Veselam
Psiholoģija

Kā atbalstīt vīrieti – nederēs pieeja kā sievietei0

Foto: pixabay

Protams, esat dzirdējuši, ka vīrietim dažkārt vajadzīgs sievietes atbalsts. Dažas skaistā dzimuma pārstāves uzskata, ka tā nemaz nav. Citas, gluži pretēji, vēlas, lai viņu vīrietis justu atbalstu situācijās, kad viņam tas tiešām nepieciešams. Tajā pašā laikā jaukās dāmas dažreiz aizmirst, ka viņām un vīrietim var būt vajadzīgs pilnīgi atšķirīga satura un formas atbalsts, jo viņi to uztver dažādi. Tā psihologs Antons Černihs portālā b17.ru atklāj savu psihologa un vīrieša skatījumu uz savstarpējo atbalstu vīriešu un sieviešu attiecībās.

Sievietēm ir tendence saistīt atbalstu ar pažēlošanu, jo grūtās situācijās viņām ir vajadzīgas šādas izpausmes. Viņas vēlas, lai kāds tās uzklausītu, noglāstītu un pažēlotu. Sievietei tas ir pilnīgi dabiski – reaģējot uz tādu atbalstu, viņa var pat apraudāties, tā atbrīvojot savas emocijas. Vīrietim tāds variants diez vai būs piemērots, žēlošana vīrieti var padarīt vājāku, un neviens no jums to negrib.

Visbiežāk žēlo tādu, kurš ir vājš, un šāds priekšstats nosaka to, ka vīrietim tāds atbalsta veids ir maz piemērots.

Turklāt visbiežāk vīrietis neprot kā sieviete reaģēt uz tādām atbalsta izpausmēm, un līdz ar to arī tās pieņemt.

Vēl vienu iespēju parasti izmanto lietišķas un aktīvas sievietes, patiesi cerot, ka viņas šādā veidā varēs palīdzēt. Tie ir dažādi padomi un rekomendācijas. Ar tādām darbībām sieviete rāda, ka viņa labāk zina, ko darīt (draudzeņu padomi dažkārt palīdz sievietēm). Turklāt nav svarīgi, kāda ir problēma, par kuru runājam – attiecības ar vecākiem vai problēmas biznesā. Nereti šāds “atbalsts” atgādina kouča darbu ar klientu.

Vīrietis, protams, var pieņemt šos padomus, bet parasti tie vēl vairāk iedragās viņa pašapziņu un pašcieņu. Tos saņemot, vīrietis var justies nevis atvieglots un pateicīgs, bet aizkaitināts un nedrošāks par savām spējām.

Dažas dāmas tādos gadījumos ieņem mīlošas mātes vai pat vecmāmiņas pozīciju. Tad dalība un atbalsts izpaudīsies tā, ka sieviete pati centīsies atrisināt vīrieša problēmas. Cits variants – sāk kritizēt vīrieti, norādot uz viņa kļūdām un trūkumiem, kas noveda pie šīs situācijas. Tādos gadījumos vīrietis pats labi apzinās savas kļūdas. Viņam nav vajadzīgs, lai sieviete izlemtu viņa vietā (ja vien viņš nav infantila vīriešu dzimuma būtne). Negatīvās situācijās vīrietim ir svarīgi, kā sieviete novērtē viņa izredzes.

Viens no labākajiem veidiem, kā sievietei atbalstīt vīrieti grūtā situācijā, ir ticēšana viņam, pārliecības paušana, ka viņš tiks galā ar situāciju. Turklāt labāk to darīt gan mutiski, gan ar citām izpausmēm. Citiem vārdiem sakot, ja vēlaties atbalstīt vīrieti, parādiet, ka ticat viņam un viņa spēkiem.

Var teikt tādu frāzi kā: “Esmu pārliecināta, ka tu esi tik gudrs un stiprs, ka noteikti tiksi galā.”

Tādu paziņojumu atkārtošanās biežums var būt dažāds, bet jo vairāk vīrietis to dzird no sievietes, jo vairāk atjaunojas viņa ticība sev un vēlme rīkoties. Turklāt ir svarīgi, lai vīrietis neverbālā līmenī justu, ka sieviete viņam tic un paļaujas uz viņa spēkiem. Kā un cik bieži to darīt, katra sieviete izlemj pati.

Vīrieši patiešām novērtē savu sieviešu atbalstu. Viņi vienmēr to atceras un ir pateicīgi. Sievietes pārliecība par viņas vīrieša spēku dod viņam izpratni, ka blakus viņam ir cilvēks, kas par viņu patiesi rūpējas un tas ir ļoti svarīgi attiecību veidošanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
1 stunda
IB
Ilona Brūvere
Kultūra
Leimaņu dzimtas sāga trijās paaudzēs. Stāsta Jānis Streičs
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 55 minūtes