Lietotne “Mednis” pieejama vietnē  “Google Play” “Android” ierīcēm un “AppStore” iOS ierīcēm.
Lietotne “Mednis” pieejama vietnē “Google Play” “Android” ierīcēm un “AppStore” iOS ierīcēm.
Publicitātes foto

Izstrādāts jauns rīks meža dzīvnieku nodarītā posta vērtēšanai. Kā tas strādās? 3

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Izstrādāts digitāls rīks – lietotne “Mednis”, kas savienota ar Valsts meža dienesta (VMD) informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs” un dod iespēju ievākt datus par medījamiem dzīvniekiem, reģistrēt postījumus un tuvā nākotnē arī reģistrēt nomedīšanas faktu. Šāda informācija veicinās medību resursu izmantošanu un regulēšanu, vienlaikus mazinot meža dzīvnieku sastrādāto postījumu un zaudējumu riskus.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Lasīt citas ziņas

Līdz šim Latvijā nebija speciāla rīka, kas ļautu attālināti reģistrēt un iesniegt pierādāmu informāciju par medījamo dzīvnieku novērojumiem, nomedīšanas faktu un nodarītajiem postījumiem. Latvijā ir ap 22 000 aktīvu mednieku, 70 000 lauksaimnieku un 135 000 privāto meža īpašnieku, kuri līdz šim nav bijuši iesaistīti šādu datu ievākšanā. Tas ir savvaļas dzīvnieku apsaimniekošanai nepieciešamo datu ievākšanā neizmantots potenciāls – ap 227 000 lietotāju varēs sniegt ticamu informāciju par medījamiem dzīvniekiem.

“Medņa” izmantošana īpaši aktuāla ir zemes īpašniekiem un medniekiem. Zemes apsaimniekotājiem ir būtiski ievākt datus par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem. Tos varēs izmantot, vērtējot dzīvnieku populāciju stāvokli, bet pavasarī – medījamo dzīvnieku limita noteikšanas grupu sanāksmēs, lemjot par pieļaujamo nomedīšanas apjomu nākamajā sezonā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt medniekiem, izmantojot lietotni “Mednis”, svarīgi vākt datus par novērotajiem dzīvniekiem, īpaši vilka klātbūtnes pazīmēm, jo vilku medīšana tiek pamatota ar konkrētiem, regulāri ievāktiem datiem. Mednieki var sniegt arī datus par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem – arī šie dati var tikt izmantoti, lemjot par pieļaujamo nomedīšanas apjomu nākamajā medību sezonā.

Lietotnes izveides projektu īstenoja “Zemnieku saeima”, AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Latvijas Mednieku savienība un Latvijas Mednieku asociācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.