Foto Anita Pirktiņa

Kā saimniecībai iegūt bioloģisko statusu? Atbild eksperts 0

Jautājums. Ja lauksaimnieks gadiem ilgi, audzējot labību, ir izmantojis dažādus ķīmiskos preparātus, vai ir iespējams tur izaudzēt bioloģiskos ilggadīgos zālājus? RUTA MADONAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm 99
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Biotehnoloģijas un kvalitātes nodaļas vecākā referente Līga Drozdovska teic – uzsākot bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāciju, augsne, kurā lietoti sintētiskie minerālmēsli un ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi, iepriekš jāatveseļo, jāatjauno, ievērojot noteikto pārejas periodu.

Lai iegūtu bioloģiskās lauksaimniecības statusu, šajā laikā saimniekiem jāievēro visi bioloģiskās saimniekošanas noteikumi. Produkciju nevar realizēt kā bioloģisku, bet tikai kā pārejas perioda produktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daudzgadīgajām lopbarības kultūrām pārejas periods ir divi gadi pirms to izmantošanas par bioloģiski ražotu lopbarību. Pārejas periods viengadīgajām kultūrām ir divi gadi un ilggadīgajiem stādījumiem, kas nav lopbarības kultūras, – trīs gadi. Tātad, ja ir vēlme audzēt ilggadīgos zālājus, jārēķinās ar divu gadu pārejas periodu.

Parasti saimniecībās, kurās paredzēts ierīkot bioloģiskos zālājus, iepriekš sēj graudaugus, kuriem pasējā liek zālāju.

Daudzgadīgos zālājus – kā pārejas perioda barību – var izēdināt savā saimniecībā esošiem mājdzīvniekiem pirms trīs gadu pārejas perioda beigām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.