Foto: Lucas Jackson / Reuters / Scanpix / LETA

Izpēta, kāpēc krities mūzikas straumēšanas apjoms pandēmijas laikā 0

Filmu straumēšanas servisi Covid-19 pandēmijas laikā plaukst, kamēr mūziku straumē mazāk, liecina “Futuresource Consulting” veikts pētījums”.

Reklāma
Reklāma
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Filmu straumēšanas pakalpojumu sniedzēji, tādi kā “Netflix”, “Hulu” un “Disney+” pandēmijas ierobežojumu dēļ pieredzējuši strauju abonementu kāpumu.

Savukārt mūzikas straumēšanas pakalpojumos auguši atsevišķi segmenti, tādi kā bērnu mūzika un akadēmiskā mūzika, savukārt kantrimūzikas patēriņš ir stabils, bet popmūzika un roks straumēti pat ievērojami mazāk nekā normālos apstākļos, kopējam patēriņam nokrītoties par 15-20 procentiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētījuma autori norāda, ka izmaiņas saistītas ar izmaiņām ikdienas rutīnā, – mūzika lielākoties tiek straumēta ikdienas pārbraucienos uz un no darba, birojā, kā arī sporta nodarbību laikā. Izjaucot šo rutīnu, samazinās arī mūzikas patēriņš.

Audio saturs, kuru tagad klausītāji patērē biežāk, ir “mājīgs”, proti, pārsvarā ziņu, fitnesa, kulinārijas podkāsti, kā arī noskaņas mūzika.

Tomēr kopumā šajā gadā, prognozē “Futuresource”, mūzikas straumēšanas apjoms netiks negatīvi ietekmēts, abonementiem līdz gada beigām visā pasaulē sasniedzot 371 miljonu jeb 19% pieaugumu pret iepriekšējo gadu.

LA.LV Aptauja

Vai ārkārtējās situācijas laikā klausies mūziku straumēšanas vietnēs?

  • Pat vairāk nekā agrāk.
  • Jā, apmēram tikpat daudz kā vienmēr.
  • Nē, patlaban nav tik daudz laika klausīties mūziku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.