Patvēruma meklētāji Grieķijā.
Patvēruma meklētāji Grieķijā.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Grieķijā turpinās migrantu pieplūdums no Turcijas 1

Grieķijā šorīt pāris stundās 118 nelegāli imigranti pārtverti jūrā vai ar laivām sasnieguši Aleksandrupoli un Samas un Farmakonisi salas.

Reklāma
Reklāma

Domājams, ka viņi ieradušies no Turcijas.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar ANO Bēgļu aģentūras UNHCR datiem no 1.janvāra līdz 20.oktobrim, šķērsojot Egejas jūru, Grieķijā ieradušies 42 010 cilvēki.

Tas ir lielākais nelegālo imigrantu skaits kopš Eiropas Savienība (ES) un Turcija 2016.gadā noslēdza vienošanos par tā dēvētā Balkānu migrācijas maršruta slēgšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2018.gadā, šķērsojot jūru, Grieķijā ieradās 32 494 nelegālie imigranti, bet 2017.gadā – 29 718.

Saskaņā ar ES un Turcijas vienošanos migranti, kas sasnieguši Grieķiju kopš vienošanās stāšanās spēkā, tiek izmitināti Lesbas, Kosas, Hijas, Samas un Leras salās līdz viņiem tiek piešķirts patvērums Grieķijā vai viņi tiek nosūtīti atpakaļ uz Turciju.

Taču migrantu ir tik daudz, ka salas ir pārpildītas un patvēruma lietu izskatīšanā izveidojies sastrēgums.

Pēdējo sešu mēnešu laikā nelegālo imigrantu skaits šajā piecās salās ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes.

Lai saglabātu kontroli pār situāciju, valdība ir sākusi pārvest migrantus uz Grieķijas kontinentālo daļu.

Grieķijas premjerministrs Kiriaks Micotakis sākotnēji sacīja, ka tiks pārvesti 10 000 migrantu, bet vēlāk paziņoja, ka no salām uz kontinentālo Grieķijas daļu tiks pārvietoti 20 000 cilvēku.

Pa zemes ceļiem Grieķijā no Turcijas šogad ieradušies 11 452 nelegālie imigranti. 2018.gadā šādā ceļā Grieķijā ieradās 18 014 cilvēki, bet vēl gadu pirms tam – 6592.

Uz šiem nelegālajiem imigrantiem ES un Turcijas vienošanās neattiecas, kas faktiski nozīmē, ka šie migranti var turpināt ceļu pa Balkānu maršrutu cauri Maķedonijai, Serbijai un Bosnijai. Taču pēc tam viņus sagaida stingri apsargātā Horvātijas robeža, kas ir arī ieejas punkts ES.

Situācija Bosnijas ziemeļos rada arvien lielākas bažas. Tur pašreiz iestrēguši aptuveni 70 000 nelegālo imigrantu, kuriem nav pienācīgas pajumtes, bet ziema strauji tuvojas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.