Toms Skujiņš (no labās) un Krists Neilands godam izturēja Tokijas olimpisko spēļu grupas braucienu.
Toms Skujiņš (no labās) un Krists Neilands godam izturēja Tokijas olimpisko spēļu grupas braucienu.
Foto: LRF

Izturēja Fudzi kalna pārbaudījumu: kā veicās Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam? 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Šosejas riteņbraucēji olimpiskās sacensības aizvadīja Japānas svētā kalna Fudzi apkārtnē un pakājē, finišējot savulaik F-1 sacensības uzņēmušā autotrasē.

Abi Latvijas riteņbraucēji iepriecināja – Toms Skujiņš savās otrajās olimpiskajās spēlēs ieņēma 22. vietu, bet Krists Neilands debijā finišēja 33. pozīcijā starp 85 finišējušajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl 43 riteņbraucējiem šis pārbaudījums izrādījās par grūtu, nesasniedzot finišu. Dalībniekiem bija jāveic iespaidīgi 234 kilometri ar četriem izteiktiem kāpumiem. Distances sākumā izveidojās astoņu braucēju atrāviens, kas sasniedza teju 20 minūšu pārsvaru pār peletonu, taču tajā nebija favorītu un bēgļi tika noķerti.

Speciālisti prognozēja, ka viss izšķirsies Mikuni kalnu pārejā, kur viens no posmiem bija ar 14% stāvu kāpumu. Manīgākais un viltīgākais izrādījās 28 gadus vecais ekvadorietis Ričards Karapazs, kalnu speciālists.

Sākumā aizmucis kopā ar amerikāni Brendonu Maknultiju, viņš beigās no viņa atkratījās, svinot solo uzvaru, jo tuvākie sekotāji atpalika par minūti. Sudrabs beļģim Voutam van Ārtam, bronza slovēņu talantam un nesen notikušā “Tour de France” uzvarētājam Tadejam Pogočaram. Mūsējie peletonā turējās līdz Mikuni pārejai, tad atpalika, tomēr cīnījās līdz pēdējam, par ko abu puišu priekšā cepuri nost. “No prieka, protams, nelēkāju, bet kopumā esmu apmierināts.

Vissvarīgākais punkts bija pēdējais stāvais kalns, kas stiepās vairāk nekā sešu kilometru garumā. Cerējām, ka kalnam pietuvosimies jau ar nelielu pārsvaru, bet sacensības ievirzījās citā gultnē. Beigās kalnā cīnījāmies, cik varējām, bet diemžēl finišējām, kur finišējām,” tā pēc sacensībām Skujiņš, uzteicot komandas apkalpojošo personālu. “Bez viņu atbalsta mēs, iespējams, pat nefinišētu.

Tik garā distancē un šādos laika apstākļos bez ledus, dzēriena un pārtikas sasniegt finišu būtu diezgan nereāli.” Otrdien Tomam vēl starts individuālajā braucienā. Tikmēr dāmu sacensībās par olimpisko čempioni sensacionāli kļuva austriete Anna Kaizenhofere, kura ar divām citām konkurentēm no peletona aizmuka jau 137 km garās distances sākumā un kā vienīgā izturēja līdz finišam.

Reklāma
Reklāma

Otrā palika titulētā nīderlandiete Annemīka van Vlētena, kura finišā bija pārliecināta, ka uzvarējusi. Peletons bija palaidis garām, ka distancē noķēris tikai divas no trim bēglēm. Kas tāds iespējams tāpēc, ka olimpiskajās spēlēs dalībnieki nevar izmantot radiosakarus ar atbalsta personālu.

Rezultāti. Šosejas riteņbraukšana

OLIMPISKĀS SPĒLES

Vīrieši (234 km). 1. R. Karapazs (Ekvadora) 6.05:26, 2. V. van Ārts (Beļģija) +1:07, 3. T. Pogačars (Slovēnija) +1:07… 22. T. Skujiņš (Latvija) +6:20… 33. K. Neilands (Latvija) +10:12. Sievietes (134 km). 1. A. Kaizenhofere (Austrija) 3.52:45, 2. A. van Vlētena (Nīderlande) +1:15, 3. E. Longo-Borgīni (Itālija) +1:29.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.