Publicitātes foto

Izbrāķē ministra centienus? Piedāvātais atbalsts viesnīcām un ēdinātājiem drīzāk veicināšot bezdarbu 0

Ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) vadītajā Ekonomikas attīstības grupā izskatītie priekšlikumi par divu pakāpju atbalsta mehānismu ēdināšanas un izmitināšanas sektora atbalstam nedos vēlamo rezultātu, aģentūrai LETA pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Asociācijas prezidents Jānis Pinnis minēja, ka piedāvātais divu pakāpju atbalsta mehānisms ēdināšanas un izmitināšanas sektoram darbības atsākšanai, kas ietver grantus nodarbinātības veicināšanai un bezprocentu aizdevumu apgrozāmajiem līdzekļiem, tiek virzīts nekonsultējoties ar nozari un neapzinot nozares vajadzības.

“Jau tikām apsprieduši subsidēto darbavietu modeli, kas mūsuprāt, bija veiksmīgs risinājums un loģisks turpinājums šobrīd spēkā esošajam dīkstāves reglamentam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd piedāvātais grants nodarbinātības veicināšanai, mūsuprāt, veicinās darba tiesisko attiecību pārtraukšanu un bezdarbnieku skaita pieaugumu. Savukārt otrs plānotais atbalsta mehānisms – bezprocentu nenodrošināts apgrozāmo līdzekļu aizdevums, mūsuprāt, ir tikai maldinošs,” pauda Pinnis.

Tostarp viņš norādīja, ka piemēroto kritēriju dēļ šobrīd tikai daži tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumi ir saņēmuši “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) atbalstu.

“Ja uzņēmums tiek cauri pirmajam sietam, 99% nevar izpildīt “Altum” iekšējos kritērijus. Šim instrumentam nav nekādas nozīmes, ja netiek pārskatīti “Altum” kritēriji,” sacīja Pinnis.

Jau vēstīts, ka darba grupa piedāvā katram ēdināšanas un izmitināšanas sektorā strādājošajam trīs mēnešus – no 1.jūlija līdz septembra beigām – izmaksāt 300 eiro grantu mēnesī.

Pieņemot, ka grantiem tiktu pieteikti visi sektorā nodarbinātie, tas valsts budžetam izmaksātu 36 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka iepriekš Vitenbergs rosināja piemērot tūrisma un viesmīlības nozarei samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā, lai šīm nozarēm palīdzētu Covid-19 pandēmijas izraisītajā krīzē.

Tomēr finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa šo priekšlikumu rosināja neskatīt ārkārtējās situācijas palīdzības kontekstā, bet gan spriest par šo priekšlikumu nodokļu izmaiņu kontekstā.