Ja no Kaļiņingradas tiktu izšauta raķete, vai Latvija paspētu uz to reaģēt? Skaidro Rajevs 121

Ja no Kaļiņingradas tiktu izšauta raķete, vai Latvija paspētu uz to reaģēt? Komentē Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” viņš pastāsta, ka pirmais darbs, kas Latvijai bija jāizdara, iestājoties NATO, bija jāpievienojas vienotai gaisa novērošanas sistēmai: “Tas bija viens no pirmajiem un vissvarīgākajiem uzdevumiem.”

Viņš paskaidro, ka tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpu pārrauga ne tikai mūsu radari, bet arī visi citi NATO sistēmu radari, kas mums sniedz atbalstu un ir integrēti vienā kopējā sistēmā, no kuras var gūt informāciju, kur, kas notiek.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rajevs gan atzīst, ka, protams, viss ir atkarīgs no tā, kāda raķete tiek izmantota.

“Ir jāsaprot, ka nekad nebūs tāds radaru pārklājums, ka var redzēt 100% visu un visur,” viņš skaidro, piebilstot, ka lielāko daļu raķešu, īpaši “Shahed” dronus, mēs redzēsim.

Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs uzsver, ka tāpēc mums ir nepieciešams vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, lai varētu efektīvāk tikt galā ar iespējamiem draudiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.