Publicitātes foto

Inovācijas – ilgtermiņa stratēģijas augļi 0

Haralds Teiermanis

Nākamnedēļ laikapstākļi būtiski mainīsies. Ko sinoptiķi prognozē?
“Tas ir pats briesmīgākais ierocis, ko šobrīd Krievija ir pielietojusi.” Slaidiņš par notikumiem Ukrainā
Tie Latvijas valstspiederīgie, kas izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību pēc Kremļa aicinājuma, tiks izraidīti
Lasīt citas ziņas

Atdeve no investīcijām zinātnē ir ilgtermiņa valstisku vai privātu uzņēmumu izaugsmes stratēģijas nozīmīga daļa. Nereti to ir ļoti grūti aprēķināt un prognozēt, taču skaidrs, ka, summējot divus elementus – ilgtermiņa nepārtrauktu atbalstu un darbinieku kapacitātes paaugstināšanu – , rezultāts sekos.

Huawei ilgstoši iegulda līdzekļus un enerģiju, lai nodrošinātu tehnoloģiju līdera statusu. Tā vēl šī gada sākumā, uzņēmums kā inovāciju procesā fokusēta korporācija nodarbināja kopumā vairāk nekā 96 000 cilvēku, tieši zinātnes radošajā sektorā – inovāciju un izaugsmes jomā. Kompānijai Huawei ir savi 14 inovāciju centri un 36 apvienotie inovāciju, kā arī izstrādes centri pasaulē, kuru darbinieki strādā pie jauninājumiem tehnoloģijās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liela daļa moderno inovāciju slēpjas aiz viedtālruņa vāciņa vai mājo bāzes staciju infrastruktūrā un bieži vārdu salikums “tehnoloģiju inovācijas” ir izplūdis un netverams jēdziens. Taču jau pāris pēdējo gadu laikā arī ierindas patērētājs spēj redzēt un izjust inovāciju ietekmi – pasaules tehnoloģiju celmlauži radījuši izcilus un inovatīvus lokāmtālruņus, kas papildina viedierīču spektru.

Huawei jaunākais Mate X2 viedtālrunis ar lokāmekrānu ir patiess inovāciju piemērs, kas iezīmē nākotnes viedtālruņu veidošanas tehnoloģijas, nestandarta risinājumus un pilnīgi citādu – papildinātu lietotāja pieredzi.

Jāatzīst, kopš industrija sāka veidot viedtālruņus, tie vienmēr bijuši Apple ierīču “pavadā”, pat neskatoties, ka Android ekosistēmas tehnoloģiju uzņēmumi spēja radīt arvien kvalitatīvākas ierīces, kas tehnoloģiski jau sen pārspēj Apple ražojumus, nav bijis reāla, taustāma un uzskatāma apliecinājuma gala lietotājiem – lūk šeit ir patiesi labāka ierīce. Apple mārketings ierasti spējis runāt skaļāk par savām novitātēm, lai gan Android ekosistēmā šie jauninājumi kā inovācijas bijušas jau pāris sezonas agrāk.

Taču spēku samērs beidzot pārsvēries par labu inovatoriem, kas pierāda, ka lietotāja pieredze viedtālruņos var tikt paplašināta ar izciliem lokāmtālruņiem. Investīcijas inovācijās ir atmaksājušās!

“Tehnoloģiju inovācijas, papildu digitalizācija un pieaugoša produktu sarežģītība prasa lielāku sadarbību starp ekonomiskiem partneriem. Tas savukārt nodrošinās tālāku pieaugumu datu drošās transmisijas ekonomiskajā svarīgumā.  Šī datu plūsma būs nākotnes digitālās tautsaimniecības piegādes ķēde, un mums jābūt apzinīgiem par to, kā mēs to pasargāsim.

Globālās piegādes ķēdes ir palīdzējušas miljoniem cilvēku izkļūt no nabadzības.  Tieši tāpat datos pamatotas vērtību ķēdes digitālajā tautsaimniecībā ļoti palīdzēs veicināt globālu bagātību. Laikā, kad uzticība ir būtiskāka, nekā tā jebkad ir bijusi, Huawei lepojas par savu sniegumu bagātīgas digitālas nākotnes izveidošanā. Uzņēmums sevišķi aktīvi piedalās globālo digitālo un regulāciju standartu izstrādāšanā un akceptēšanā, jo tie ir tik ļoti būtiski šīs uzticības veidošanā.

Šīs regulācijas un datu standarti nodrošinās, ka pēc pandēmijas beigām ekonomika turpinās atkopties tā, lai globālā kopiena var izveidot atsperīgu un bagātu tautsaimniecību, vienlaikus nodrošinot, ka šīs bagātības labumi tiks izplatīti pēc iespējas plašāk,” stāsta Chen Lifang, Huawei uzņēmuma vecākā viceprezidente un valdes priekšsēdētāja.

Publicitātes foto

Jāatzīst, ka inovācijas un akcenti pasaulē un arī Latvijā nokļuvušas mūsu uzmanības dienaskārtībā, īpaši pateicoties pandēmijai. Ja kādreiz tikai e-komercijas aktīvākie pārstāvji mudināja “visiem būt on-line” un veidot biznesu digitāli, tagad – pandēmija motivējusi ikvienu uzņēmumu būt pieejamam.

Ja kādreiz par apmācībām digitālā vidē vīpsnājām, šobrīd visa pasaules izglītības sitēma spējusi pārorientēties, un tīmekļa izglītības iespējas ir kļuvušas tikpat pašsaprotamas kā brīvpieejas wi-fi kafejnīcās. Standarti un prasības fleksibli pielāgojas izaicinājumiem.

“Digitālā tautsaimniecība turpinās mainīt to, kā mēs sadarbojamies un tirgojamies cits ar citu.  Starptautiskās tirdzniecības pirmsākumos mūsu senčiem bija jāiemācās jaunas tehnoloģiskās prasmes, kā arī jāveido jauni veidi, kā uzticēties saviem partneriem.  Digitālā tautsaimniecība mūsdienās dara tieši to pašu.  Tā ietekmē veidu, kā cilvēki mijiedarbojas un attīsta uzticību pret komerciālām interesēm,” skaidro Huawei Chen Lifang.

Arī Latvijā jāattīsta jaudīgi zinātnes centri, nepārtraukti jākāpina finansējums zinātnes un inovāciju centriem. Pandēmija pierādījusi, ka izaicinošos globālos notikumos līderi ir tie, kas spēj smelt idejas savos darbiniekos, kas ilgstoši fokusējušies uz inovāciju radīšanu. Tādi uzņēmumi spēs pārdzīvot jebkuras pasaules turbulences.

Liela vērībā jāpievērš inovācijām ar augstu pievienoto vērtību, ieguldījumam darbinieku kvalifikācijā un autortiesību jautājumiem izgudrojumos. Te atkal jāpiemin Huawei – korporācija spējusi radīt kopumā 3524 patentus mobilo tehnoloģiju jomā un jaunajā Mate X iekļautas 90 unikālas, Eiropas Patentu valdē patentētas Huawei inovatoru izstrādātās idejas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Nākamnedēļ laikapstākļi būtiski mainīsies. Ko sinoptiķi prognozē?
“Tas ir pats briesmīgākais ierocis, ko šobrīd Krievija ir pielietojusi.” Slaidiņš par notikumiem Ukrainā
Tie Latvijas valstspiederīgie, kas izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību pēc Kremļa aicinājuma, tiks izraidīti
VIDEO. Kas notiks, ja Tavos jaunajos saules paneļos iespers zibens? 4
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 18
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Saeima pieņem atbalsta paketi apkures izmaksu pieauguma segšanai iedzīvotājiem
VIDEO. Baltkrievijas robežsargi mudina migrantus šķērsot Baltkrievijas-Polijas robežu 8
Nākamnedēļ laikapstākļi būtiski mainīsies. Ko sinoptiķi prognozē?
“Jūsu nesavtīgais atbalsts dod spēku nesabrukt zem traģisko notikumu sloga.” Ukrainas ārsti strādā Rīgas slimnīcā
Pirms 30 gadiem sākās Pirmā pasaules latgaliešu konference
23:03
Šaha saime paliek uz Krievijas nots
22:07
Latvijas basketbola izlases atvērtajos treniņos piedalās teju visi līderi, arī Kristaps Porziņģis
21:32
Suns ir priecīgs, ka atradis cilvēku. Saruna ar cilvēku meklētāju biedrības “Helper Latvia” dibinātājiem
Latvijas Saeima Krieviju atzīst par terorismu atbalstošu valsti, aicina citas valstis rīkoties tāpat 132
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā
Pret Latvijas Saeimas resursiem norit apjomīgs Krievijas agresiju atbalstošu kiberaktīvistu uzbrukums
VIDEO. Pasaulslavenā grupa “Coldplay” koncertā Briselē vienojas kopīgā dziesmā ar ukraiņu rokgrupas solistu
Baltkrievijā līdz 13 000 karavīru ir parakstījuši vienošanos par dalību karā pret Ukrainu 34
Tie Latvijas valstspiederīgie, kas izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību pēc Kremļa aicinājuma, tiks izraidīti
Sarkandaugavā aizdegušies divi mikroautobusi, atkritumi un piebūve
Juris Lorencs: Nevis Putins ir izveidojis agresīvo Krieviju, bet gan pati krievu tauta ir radījusi Putinu
VIDEO. Maza, spoža pērlīte! Kuru apdzīvotu vietu Latvijā noteikti jāapskata vēl šajā vasarā?
VIDEO. Ukrainas karavīri, kas tur līniju starp Siverskas un Soledaras pilsētām Donbasā, saskaras ar nepārtrauktām apšaudēm
FOTO. Ar stāvovācijām un varenu līdzdziedāšanu Dzintaros izskanējis Igo jubilejas koncerts 2
VIDEO. Kas notiks, ja Tavos jaunajos saules paneļos iespers zibens? 4
Piektdien kļūs vēl mazliet tveicīgāks
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs