konferenci tiešraidē 0

Ceturtdien Rīgā notiek projekta “Skola2030” konference “Lietpratība pamatizglītībā”, un interesenti to var vērot tiešraidē “Skola2030” “Facebook” profilā, informē rīkotāji. Konferences sākums 10.00.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Lasīt citas ziņas

Divus gadus pirms visās skolās Latvijā pakāpeniski sāks ieviest pilnveidoto mācību saturu un pieeju, Valsts izglītības satura centra (VISC) ESF projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) rīko jau ceturto konferenci “Lietpratība pamatizglītībā”. Tā ir līdz šim lielākā izglītības satura un pieejas izmaiņām veltītā konference, kas klātienē pulcēs vairāk nekā tūkstoš skolotāju un izglītības darbinieku, bet visiem pārējiem interesentiem būs nodrošināta iespēja vērot tiešraidi.

Konferenci atklās Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis. Savukārt Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks informēs par nozīmīgākajiem uzsvariem pamatizglītības standartā. “Skola2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa runās par mācīšanas principiem, lai mācīšanās rezultāts būtu lietpratība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konferences programmu veidos trīs saturiskie virzieni:

Skolotājs – mācību procesa vadītājs (Inese Vilciņa, “Skola2030” I Pedagogu profesionālā pilnveide)

Mācību saturs un pieeja lietpratībai pamatizglītībā (Aiga Mikasenoka, “Skola2030” I Pedagogu profesionālā pilnveide)

Plānošana un sadarbība veiksmīgai satura un pieejas īstenošanai (Asnāte Morozova, “Skola2030” I Eksperte).

Konferencē astoņi mācību jomu eksperti prezentācijās skaidros un uzsvērs nozīmīgākās izmaiņas katrā mācību jomā. Būtisku programmas daļu veidos pilotskolu pieredzes stāsti par jaunā mācību satura un pieejas aprobācijas pirmo gadu. Piedalīsies arī izglītības eksperti no Somijas, Igaunijas un Lietuvas.

Pilnveidotais mācību saturs un pieeja pakāpeniski un pēctecīgi tiek ieviests vispirms Latvijas pirmskolās 2018./2019. mācību gadā, bet nākamajos gados secīgi pārējos vecumposmos, nodrošinot mūsdienīgas lietpratības izglītību.

Konferences tiešraides programma šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.